• Fantasy

Renfield (2023)

No a je to tu, můj nejočekávanější horor letošního roku je za mnou a já musím říct, že nezklamal. Bylo to skvělý, ale ne nejlepší. Rozhodně to není nejlepší letošní kino film, to vůbec, ale je to fajn popcornovka u který se i zasmějete. Já jsem třeba padal smíchy u akční potyčky v paneláku. Sakra to byl jeden z nejvtipnějších akčních soubojů co jsem za dlouhou dobu viděl. Soundtrack byl solidní. Děj byl skvělej ani minuta nenudila. Krví se zde rozhodně nešetřilo a některý pasáže jsou dost brutální, teda pro slabší povahy, pro mě už moc ne. Střevama se zde také nešetřilo a v úvodní čtvrthodině je uvidíme celkem 3x nebo 4x. Utržený ruce, zlomený nohy atd. atd. takhle bych mohl mluvit do aleluja, ale film je opravdu solidní a Nicolas Cage s Nicolasem Houltem a Awkwafinou podávají skvělý výkony. Hoult mě zaujal i v jeho předchozím hororu Menu, kde zahrál svoji postavu solidně a zde tomu není jinak. No a co je na tomhle filmu jedno velké plus je samotný Nicolas Cage, ano myslím toho Nicolase Cage. Konečně jsem tohoto "skvělého" herce viděl na velkém plátně a opravdu to stálo za to. Doufám, že ještě v budoucnu Nicolase Cage na velkém plátně uvidíme. 9/10 Inu film opravdu stojí za vaše zhlédnutí a ne náhodou to byl můj nejočekávanější horor letošního roku! (Olympia - 23.4.2023)

Sisu (2022)

No musím říct, že to nebylo vůbec špatný. Hned na začátku jsem se málem posral smíchy, když se na plátně objevil nápis Sony. Díky úvodu jsem byl na 5 minut zaměstnán a nemohl jsem se moc soustředit na film. No potom co jsem se dosmál, přišlo solidní překvapení a to to, že film v sobě má srdce od začátku do konce. Děj je rozdělen do 7 kapitol, i když jenom ta první byla celkem slabá, ale zbytek byl božskej. Akce byla božská a malinko brutální. Naháněčka nácků po ukradení zlata byla božská a následný smrti byly opravdu kvalitně natočený a kvalitně zahraný a namaskovaný. Soundtrack byl opravdu skvělej a chvilkama dechberoucí. Hned mě napadl jeden člověk, když zazněli mongolský prvky. Tohle byl opravdu kvalitní válečný film, myslím, že jediný, protože válečný filmy se poslední dobou moc nedělají. 9/10 Hned bych si dal pokračování! (Olympia - 23.4.2023)

Sebevražedný oddíl (2016)

No, musím říct, že tohle bylo i o něco lepší než Muž z oceli. Tahle komiksovka byla celkem solidní a já si ji užil od začátku do konce. Bylo to solidní co se týče, herců, postav a děje. No a záporačka kterou ztvárnila moje oblíbená Čára Delevigne byla taková nezajímavá, ale Cara hrát umí, takže zahrála i tohle dobře. Chemie mezi sebevražedným oddílem je zajímavá a celkem solidní. Joker v podání Jareda Leta byl taky celkem solidní, ale tolik prostoru zase neměl. Šílená Harley Quinn v podání Margot Robbie byla skvělá a taky celkem sexy. Deadshot v podání skvělého Willa Smithe byl taky celkem solidní a jeho roli jsem si celkem oblíbil. No a pak je tak ten zbytek, který taky stál za to. Dokonce se zde objeví i Scott Eastwood znám pro svou roli v Rychle a zběsile nebo David Harbour, který je znám pro svou roli ze Stranger Things nebo Santy ze Šílené noci. No tenhle film je nasáklý skvělými herci a to mi hodně sedlo. No tak mě celkem zajímají další filmy právě od DCEU. No a na ten Jaredův smích jen tak brzo nezapomenu. 8/10 Někteří na to hází špínu, někteří to zavrhli do sedmi pekel, ale mě to sedlo!

