Avatar (2009)

Neviděl jsem to v kině, takže efekty a technickou stránku jsem nemohl plně docenit, to ale nic nemění na tom, že příběhově to byla nuda. Jeden z mála filmů, u kterých jsem usnul. 60%

Armageddon (1998)

Blbost. Ale zábavná.

Temný rytíř (2008)

Po třetím zhlédnutí konečně zvedám hodnocení na 5*. Škoda, že jsem na tom nebyl v kině.

Batman začíná (2005)

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na to znovu. Zjistil jsem, že jsem kdysi viděl snad jenom začátek a tak není divu, proč jsem si ten film vůbec nepamatoval a tak nechápu, proč jsem ho hodnotil jen 3*. Hodnotím 85% a těším se, že se podívám znova na další díly, které jsem sice viděl určitě, ale snad k nim budu mít teď lepší vztah a možná hodnocení některého z Temných rytířů konečně zvednu na 5*.

Skyfall (2012)

Rozhodně nezklamalo. Javier Bardem byl super, výraznější než Craig (ten to ale také zahrál dobře). 85%

Probudím se včera (2012)

Moje hodnocení je 50%. Celý film byl totiž povedený tak napůl. Myšlenka byla hodně zajímavá, bohužel se to ale autorovi nepodařilo vymyslet šikovně a přestože v polovině vypadal film ještě celkem slibně, na konci jsem si prostě musel říct, že to byla blbost (Ahoj synu, jak jsi spokojený se svým jménem? Jo aha, jmenuješ se Pavel, dobrý, tim jsem dohnal předchozích 20 let, co jsem tu s váma vlastně nebyl a můžu se plnohodnotně zapojit do rodiny a dělat, jako že se nic nestalo a jako, že tě znám celej život, happy end, všichni se radujme...). V reálnost cestování časem jsem věřil víc v pohádkách než tady. Scénky typu "za půl roku bude revoluce a komunisti půjdou do ******, uvidíte" měly velký potenciál, bohužel však byly většinou nedotažené do konce a neměly takový efekt, jaký mít mohly. U scénky s licoknigou jsem se docela pobavil. Teenagersko-romantická část celkem v pohodě, holky byly sympatické. Celkově byl film takový mix všeho - celkem nezajímavé problémy čtyřicátníka, do toho fajn teenagerská komedie, příšerné sci-fi a nakonec retro ze socialismu, nedotažené do konce. Pozadí Litoměřic a plno mých známých mezi komparzisty bylo příjemné zpestření.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Na rozdíl od jiných seriálů kvalita Breaking Bad časem neupadá, naopak, poslední sérii včetně finální epizody (ne jako Dexter) můžu označit snad za vůbec nejlepší. Fantastická proměna hlavního hrdiny ze slušňáka na "zločince století" je tím nejlepším, co nám může televize nabídnout a žádný seriálový fanoušek by si to rozhodně neměl nechat ujít.

Temný rytíř povstal (2012)

V chaotické druhé polovině jsem se v tom ději celkem ztrácel. Konec možná až moc americký, ale dá se odpustit. Skvělá hudba filmu dost pomáhá, takže je nutné vidět to s co nejlepším ozvučením, pak to stojí za to. 85%

Rocky (1976)

Až teď jsem ten film viděl poprvý, nebylo to špatný, ale trochu mi tam chyběla nějaká zápletka, proto 4*

Přátelé (1994) (seriál)

Super sitcom z devadesátých let, který jsem shlédl až tak 5 let po skončení poslední epizody. Od páté série už to šlo dolu, ale stále si to drželo slušnou úroveň. Humor není inteligentní, spíše naopak, ale přesto nezní vůbec hloupě. Herci sympatičtí, člověk si je postupem času oblíbí, Ross, Chandler a Joey možná o malinko převyšují holky, ale všichni jsou super. Nejlepší komediální seriál, co kdy byl (samozřejmě hraný, Simpsonovi jsou ještě o krok před nimi).