• Fantasy

Švindlíř (2021)

Oscar Isaac je v téhle roli neskutečně věrohodný, věřil jsem mu i každé mrknutí oka. Neskutečně jsem si užíval postupný vývoj postav a opravdu čekal, kdo nakonec své démony v sobě zkrotí a kdo ne. Párkrát vám z toho i zamrazí. Velice milé překvapení - já se bavil celou dobu!

Příliš blízko slunci (2022) odpad!

O tomhle filmu jsem netušil předem vůbec nic a dal mu šanci. Bohužel mě svým tempem, zvolenými barvami (i když někdo samozřejmě může namítnout, že se sem hodí...), vesměs i vcelku prapodivnými dialogy, chováním postav a celkovou náladou unudil k smrti... Možná by to fungovalo jako kniha, ale jako film to krachuje na všech frontách.

Dvojníci (2016)

Od první minuty jsem trpěl, ale doufal, že se to zlepší. Nezlepšilo... Pár vtipných situací se sice objeví - ale opravdu moc ne. Navíc herecké ztvárnění vesměs všech postav mi nepřišlo úplně věrohodné a ve finále mě dost vyrušovalo. Překvapivě mi hlavně ve svých dvojnických rolích nesedl Sokol. Ale sto lidí, sto chutí - třeba to zrovna Vám sedne.

Noc v muzeu: Kahmunrah znovu povstává (2022)

Líbivá (leč párkrát nudná a chudá) animace doplácí na odfláklý příběh i dialogy. Celý film je ale určen pro dětské publikum, kterému se vtipné momenty dost možná budou líbit. Já si ale raději pustím kterýkoliv jiný hraný film - rozhodně v nich panuje mnohem lepší atmosféra. Ze ságy Noc v Muzeu tak u mě tohle volné pokračování rozhodně nezabodovalo a spíše nudilo.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Tak jsem dostal příležitost se opět podívat na nejnovější Jackovo dobrodružství a nutno podotknout, že se mi líbí čím dál méně. Disney poslední dobou ve většině svých filmů má tak očividně "fejkové" lokace, že ji mi z toho až nevolno... Ty sety a za nimi modré/zelené plátno je tam prostě enormně vidět. Samozřejmě, že jinak efekty, které jsou nejvíce na očích vypadají skvěle (slušnej budget na film.) Salazar jako padouch a scéna s gilotinou je snad to jediné, co se mi na filmu líbilo a zůstalo mi v paměti. Bylo holt hodně vidět, jak sami scénáristé neví, jak vlastně Jacka znovu uchopit - raději by ho už opravdu měli nechat a rozjet dobrodružství někoho nového.

Expedice: Džungle (2021)

Další z filmů, kterým digitálno vyloženě ubližuje a akorát mi to potvrzuje fakt, že ten starej dobrej Indy je pořád nejlepší ve svém žánru. Kdyby se tam alespoň necpaly zbytečné CGI postavy a zůstalo to pouze u konfliktu "archeoložka VS němčour z ponorky," byla by to za mě uspokojivá, zábavná a vtipná podívaná. Bohužel na konci druhého dějství se to přepne v ještě větší digi-bordel než do té doby a snímek tak ztrácí všechno kouzlo, které mu sympaticky napsané postavy a jejich interakce dodávaly. Nehledě na občas hodně bizarní zakomponování hudby, která vyloženě tahá za uši (pád CGI blázínků do díry!??!) Rozhodně nelituji, že jsem snímek viděl - ale také si ho sám nikdy více nepustím - to dám raději přednost starším, ale kvalitnějším kouskům!

Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem (2022) (seriál)

Seriál rozhodně splnil co měl - nicméně měl své vysoce kvalitní díly, které byly protkány průměrnými kousky, kde se vlastně nic nedělo a celý díl byl vlastně o ničem. O Chrisovi jsem si jen utvrdil, že je to neskutečný sympaťák a dříč, který nic nevypustí a před žádnou výzvou se nezastaví. A jak tu i říká HellFire, nebylo by od věci dávat divákovi tipy a triky pro obyčejné smrtelníky... :)

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Rozhodně oceňuji Marvel, že zkusil vytvořit opět něco jiného - akce je tu v první polovině minimum (skvělá a za mě i nejlepší pasáž filmu souboj 1 na1, kde bojuje Okoye) a celé to působí dost zajímavým tónem. Nutno také pochválit hlavního antihrdinu, u kterého jsou motivace moc dobře vykreslené (až na přehnané a ukvapené závěry.) CGI tady občas trochu skřípe a očividně bije do očí, jinak je ale Black Panther fajn podívaná. Bohužel, sama hlavní představitelka Letitia Wright bohužel nedokáže plně převzít otěže po Chadwickovi a je to škoda. Ono nic proti ní - rozhodně je ve skvělé formě - ale ta síla na ní holt není tak uvěřitelná. Podvodní město také nevypadalo nikterak živě, dle mého názoru... Rozhodně ale film patří k tomu lepšímu, co nám Marvel od EndGame nadělil.

Noční režisér (2022)

Ze začátku velmi zajímavé, ale poté už se dokument stále a stále opakuje a nedozvídáme se nic nového. Na můj vkus až moc zbytečně natahované... :/

Star Wars: Klonové války (2008)

Nechápu, jak se to autorům povedlo. Ano, sice se tu pořád něco děje, ale i tak mě to zvládlo otrávit a znudit. Neviděl jsem tenhle film, když vyšel, ale rozhodně do roku 2022 nezestárl vůbec dobře...