Alaska Experiment, The (2008) (pořad)

Čtyři skupiny lidí, kteří nemají absolutně zdání, jak přežít mimo město, je posláno do neshotinné Aljašky. Nejedná se o soutěž, ale o pokus přežít zimu (3 měsíce). Zhoršující se počasí, všudypřítomné nebezpečí střetu s medvědy a strach u nedostatku jídla. Problém je v tom, že oni opravdu jen živoří. Díly jsou minimálně poučné nebo záživné. 61%

Alenka v říši divů (2010)

Pozor! Nad 15 let nepřístupné. Bál jsem se, ža půjde o prachsprostou pohádku a musím přiznat, že mé obavy se naplnily jen napůl. Přece jen tri Burton-Depp-Carterová tomu dává špetku osobitosti, kterou jinde nenajdete a která vůbec není na škodu. Tak jako ve většině Burtonových počinech najdeme v Alence přestylizované prostředí a "provařený" hudební motivy, přesto musím říct, že jsem se vyloženě nenudil. Navíc mi až na Wasikowskou všichni do svých rolí pasovali. 62%

Amazing Spider-Man (2012)

Bál jsme se, že restart série po tak krátné době bude provázet nepříjemné srovnávání dějových linek z obou sérií. Ale musím říct, že jsme se (k mému překvapení) dokázal s novým začátkem spidermana docela dobře vyrovnat a film jsme si užil jako nevinný letní blockbuster. Místama sranda, místama nuda, ale po většinu doby super akce. 70%

American: The Bill Hicks Story (2009)

Jestli tak jako Já nejste se životem Hickse příliš seznámeni a chcete to změnit, rozhodně bych začal zde. Velmi zdařilá vizuální stránka tohoto životopisného dokumentu je jen plus. Skutečná hodnota se skrývá v informacích o Billovi, které jsou parádně prostřižené ukázkami z jeho stand-up vystoupení. Až poté doporučuji vrhnout se najednotlivé show. A nezapomeňte - Its just a ride :) 81%

Americké psycho (2000)

Nápad , který dokázal Dexter dotáhnout k dokonalosti zde bohužel nefunguje. Příběh nedokáže zaujmout ani na tu hodinu a půl. Postavy , které vás nezajímají a špatný scénář vydržíte jenom kvůli svělému výkonu Christiana Balea. 50%

Americký gangster (2007)

Můj nejoblíbenější filmový žánr? Krimi / Drama / Thriller o mafiánech. Takže jsem na další takový film čekal jako na smilování. Díky hvězdnému obsazení a režii Ridleyho Scotta jsem už předem doufal ,že to dopadne tak jak to dopadlo - naprostá bomba. 90%

Armstrongova lež (2013)

Povedený dokument o příběhu Armstronga. Nejsem skalní fanoušek cyklistiky ani Lance, takže z toho zase tak moc nejsem unešenej. Je to dlouhé, ale pro někoho, koho opravdu zajímá tento příběh či tématika, to může zajímavé být. 73%

Avatar (2009)

Všechna očekávání naplněna do puntíku. Zase jsme se jednou přesvědčili, jaký jsou lidi kurvy a že nemáme lézt na cizí planety. 162 minut je hodně, ale u Avatara se na hodínky nepodíváte ani jednou. 88%

Avengers (2012)

Tak co si pro nás tentokráte Marvel nachystal? Máme tu jednoho ozářeného vědce s nevyrovnanou osobností - jednoho ozářeného vojáčka, který pije hodně protejnových koktejlů - jednoho vynalézavého, urejpaného filantropa - jednoho poloboha s parádním kusem nářadí - jednu jiu-jitsu kočku v uplé uniformě a jednoho ostrostřelce s lukem. A tenhle pestrobarevný koktejl se pokusí zamíchat adoptovaný lstivý bůh Loki z Asgardu. Pro komiksové neznalce to může znít přinejmenším podivně, ale funguje to do puntíku. Joss Whedon dokázal tyhle super žoldáky ukočírovat nejen na papíře, ale také na place a výsledek je znát od prvních minut. Doslova áčková akce se střídá s chytrým humorem a to vše se překvapivě neodehrává na úkor postav. Po celou dobu můžeme vidět prakticky jenom hlavní postavy. Ani jedna si nekrade prostor pro sebe a všechny si své minuty v záběru zasloužej. Kapitán Amerika rozdává rozkazy, které všichni automaticky přijímají a po tom, co se i Bruce Banner naštve a zezelená, bude slitat blahem. P.S. Hulk rulez! ! 93%

Až tak moc tě nežere (2009)

Obyčejný film o vztazích , lásce a manželství. Už tenhle popis je tak neoriginální jako samotný film. Zaujmout může snad jen zajímavý casting. Nemohu napsat, že jsme se přímo nudil, ale nějaký nečekaný zvrat prostě nepřišel. 59%