Outer Banks - Season 3 (2023) (série)

Nuže, po třech dnech mám dokoukáno. Dnes je sobota 25.2. a já musím říct, že OBX není špatný. 3. Série není špatná, ale předchozí dvě jsou přece jenom o dost lepší. Ve třetí sérii děj často drhne a má spoustu slabých míst, což měly předchozí dvě taky, ale tam to nebylo tak častý. Ale jinak děj nebyl nijak špatnej, jen to provedení bylo horší. Atmosféra byla chvilkama opravdu dechberoucí, ale chvilkama nebyla žádná. Za co jsem rád, ze všeho nejvíc, tak za návrat Barryho, nejlepší postavy seriálu. Postavy byly skvělý. Herci taky. Soundtrack byl taky skvělej. Mezi nejlepší díly patří pátý, sedmý, devátý a desátý. Všichni tři záporáci byli solidní a solidně zahrání. Žádný díl, ale nenudí, takže to je taky pozitivum. Jonathan Daviss a Nicholas Cirillo hráli svoje postavy skvěle a Pope a Barry jsou nejlepší postavy seriálu. Poslední díl hodně připomínal Indiana Jonese. No a atmosféra u sedmého a desátého dílu byla opravdu neskutečná a dechberoucí. Pokud bych si měl vybrat jakej díl se mi líbil nejvíc, je to asi jasný byl to díl sedmý. Možná bude čtvrtá série, hlavně kvůli poslední scéně desátého dílu, kdyby opravdu byla, rád bych se opět podíval. 8/10 Série nebyla špatná, ale něco jí chybělo. Musím říct, že předchozí dvě jsou o dost lepší a mají mnohem lepší atmosféru.

Hra o všechno (2017)

Sakra tohle nebylo vůbec špatný, právě naopak. Není to sice moc dobře hodnocený, ale tohle nebylo špatný. Jamie Foxx je opravdu kvalitní herec a tahle role není výjimkou. Děj je zajímavej a zapamatovatelnej. Postavy jsou zajímavý a dobře napsaný. Herci jsou skvělí a ani jeden neostává pozadu. Soundtrack celkem ušel. Zvrat filmu byl celkem solidní. Tento film je ne moc dobře hodnocen, ale tento film jsem si užil a tím pádem dám vysokou známku. 10/10 Opravdu kvalitní akčňák.

Bostonský škrtič (2008)

No byla to slabota, ale podle skutečné události, to však nic neomlouvá. Naštěstí má tento film akorát hodinu a půl, ale mě stejně přišlo, že ten film měl 3 hodiny. Chvílema to bylo příšerný a chvílema dobrý, ale spíš příšerný. Nejhorší na celým filmu je kamera, ty odporný úhly a v pár scénách postavám není vidět čelo. No nádhera. Nasvícení scén je také příšerný a je bolest to sledovat. Děj takovej slabej. Postavy ušly. Herci ušli. Vraždy opravdu odporně natočený. Soundtrack nic moc a konec celkem ušel. A Albert DeSalvo je pěknej kokot. 5/10 Celkem slabota.

Zmizení (2013)

Bože, jak já nenávidím otevřený konce. Tady mi to vadilo i nevadilo zároveň. Bylo to originální, ale stejně to byl otevřenej konec. Tohle je tak skvělá kriminálka, ale stejně je Sedm pořád o něco lepší. Je nutné říkat něco víc než tohle? Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Terence Howard. Tohle trio je božský a ta atmosféra je taky božská. Paul Dano a David Dastmalchian jsou taky skvělí. David je opravdu kvalitní herec a tenhle film nebyl výjimkou. No a ten zvrat je prostě skvělej. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou božští. Soundtrack jsem nezaslechl, ale v tomhle filmu to ani nevadilo. Kulervoucí atmosféra je na každým rohu, jen mě štve ten otevřenej konec. 10/10 Opravdu kvalitní kriminálka!

