Mladí lvi (1958)

Klasický válečný snímek většího formátu (výprava, širokoúhlé záběry s dobrou kompozici) s charismatickými hlavnimi hrdiny, avšak poněkud narychlo střizenym koncem.

Zatoulaná víla (1997) (seriál)

Historicko-romanticke drama z prostředí londýnské chudiny o dívce v rozpuku, vychovavane bodrou pěstounkou, o níž se ucházejí nápadníci z různých vrstev, včetně ruznych slizounu. Dívka se však musí nejprve vymanit z pomyslného dluhu vůči své pravé matce, která byla prostitutkou a jejíž slizký pasák hodlá zapřáhnout do provozu i její dceru, jakmile dosáhne perspektivniho věku. Sympatičtí hrdinové, prostředí, jazyk, atmosféra. Perfektní přirozené herecké výkony.

Lion (2016)

Přirozený krásný příběh podle skutečné události se silnými emocemi na závěr. Silným prvkem filmu je hudba, vizuální exteriéry, charisma malého hrdiny. (Vyrostly hrdina je milý sympatak, ale jakoby mu z mého pohledu schází "prožité zkušenosti" - důsledek toho, čím si ten malý "lev" prošel). Nemyslím si, že je film manipulativni nebo vyděračský, podle mě vypráví přirozeně a nevyrábí umělé zápletky a kudrlinky. Jednoduché a dojemné.

Nádraží (2017) (seriál)

první díl: slabé (jinak mám Partičku rád a všechny její účastníky můžu)

Smrť šitá na mieru (1979)

Hutná, vážná atmosféra ekonomické krize 30.let za první republiky. Realistické zobrazení společenských vrstev a étosu doby. Výborný Vlado Muller.

Flacari pe comori (1988)

Prospektorsky zlatokopecky eastern jako řemen, s atmosférou hustou, že by se dala krájet. Vyzdvihl bych skvělou hudbu, dokonalé historické reálie. Chce se mi říct: tenkrát na východě.

Společník (2003) (TV film)

Trochu toporná režie a pomalý rozjezd, ale nakonec to vygraduje do megavtipne zápletky, kde je schudly, ale zásadový učitel houslí Dušek nucen přijmout práci gigola. Jeho sokem v lásce (ano, je tu i milá milostná zápletka) je záporný zbohatlicky parchant v černých brýlích Vašut. Chlamal jsem se na celé kolo.

Jak se krade milión (1967)

Dolce vita po Česku. Nechapu to podhodnoceni, já se královsky bavil. Divím, se jak to tehdy prošlo. Tehdejší kalba s lehkými dívkami by byla vodvaz i dnes.

Mladý muž a bílá velryba (1978)

Nad marasmem chemičky v ústí a studene manipulativnich charakteru se jako labutí píseň nese transcendentní příběh o něčem, co je víc než sex, vic než láska, víc než hmota. A bez čeho jsme mrtvi za živa, a co když máme, i smrt stojí za to. O žákovi, jenz přerostl mistra.

Čas jeřabin (1997) (TV film)

Příjemné herecké výkony a ne úplně nezajímavé charaktery v televizní inscenaci z prostředí domova důchodců v jakýchsi "lidských" interakcích - ale bohužel chybí výraznější příběh, pnutí, drama. Není to příliš dobře napsané. Trochu odnikud někam, nebo alespoň mě to nezasáhlo. Figurky nechat, texty přepsat, dát tomu švih.