• Fantasy

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tenhle díl taky není vůbec špatnej, právě naopak, je to skvělá podívaná. Casting se tentokrát rozrostl o 4 filmová esa a těmi jsou legenda světa Star Wars, Indiana Jones, Harrison Ford, herec, který často hraje v propadácích Wesley Snipes a herec, který se také objevuje v dabingu a letos se objevil ve filmu Uncharted Antonio Banderas a herec, který čelil soudu a proslavil se rolí v postapokalyptickém sci-fi Šílený Max, Mel Gibson. A všechny tyto 4 mám jako herce velmi rád a jejich filmy si pouštím dost často, i když Melovy filmy si nepouštím tak často. Akce je v tomto filmu skvělá, hlavně ta na konci, kde postava Sylvestera Stallona malém umře. Film se taky věnuje další generaci postradatelných, jen je to hůř převedeno do filmu, ale pořád je to zajímavý. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou skvělý. Humor se zde jen tak mihnul a taky stál za to. A otravná postava Antonia Banderase je jen taková třešnička na dortu. Velmi mě zajímá koho do čtvrtého dílu obsadí. 10/10 Skvělá podívaná, se zajímavým dějem!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tento díl je opravdu skvělý, hlavně díky ději. Casting se rozrostl o další 2 esa a těmi jsou samozřejmě Jean-Cloude van Damme a Chuck Norris a příchod Chucka Norrise budu ještě dlouho nosit v srdci, protože mi to vyrazilo dech a opravdu jsem ho tam nečekal, navíc zazněl soundtrack z filmu Hodný, zlý a ošklivý, což milovníky westernů jako jsem já, dost potěší, ale také překvapí. Akce je v tomhle filmu skvělá, hlavně fight na konci filmu na letišti. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou skvělý. Akce je skvělá. Humor o kterej se stará Arnold Schwarzenegger je taky boží. A soundtrack je taky skvělej. 10/10 Opravdu, skvělá podívaná na kterou jen tak nezapomenete!

Valkýra (2008)

I když jsem tento film viděl poprvé loni, tak jsem se na něj musel podívat znova a musím říct, má to stále své kouzlo. Je to skvělý film o atentátu na Hitlera ve Vlčím doupěti. Celý film je neuvěřitelně zajímavej a vše co se v něm stane je velmi zajímavý, žádná scéna ani pořádně nenudí, právě naopak, opravdu baví. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou ještě lepší. Hlavně Tom Cruise podává skvělý výkon. Sice zde není válečná akce, ale je zde atentát a to stačí, pokud to dobře převede do finálního filmu. A atmosféra je zde taky skvělá, hlavně od té doby co bomba vybouchne. A finální scéna je taky skvělá a dlouho zůstane ve vaší hlavě. A Stauffenberg byl pěknej rebel. 10/10 Opravdu skvělý válečný film!

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Když spojíte válečný film se životopisným, dostanete film Hitler: Vzestup zla. Tento skvělý tříhodinový počin má 2 části, ale já na to koukám celý. Skvěle odvyprávěný příběh jedné zrůdy, která zavinila smrt 50 milionům lidí. Herec Robert Carlyle zahrál Hitlera perfektně a zasloužil by si i Oscara. Je to skvělá podívaná, která vás v první minutě chytne a nepustí až do samotného konce. Atmosféra u některých scén je opravdu kulervoucí. Film skončí Hitlerovým proslovem, který zaviní 2 světovou. Je to jeden z nejlepších životopisných i válečných filmů, jaký jsem kdy viděl. 10/10 Opravdu dobře provedený film.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

