Český sen (2004)

Čo nám tento film mal ukázať, že reklama funguje? No nehovorte, prečo inak by tu na mňa teraz svietili štyri reklamné bannery. A čo viac? Nič. Viac vypovedá skôr hodnotenie filmu, ktoré jasne naznačuje, že záľuba Čechov (a Slovákov) je skôr v škodoradosti.

Bůh žehnej Americe (2011)

Film, ktorý vyčíta Juno, že propaguje teenage tehotenstvo ale nevadí mu zabíjanie zlých ľudí s veľmi zvláštnou definíciou slova zlý. Guilty pleasure pre všetkých, ktorí majú plné zuby toho, čo Frank. A je ich dosť, to reflektuje aj hodnotenie.

Avengers (2012)

Nudný príbeh, vtipy predvídateľné a dobré tak pre deti. Z hercov jediný charizmatický Robert Downey Jr. Veľkolepá akcia a dobrý Hulk tam boli, ale to nudnú prvú polovicu nevynahradí. Asi tomu nechápem.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Podpriemerne natočený film s predvídateľným dejom a hlúpym scenárom. Ale dá sa na to pozerať, hlavne vďaka krásnej Jennifer.

Jak se vaří dějiny (2008)

Originálna téma to možno je, ale na to dôvod - vojnové dokumenty sa dajú točiť o omnoho zaujímavejších ľuďoch ako sú kuchári. Technicky dobré spracovanie a pár zaujímavých momentov to ale zachránilo, takže je z toho slušný dokument, hlavne na slovenské pomery. A áno, vojaci musia jesť aby mohli bojovať, ale aj tak je myšlienka, že kuchári vyhrávajú vojny trochu hlúpa.

Veľký rešpekt (2008)

Jedna hviezdička za slovenskú produkciu a že sa na to ako tak dalo pozerať. Inak... dej prakticky bez zápletky, až na pár výnimiek zlé herecké výkony (napr. skvelý Pomajbo alebo prekvapivo dobrá Šarkózyová), technicky - kamera, strih, zvuk - tiež dost mizerné. No ale zasmial som sa, aj keď z kina som odchádzal dosť zmätený. Ak toto je budúcnosť slovenského filmu...

Muž na laně (2008)

Určite zaslúžený Oscar. Film je skvele zrežírovaný, ale nebiť ohromne pútavo a zanietene rozprávaných svedectiev, je aspoň o 20% nižšie. Tí Francúzi boli riadni blázni.

Funny Games USA (2007)

Veľmi zvláštny a neortodoxný film. Na deji vlastne vôbec nezáleží, pretože divák od začiatku vie, ako to s rodinou dopadne. No práve to Hanekemu umožňuje všetky hlavné udalosti spomenúť akoby mimochodom a naopak sa zamerať na to pred a po nich. A na pocity, ktoré to v divákovi vyvolá. Pre mňa to nemalo chybu a navyše technická stránka, herci, réžia, statická kamera - všetko výborné. A úvodná pohodová jazda autom s metalovou hudbou, alebo scéna s ovládačom... skvelá ukážka "absurdného" filmu. 95%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Po všetkých stránkach okrem dejovej ukrutne priemerný film, scenár je ešte nižšie. Ekologický námet je zaujimavý, ale je mizerne rozvedený a film nemôže ničím prekvapiť. Hlavne postavy sú veľmi povrchne napísané a maximálne obohrané - zlobivý malý černoch ktorému chýba otec, drsná armáda, dobrý dedo matematik, zlá americká prezidentka - to všetko tu už mnohokrát (a omnoho lepšie) bolo. Jediné, čo sa dá vyzdvihnúť sú herecké výkony hlavnej trojice, hoci Keanu to má ako herec ľahké, tvári sa stále rovnako, ale na jeho postavu to stačí. 35%

Speed Racer (2008)

Režijne a technicky úžasný a efektný film. Ale keď už sa Wachowski rozhodli natočiť takýto náročný film (to muselo byť storyboardov!), prečo k nemu nenapíšu poriadny príbeh? OK, ten by som aj oželel, ale prečo vnucovať prvky, z ktorých mám pocit, že sa dívam na mizernú rodinnú komédiu z televíznej produkcie? Vyhodiť odtiaľ toho chlapca s opicou a dal by som všetkých 5. Takto len 80%