Annabelle 3 (2019)

S tímto filmem jsem velice spokojen, musím říct, že to je i lepší jak jednička a dvojka. Sice zde hororovej prvek moc cítit nebyl a lekačky za moc nestály, tak film za sledování celkem stojí. Napětí a atmosféra v tomhle filmu byla solidní. No sice mám celkem problém s tou borkou, která šla do té místnosti s předměty v rukou satana. No kdyby tam nešla, žádná Annabelle 3 by nevznikla. Absolutně nenávidím to klišé, když se postavám vybije baterka, to je prostě už na nasrání když je to v každým druhým hororu. Děj celkem solidní. Postavy jsou taky celkem solidní. Herečky podali solidní výkony, jen tu dceru Warrenových hrála úplně jiná herečka než v Conjuring filmech. Ale tak dalo se to překousnout. Teď už mi zbývá poslední Conjuring film a pak si budu muset počkat do září na Nun 2. 8/10 I když se o tomhle filmu kladně nemluví, mě se to líbilo a musím říct, že je to i lepší než jednička a dvojka.

Muž z oceli (2013)

No, musím říct, že jsem solidně překvapen. Moc jsem od tohohle nečekal, snad jen takovou jednorázovou kravinu a ono ne, ono je to lepší než jednorázová kravina. Sice je to v něčem dost podobný prvnímu Supermanovi s Reevem, ale taky je to v něčem odlišný. A ty odlišnosti byly opravdu skvělý. Taková vizáž Kryptonu vypadala mnohem, ale mnohem líp než v prvním Supermanovi ze 70. Let. Soundtrack byl opravdu solidní. CGI konečně nevypadalo příšerně. Hlavní záporák čili generál Zod byl mnohem líp ztvárněn než v prvním a druhým díle s Reevem. Já jsem s tímto filmem spokojen, sice mám pořád o něco radši film Superman se vrací, ale když se zde objevily prvky katastrofického žánru, tak to musím hodnotit kladně. 8/10 Jako začátek DCEU to nebylo špatný!

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Hned na začátek řeknu, že to byla strašná slabota. Děj byl naprosto nezajímavej až nudnej. Tohle bylo snad horší než Nun. Já osobně mám rád horory, je to jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale většinou to jsou strašný sračky a někdy je to dechberoucí jako Nope a tady musím říct, že je to na té první straně. Je to celkem sračka, ale viděl jsem i horší skvosty. Lekačky naprosto nezajímavý. Soundtrack takovej nic moc. Samotná La Llorona je taky jedna z nejslabších monster z hororů. Postavy jsou taky nezajímavý, jediný dvě výjimky jsou oba otcové, ať už ten ze Španělska nebo ten kterej se objevil už v první Annabelle. 5/10 Některý horory stojí za prd a některým jsou dechberoucí, tenhle horor je na té první straně.

Sestra (2018)

No, bylo to takový nic moc. Co se dalo čekat, navíc když je to ne moc dobře hodnocený. Co bylo na tomhle filmu nejsilnější, tak to byl soundtrack. Ty mužský vokály, když se na scéně objeví Valak, zvedají atmosféru hodně nahoru. Atmosféra jinak ve filmu moc cítit není. Objeví se zde pár nesmyslností, třeba jedna z posledních scén odehrávající se ve vodě s Ježíšovou krví. Scénář je opravdu slabej, není se čemu divit, když to dělají takový neznámí tvůrci a filmoví neznalci. Postavy taky moc nevyniknou a jsou tady tak navíc. Takovej Frantík mi přišel celkem dobře zahranej, ale postava byla něco velice špatného. Tenhle film je takovej nemastnej, neslanej. 6/10 Kdyby jste tenhle film dali nějakýmu schopnýmu scenáristovi, tak film mohl být mnohem lepší.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