Doupě (2014)

No, není to tak špatný jak se říká. Paul Walker je solidní herec a tenhle výkon není výjimkou. Tohle je jeden z posledních filmů Paula Walkera, takže mu je věnován. Takže to má i emocionální dopad. Děj je solidní. Postavy jsou skvělý, i ten děda stál za to. Herci jsou skvělí. Soundtrack je opravdu povedenej. Úvodní titulky jsou taky skvělý a skvěle natočený. Akční souboje jsou perfektně natočený. Skvělá choreografie těchto soubojů. Scény s dědou a Paulem Walkerem jsou skvělý a jedna z posledních scén je opravdu vtipná. Dlouho jsem se rozhodoval jestli dám 8 nebo 9 a nakonec dávám 9/10, hlavně kvůli solidním hereckým výkonům a skvělýmu záporákovy.

Superman (1978)

No je to slabota. Čekal jsem teda něco víc. I na druhé zhlédnutí cítím menší zklamání. Není to vyloženě špatný, ale mohlo to být udělaný o něco líp. Navíc tento film má 2 verze, prodlouženou a neprodlouženou. No a já jsem viděl tu prodlouženou, protože při posledním zhlédnutí jsem viděl tu neprodlouženou a byl jsem zklamán, teď jsem taky, i když je tam skvělá scéna navíc a tou je ta když chce Lex Luthor zabít Supermana. Děj je hrozně pomalej. Postavy jsou zajímavý, ale nejsou pořádně představeni. Herci jsou solidní. CGI takový nic moc. Soundtrack ušel. Jestli bych si měl vybrat mezi Batmanem s Keatonem a tímto Supermanem, tak je volba jasná. Samozřejmě že Keaton. 7/10 I prodloužená verze je nic moc.

Pianista (2002)

Sakra tohle je tak skvělej válečnej film! Nikdy neomrzí! Adrien Brody v životní roli. Tohle je určitě jeden z nejlepších válečných filmů. Celým filmem je cítit velice depresivní atmosféra a ty herecký výkony tu atmosféru dělají reálnější. Adrien Brody po tomhle filmu trpěl depresema, právě kvůli tomuto filmu. Děj je skvělej. Postavy jsou božský a božsky zahraný. Herci jsou skvělí, rozhodně jedna z nejlepších rolí Adriena Brodyho. Válečné akce zde moc nebylo, ale když tady byla, tak to stálo za to. Tohle je hodně realistický film o zrůdnostech Nácků s božskou atmosférou. 10/10 Je to opravdu kvalitní počin s velmi depresivní atmosférou.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Po odchodu z kina necítím ani zklamání ani nadšení. Jsem neutrální, nevím co si o tom myslet. Zároveň to bylo chvilkama příšerně zdlouhavý, ale film nakonec utekl příšerně rychle, protože jsem si ani nestihl dopít pivko. Když nastaly závěrečný titulky, měl jsem tam ještě víc jak polovinu. Ale to teď není důležitý. No nevím, začátek byl hrozně rychlej a než jsme se nadáli, už se děj odehrával v říši Quant. To by nebylo tak špatný, kdyby si ty postavy alespoň předtím promluvily, ale ne ony budou mlčet a pak za to budou pykat, tomuhle říkám hroznej scénář. Ale abych filmu jen nekřivdil, byl zde skvělý Kang a Majors ho zahrál opět skvěle. Bylo zde taky skvělý cameo Billa Murrayho. Humor byl chvilkama opravdu vtipnej a chvilkama opravdu trapnej. Scéna s Kangem a Janet v minulosti je skvělá, ale když spolu později mají společnou scénu, tak už to slábne. Navíc je Janet pěkná kráva, trvá jí snad 3 roky a 41 minut filmu než řekne pravdu o Kangovi ostatním. Proč by o tom mlčela, já to nechápu, to je taky pěkná pytlovina. Chvilkama mi tento film připadal jako nejrůznější Star Wars a to nebyly špatný scény. No a MODOK, nevím co bych řekl, snad jen to, že je to nevyužitá postava a nic by se nestalo, kdyby tam nebyl. Nejlepší scéna byla, když musel Scott něco ukrást pro Kanga. Bylo to vtipný, bylo zajímavý, alespoň tahle jedna scéna si vzpomněla na původní díly, když tady ani nebyl Michael Peña nebo David Dastmalchian. Soundtrack jsem pomalu ani nezaslechl, jediné co si pamatuju tak je Eltonův song Goodbye Yellow Rick Road. No a finále nebylo špatný, jen to mohlo být i o něco delší. A podtitulkovky byly solidní a zajímá mě jeden seriál v budoucnosti. 7/10 Cítím menší zklamání, ale není to tak špatný. (Olympia - 17.2.2023)

