Království Planeta opic (2024)

Zašel jsem na to s minimálním očekáváním a musím říct, že jsem udělal dobře, protože to nebylo vůbec špatný. Bohužel mě předchozí díly moc nezaujali, a tak jsem doufal, že tohle bude o něco lepší. Bylo to mírně, ale velmi mírně lepší. Děj byl docela zajímavej. Bylo tady dost zvěrstev, někdy tady dokonce někdo zemřel. Soundtrack pomalu nezazněl, takže to vlastně moc nevadilo. Bylo to krvepijící od začátku do konce. Menší spoiler, film skončí happyendem. Postavy jsou zajímavý. Dabing je v cajku. Tento film je celý dělaný pomocí CGI. No, musím říct, že je to opravdu kvalitní práce a já musím před tvůrci smeknout. 8/10 Film kompletně dělaný pomocí CGI! (Olympia - 21.6.2024)

Re:Monster (2024) (seriál)

Zajímavý anime, který mě docela chytlo, ale postupem série to začalo kvalitativně upadat, podobně jako Kamui. Tady to naštěstí nebyl tak rychlej pád. No, co si o tom řekneme? Snad jen to, že to mohlo být ještě o něco lepší. Sledovat tu vývoj postav byl docela OK, dokonce to bylo i zajímavý. Samozřejmě si vaši pozornost ukradne Gobrou nebo Ogrou nebo Avarou nebo jak se jmenoval. Všem postavám se tady postupem času změní jméno tak 3x, takže já už v tom mám menší bordel. Pak je tu Ogreikichi a jeho další jména si nepamatuju. Zapamatovat si v této šílenosti jména je nemožný. Já si pamatuju jen 4 a to jsem je sem ještě vypsal. Postav je tady miliarda a půl, takže se mi některý už dosti pletly. Ženských postav je tady taky spousta a já si nepamatuju jména ani jedné, jelikož mi dost splývali a dost jsem si je pletl. Přece jenom většina vypadá úplně totožně. Opening je v cajku a to samé platí i pro ending. Je to zajímavý anime a klidně se na něj podívejte. 8/10 Postupně to začalo kvalitativně upadat.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

No, co si budeme nalhávat, bylo to opravdu něco. Perfektní válečný film, který ve mně nechává následky ještě dodnes. Je to hodně krvavý, hodně brutální, ale pořád tu jsou i brutálnější filmy, jako třeba nedávno recenzovaná Volyň nebo šílený Terrifier. Je to taky opravdu monstrózní film plný CGI, obrovských kulis a scén. No, jen si vzpomeňte na scénu se šípy, které svým počtem a objemem zaplní celou oblohu nebo počet perské armády. Je to film opravdu velkých rozměrů. No tak jako zahraný to bylo opravdu dobře, prostě je to film , který má opravdu obsazení. Mezi nejzvučnější jména patří bezesporu Lena Headey, která si zahrála ve Hře o trůny jako nenáviděná Cercei, dále David Wenham, který si zahrál v Pánu prstenů a taky Gerard Butler, který si zahrál ve ctihodném občanu. Ta akce je tady opravdu přelomová a já si ji užíval každým záběrem. Ten konec je tady docela smutnej, protože hlavní postava zemře, teda pokud si to nepletu s jiným filmem, přece jenom si 300 už moc nepamatuju. Doporučuju zhlédnout. 9/10 Film plný monstrózních scén.

Volyň (2016)

Tento film jsem viděl už v roce 2022 a pořád musím konstatovat, že to je nejbrutálnější film, který jsem viděl. Hned na druhým místě je Terrifier. V tomto filmu sledujeme polskou dívku, která si tu projde peklem. Do toho tu řádí ukrajinští nacionalisté, který tady páchají nepopsatelný zvěrstva. A všechny tady ty zvěrstva jsou tu vidět. Mohu s klidným srdcem říct, že to rozhodně není nic pro slabé povahy. Jako co si budeme povídat, je to velice fascinující film a já mohu jen doporučit, ale jen silným povahám. 9/10 Nejbrutálnější film, který jsem měl tu čest vidět.

Imaginární přátelé (2024)

No, bylo to zajímavý, to bezesporu. Já jsem na to prostě musel vyrazit, jednak tam hrál Ryan Reynolds a druhak nic jinýho v daný čas nedávali. Navíc v minulosti jsem přemýšlel, zda na to půjdu, a tak se dnes stalo. Herecký výkony jsou v pohodě, je to většinou kvalitní, takže já si nemůžu stěžovat. Soundtrack je perfektní. Výběr songů je slabší, ale pořád to není nic neposlouchatelného. Postavy jsou sympatický. Finální scéna v nemocnici vás nenechá vydechnout, je to totiž herecký koncert nadané mladé herečky Cailey Fleming, která tady podává jeden z nejlepších výkonů, který jsem zatím na velkém plátně letos viděl. No, trochu přehráním, ale byla opravdu přesvědčivá. To byl nebyl rodinný film, kdyby to neskončilo happyendem a to se stalo i zde. 8/10 Velmi přesvědčivý výkon Cailey Fleming! (Velký Špalíček - 20.6.2024)

