Majestic (2001)

Film, který hladí, ale nezasáhne.

Marco Polo (2014) (seriál)

Nemůžu se do toho dostat a věřit tomu. Herci v kostýmech chodí sem tam a mluví anglicky, ale žádný duch oné doby na mě nevane. Bohužel se nelze vyhnout srovnání se seriálem Marco Polo z 80. let, který byl skvěle napsaný a který má "srdce".

Rambo II (1985)

Sračka u který jsem pořád usínal. Oproti jedničce...

Naprostí cizinci (2016)

Pomalá expozice, pak exploze smíchu a nakonec vám ztuhne krev v žilách.

Zvony pana Mlácena (1973) (TV film)

Todle je teda výborná po všech stránkách komedie. Krásná dobová atmosféra, člověk se furt musí uculovat, vše dotaženo k dokonalosti.

Joe (2013)

Příběh hledání skutečného otcovského vzoru na syrovém americkém vidlákově. Hodně mě to oslovilo, netradiční žánr.

Madisonské mosty (1995)

Geniální romantika. Čistá katarze, kde je nakonec plně přijato a pochopeno konání a cítění všech zúčastněných. Most je symbolem vztahu a "kryté mosty", které Robert Kincaid fotí jsou vlastně symbolem skrytých, utajených vztahů. Že v rámci nich můžeme zažít to nejlubší a nejkrásnější, co život nabízí, je jistě odvěká lidská zkušenost, která je kontrapunktem ke společenskému řádu s omezujícími morálními pravidly, jako jsou zlaté nitky v červeném zašlém koberci.

Tygr sedmi moří (1966)

Fajn korzárská klasika. Bitky, charakter, charisma a ženský mu padaj kolem krku.

Špičák (2009)

Behaviorální konceptuální bizár. Vzdáleně (sociální experiment) připomíná jiný řecký film Humr (The Lobster). Zde jsme ale izolováni na jedné zahradě u jedné rodiny, řízené otcem - experimentátorem, který odměnuje a trestá. Jaký bude výsledek? Co to s dětmi udělá?