John Wick 3 (2019)

No a je tu konec jedné akční trilogie, i když teďka v březnu má vyjít čtvrtý díl, takže je na co se těšit. Třetí považuju za ten nejlepší v téhle trilogii. Děj je skvělej a nejzajímavější ze všech tří dílů, i když jednička tak i dvojka nebyly špatný. Zahraje si zde Jerome Flynn, který ztvárnil Bronna z Černovody, takže tohle je už druhej herec že Hry o Trůny, který si zahrál i zde. První byl Alfie Allen, který ztvárnil Theona Greyjoye. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, vyčníval zde ale Keanu Reeves. Soundtrack byl skvělej. Akční souboje jsou božský a skvěle natočený, zahraný a sestříhaný. Choreografie akčních soubojů je opravdu skvělá. No a konec je opravdu překvapivej a opravdu mě zajímá čtvrtý díl. 10/10 Cesta k dokonalosti!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Vypadá to, že moje půlroční cestování napříč seriálem dosáhlo svého konce. Tento seriál je klenot kinematografie, ale stále mám hořkou pachuť v puse po tom posledním díle. Ani jedna série není vůbec špatná, teď mě někteří ukamenují, ale druhou sérii si pořádně nepamatuju, akorát linku Theona a Robba. Během seriálu se objevovalo více a více postav a taky jich dost umíralo, ale když zemřela moje nejoblíbenější, tak jsem tu slzu neudržel. Všechny dialogy byly opravdu kvalitně napsaný a skoro nikdy to nezadrhávalo. Do roku 2030 si dám opáčko, abych nezapomněl jak kvalitní to je a co se celej seriál táhne dopředu. Teď menší spoiler, ale je to bitva s mrtvými a s nočním králem. Když si vzpomenu na první díl první série, tak mě napadnou mladí Starkové a Theon Greyjoy, no a taky Sean Bean a jak se ten seriál za tu posunul, to je až neuvěřitelný. Tenhle seriál je záruka kvality, ať jde o první nebo poslední sérii. Nejlepší série je za mě šestá a hned za ní je čtvrtá. Mezi nejslabší považuju druhou a pátou, ale obě mají svoje světlé chvilky. Celkem mě štve, že toho Renlyho tak rychle zabili a nebyl tam dýl. Mezi nejlepší díly určitě patří Vichry zimy, Bitva bastardů, Za zdí, Lev a růže, Dlouhá noc, Tvrdodomov, Tanec draků a samozřejmě Deště Kastameru a Strážci na zdi. Nejhorší postavy jsou jednoznačně Joffrey, Cersei, Ramsay a taky věčně sadistický a nesympatický Robin. Naopak ty nejlepší postavy jsou Tirion, Ser Davos, Sam, Podrick, Hodor, Sandor Clegane, Tormund, Grenn, Tollett, Oberyn, Ygritte a taky mnohými nenáviděný Theon Greyjoy. Moji nejoblíbenější postavu vám neřeknu, protože to stejně všichni víte. Dělám si srandu, nejsem takovej hajzl, jméno postavy vám neřeknu, ale hrál ho Ian Glen. I přestože je osmá série označovaná za tu nejhorší, tak já ji mám stále rád, ale ta hořkost po tom šestém díle tam bude nafurt. Doporučuju úplně všem, je to seriál k nezaplacení. A co je nejlepší tak jsou akční souboje a macatej soundtrack. A ještě takovej spoiler, popraví Nedda Starka. 20/10 Nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděl, i když stále nevím jestli je Clone Wars lepší nebo ne.