No, jako nebylo to špatný, ale mohlo to být i lepší. Děj není moc zajímavej, ale pár dobrých věcí se zde najde, třeba Londonie, ožralí vojáci, Asterix, kterému hrozí upálení nebo finální boj. Asterixe, zde opět hraje někdo jinej, tentokrát Edouard Baer, ale nehraje ho zrovna špatně, třeba scéna na loďce je skvělá. Postavy jsou zajímavý, teda pár je zajímavých, jako např. hlavní duo. A pár je nezajímavých, jako třeba Jaksitax, to je velmi nesympatická postava a nesžijete se s ním. Je to nepotřebná postava, kterou mohli klidně vystřihnout a nic by se nestalo. A finální boj je taky skvělej a to je asi tak všechno co bych k tomu řekl. 7/10 Je to slabý, ale pár scén ten film zachraňuje.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tohle bylo celkem solidní, ale finální scéna ze svatby, pohřbila celý film. Byla to nevtipná scéna, prostě břečka, kterou mohli vystřihnout a nic by se nestalo. A fotbal ani basket se do toho filmu vůbec nehodil. Brut je hovado a celý film ho z celého srdce nenávidíte, hlavně kvůli tomu jak podvádí, ale mě to bylo jedno, já už viděl tolik takových podobných postav v jiných filmech/seriálech. Herci jsou solidní, hlavně Lovestoryx, ale nemůžu zapomenout na Gérarda Depardieua a bohužel v tomhle filmu už nehraje Christian Clavier, ale Clovis Cornillas, což je hrozná škoda, protože Clavier je skvělej herec a zlepšoval předchozím filmům kvalitu. Ale abych nebyl za hovado, tak i tento Asterix, ztvárněný Clovisem Cornillasem, taky nebyl špatnej a nejlepší scény byly, když si vždy stěžoval Césarovi. 7/10 nebýt finální scény, film bych hodnotil lépe.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tohle je nejvtipnější díl ze všech 4, tedy teď v únoru jich bude 5. A taky je to za mě ten nejlepší, ze všech 4. Humor je zde na velký úrovni, skvěle baví a nezamrzí. Herci jsou skvělý, hlavně tedy Gérard Depardieu a Christian Clavier, pro kterého je tohle poslední díl, kde hraje Asterixe, jinak Depardieu zůstal všechny 4 filmy, ale v 5 bohužel nebude. Děj nenudí, ale baví. Potyčky jsou solidní. A finální fight mezi Numérobisem a Amonbofisem je prostě nejlepší co jsme v těch 4 dílech viděli. Já to hodnotím velmi kladně, protože se zde objeví u menší scénka, která si dělá srandu ze Star Wars. Ale to není vše, pak je tady ještě skvělý humor a skvělý herci. 9/10 Za mě je to ten nejlepší díl z celý ságy!

Asterix a Obelix (1999)

No, není to tak špatný jak se říká. Za mě je to solidní film se solidním humorem. Děj je tak trochu plochej, ale baví a scény s 200 letým pradědou Paronamixe jsou skvělý. Scéna s rybama, navždy zůstane ve filmové kultuře, jako legendární scéna z této ságy. Gérard Depardieu a Christian Clavier taky. V dalších dílech už ale Clavier není a je ti hrozná škoda, protože je to skvělej herec, který opravdu umí hrát. Kouzelný lektvar nesmí chybět. A finální souboj s 10-20 Asterixy a Obelixy je prostě skvělej a skvěle vtipnej. Tento díl není vůbec špatnej, ale díl následující je ještě o něco lepší. 8/10 Skvělá ulítlá komedie!

Mezi světy (2018)

Je to teda šílenej film s ještě šílenějším Cagem, hlavně na konci. Děj je chvilkama zajímavej a chvilkama ne. Některé postavy jsou zajímavý a některé ne, ale Nicolas Cage měl solidní vizáž jako kamioňák. Herci solidní, hlavně teda hlavní ženská postava, která zahrála dvě úplně jiný osoby v jednom těle. Nápad je zajímavej, jenže provedení je horší. Soundtrack pomalu ani nezazněl. Cage podává zajímavou roli, jeho postava se na konci filmu úplně zblázní a už je vám určitě jasný kam to vede dál. 7/10 Nápad zajímavej, jenže provedení je horší.

Con Air (1997)

Tohle byl skvělej film. Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí, ale vždy bude na prvním místě World Trade Center. To už navždy za mě bude nejlepší film Nica Cage. Děj je zajímavej a baví. Postavy jsou zajímavým a skvěle napsaný a zahraný. Greene ztvárněný Stevem Buscemim je teda pěkná zrůda. Herci jsou skvělý a hranou skvěle. Potyčky jsou skvělý a finální pád letadla je skvělej. Dokonce je tady i Danny Trejo a má zajímavou roli o znásilňovači. Čest jeho roli. Soundtrack je solidní a je celkem škoda, že nikdy nevznikl druhý díl. 10/10 Opravdu skvělý a zajímavý film.