Byl jednou jeden polda (1995)

Sakra, sice si ty mizerný filmy užívám, ale tohle bylo šílený. Tento film jsem viděl podruhé a napoprvé to bylo teda lepší. Ale jen o pár bodů lepší. Tentokrát to bylo teda slabý. Tohle je prostě česká parodie na perfektní americkou filmovou sérii Policejní akademie v čele s Lassardem. Tady je však major Maisner a to je docela rozdíl. Děj je velice slabej, ničím zajímavej. Herci jsou slabí, možná jen Kuře nebo agentka FBI se jako jediní dají. Náměstek je katastrofální a velice nesympatickej. Hrubec je ten samej případ. Patolog Slavíček je taky jedna z těch dobrých postav. No, ale velkej výběr tady stejně není. No, finální přestřelka se dá, ale nic extra to taky není. 6,5/10 Parodie na policejní akademii.

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Když se někde objeví Will Farrell, nikdy to nemůže být film, který se myslí vážně. Teď k němu přidejte ještě Sachu Barona Cohena a máte na světě další ironickou šílenost jako je tohle. Je to velice šílený film , plný závodů, ironie a černého humoru. Tito dva šílenci se přehrávají jak jen to jde a je to strašná prdel. Bavil jsem se celým filmem. Závody jsou fajne. No a celý ten finální závod, kdy vylezou z aut a běží do cíle je tak šílenej, vtipnej a ironickej, až jsem málem ztratil dech. Je to šílenost a proto vám to doporučuji. 9/10 Dejte dohromady Willa Farrella a Sachu Barona Cohena a dostanete tuto šílenost!

Formule! (2001)

Sylvester Stallone bezesporu patří k těm nejlepším hercům Hollywoodu společně s The Rockem a Arnoldem. Tento film nepobral moc kladných hodnocení, já si však stojím za tím, že to je naprosto perfektní a perfektní film se solidními herci, atmosférou a perfektními závody. Tento film vidím už potřetí a musím říct, nezhoršilo se to, je to pořád perfektní, jen scéna, kdy se závodníci chystají na závod, už nemá takový koule a grády jako když jsem to viděl poprvé. Herci jsou sympatičtí. Sylvester si kradl každou scénu pro sebe, jako závodník, který má už nejlepší léta za sebou a vrací se jen tak z nutnosti. Jeho postava mi tu přišla nejsympatičtější. Dokázal jsem se s ní nejlíp ztotožnit, to u ostatních úplně nejde. Soundtrack je naprosto skvělej, má to grády, má to napětí, má to vše. Era se sem prostě hodila. Závody jsou skvělý, jen to CGI není většinou perfektní. Je to jeden z těch nejlepších filmů o formulích a závodech jako takových! 10/10 S postavou Stalloneho jsem se dokázal nejlíp ztotožnit!

Soumrak mrtvých (2004)

No jo hororový parodie jsou a vždycky byly vtipný a nepostradatelný ve filmovém světě. Simon Pegg si to tu vyloženě užívá a krade si většinu scén pro sebe. Je to sympatickej film, jen mi k dokonalosti něco chybělo. Boj o přežití je tu zahrán a natočen velice dobře, kolikrát se i dobře zasmějete. To by nebyly parodie, kdyby se tady neřešili vztahy rozhádaných dvojic, kdy stejně většina zemře a přežije jenom Pegg a jeho ex. Samozřejmě, že se dají opět dohromady. Vymýšlení strategie jak přežít je dost vtipný a následná realita je taky k popukání. Je to sympatický a vtipný film, takže se na něj podívejte. 8/10 Parodie rozhodně patří do filmového světa!

Rivalové (2013)

Když se na jednom plátně sejde Chris Hemsworth a Daniel Brühl, dostanete masterpiece. Tento film vidím už podruhé, musím však konstatovat, že to je lepší než napoprvé. Miluju sportovní filmy a tento mě taky nezklamal. Na ČSFD má tato šílenost 90% a to je za mě zasloužený, protože je to opravdu prvotřídní počin. Niki Lauda mě vždycky fascinoval a vidět jeho příběh a rivalitu s Jamesem Huntem pro mě byl splněnej sen. Taky jsme viděli podrobnější detaily jeho zranění a jeho následků. Je to perfektní výkon a Daniel Brühl si zaslouží moje uznání. Závody jsou perfektně natočeny a kamera je božská! Konec je docela smutnej, ale to je hold život. Sakra, tohle bylo něco! 10/10 Tak jsme viděli detaily zranění Niki Laudy a jejich následků!