No jako bylo to opět skvělý! I když jsou nějaký díly slabší, tak jsou pořád kvalitní. Určitě půjdu proti davu, když řeknu, že je to prostě skvělý. Většina lidí zavrhla tuto sérii do sedmi pekel, ale já k nim nepatřím, já jsem s tímto velice spokojen. Některý díly jsou slabý, ale některý jsou opravdu kulervoucí a skvělý svou atmosférou. Děj je božskej, v každý epizodě. Postavy jsou božský. Herci jsou božští. Soundtrack je dechberoucí a hned si ho zamilujete. CGI je opravdu pěkný. Grogu je opravdu roztomilej a jeho role v posledním díle je skvělá a božská. No a dokonce se zde objeví i Praetorian guards a následně se s něma Grogu a následně Mando utkají. Tohle jsem vždycky potřeboval vidět, jak si Grogu pohrává s Praetorian guards. Prostě to byla prdel. Pár cameí se zde objeví a je to fan-service jako kráva. Takovej Christopher Lloyd o kterým se často hovořilo, že by se v Mandalorianovi mohl objevit, tak se tak stalo a já jsem za to neskutečně rád, i když jeho role byla menší, ale pořád skvělá. Nejvtipnější díl je určitě šestej u scény kdy Mando kope do droidů, to jsem se málem udusil. Atmosféra byla v některých dílech jak už jsem říkal božská, hlavně na konci pátého dílu, který ve mě vzbuzoval napětí a neskutečný očekávání na díl šestý. Doufám, že tady ta čtvrtá série bude co nejdřív, protože už se opravdu nemohu dočkat. 9,5/10 Finální souboj je prostě božskej!

Dom - Season 1 (2021) (série)

No, tak tento brazilský počin je obrovský překvapení. To co jsem dostal, to bych si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech. Takhle kvalitní seriál a sérii jsem ještě neviděl. V tomhle seriálu sledujeme tři linky, linku Pedra Doma v minulosti, linku v současnosti a linku Pedrova otce v 70. letech. Všechny tyhle linky jsou skvělý, no i když linka v minulosti Pedra je nejslabší ze všech tří, ale pořád není nijak špatná. Každý díl je v něčem skvělej a každej díl má v něčem božskou atmosféru. Ta atmosféra je v tomhle seriálu úplně božská a tohle v každým seriálu rozhodně není. Sice se děj hodněkrát opakoval a někdy mě to začalo srát, ale nakonec to bylo skvělý a ta atmosféra ještě lepší. Soundtrack je skvělej. Části Ria zvané zvané Favela jsou taky skvělý a byly zobrazený opravdu dobře, opravdu mě zajímá 2. Série na kterou se nemohu dočkat, až se na ni podívám. Jsem s tímto seriálem velice spokojen. 10/10 opravdu kvalitní série skvělého seriálu!

Flash - Série 2 (2015) (série)

No tak mám za sebou 2. Sérii Flashe a musím říct, že je to kvalitka. Co se týče záporáka Zooma, tak nevím jestli je lepší reverse flash nebo právě Zoom, ale tak musím říct, že jsou tak na stejno. Dokonce i zde se objeví reverse flash v pár dílech. Soundtrack je skvělej. Děj je božskej. Postavy jsou solidní. Herci jsou skvělý. Atmosféra v některých dílech je kulervoucí. Záporák je skvělej. CGI škaredý jak noc, hlavně CGI Flash, to je bolest pro moje oči. Opravdu mě zajímá třetí série, hlavně potom co se stalo na konci té druhé. No bude to ještě zajímavý. A to co mě zajímá nejvíc tak je Jay Garrick, opravdu mě zajímá co s ním provedou v následujících sériích. 9,5/10 Opravdu mě zajímá 3. Série!