• Fantasy

Smrt na Nilu (2022)

80% Bál jsem se jak to dopadne, protože Orient Express nasadil laťku vysoko a Smrt na Nilu ji sice nepřekonává, ale i tak jde o skvělý počin. Přeci jen - hádat během filmu, který z těch slavných herců spáchal vraždu, je fajn. Škoda jen, že než se k nějaké té vraždě dostaneme, trvá to ohromné množství času (a vím, že ne všechny ten film, kvůli tak dlouhému úvodu bavil.) Když pominu to šíleně otřesné CGI, které ubíjelo moje oči (krokodýl, nebo např. palác heheh,) tak jsem ten film hltal. Vypadá to, že si film nevydělá tolik, což je obrovská škoda, protože pořádné detektivky, jako je tato, v kinech bohužel chybí a já bych vlastně mooc chtěl další díl. Oproti superhrdinům a akčním blbinám to byla krásná a příjemná změna.

Zpívej 2 (2021)

80% Krásný animák, který sice nepřináší nic nového, ale využívá zaběhnutá témata, animace a vtípky, které prostě fungují. V kině se smáli jak děti, tak dospělí - film si užili všichni. Zvířátka mají jasné povahy, každé se chová jinak a dohromady to prostě funguje skvěle. Závěrečné vystoupení, ke kterému celý děj filmu směřuje, ukončí krásně všechny rozběhnuté linky. Výběr písniček nebudu soudit, prvních 10 minut mi trošičku vadilo, že ze zpívá anglicky (přeci jen - z disneyovek jsem zvyklý na předabované písničky), ale po chvíli jsem si zvykl a tak jsem se prostě kochal a měl parádní podívanou.

Slender Man (2018) odpad!

Odpady u filmů dávám, když jsou tak špatné, že je ani nezvládnu dokoukat.  Nutno podotknout, že se mi to jen tak nestane. Ale tohle je fakt velký přešlap, hrdinky středoškolačky (alespoň z toho co jsem viděl) se bojí něčeho co já sám nevidím - proč bych se měl teda bát taky? Kamera taky tragická, nějak jsem se v tom přílišném šeru neorientoval a i když mi ta teen-horror sekce filmů povětšinou nevadí, tady jsem se chtěl rozeběhnout hlavou proti zdi a ukončit své trápení. Stupidita tu během první půlky filmu nabírala na čím dál zběsilejším tempu a já opravdu nenašel sil, abych to dokoukal.

Podvodník z Tinderu (2022)

90 % Parádně zpracovaný koncept o jednom z největších internetových podvodníčků všech dob! Netflixu se poslední dobou máloco povede, ale tohle byl zásah do černého a já byl opravdu do poslední chvíle zvědavý, jak to vlastně dopadne! Pokud by se mě někdo ptal, co bych mu doporučil na Netflixu, momentálně by to asi byl tento počin. A musím se přiznat - škoda, že takovýhle rošády pomocí Tinderu nenapadly dřív mě :(

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

75 % Je to vcelku vtipná parodie některých thrillerů, potažmo hororů, která ale určitě nemusí sednout všem. Mě samotnému chvíli trvalo, než jsem přišel, že o parodii jde, nebo teda alespoň doufám! Protože pokud ne, razantně bych musel měnit hodnocení. :D Zvraty jsou tu jako na běžícím páse, přičemž jejich smysluplnost je podobná těm typu Ordinace (RIP doktor zastřelený drogovým kartelem...) Ve finále to ale hezky odsýpá, nicméně si nedovedu představit, že bych na to koukal v kuse - stačí 1 díl a někdy příště další, přičemž délka dílů (kolem půlhodinky) je přesně tak akorát. Když nad tím přemýšlím, možná mi i chybí více takovýchto rychlých jednohubek.

Ulička přízraků (2021)

75 % Dost zajímavý počin, celou dobu jsem si říkal, že mi to vlastně něco hrozně připomíná a na konci filmu mi to došlo - já v tom viděl Jokera od Todda Phillipse. Ale to je jen můj pocit. První cirkusová polovina je plná barev, zajímavých postav (Dafoe si to klasicky neskutečně dává) a celkově nabudí zajímavou atmosféru. Po přesunu do města ale příběh začne mít vcelku jasně danou šablonu a je tak nějak jasné, jak to asi dopadne. V kině vcelku příjemný zážitek (možná trošku kratší stopáž by neuškodila) ale jsem si 100% jistý, že doma na gauči by mě film tolik nebavil... přeci jen - v kině je ta atmosféra a zájem o film na trošku jinačí úrovni!

Kingsman: První mise (2021)

Tihle Kingsmani, mají delší build-up, než by bylo zdrávo, ale od té doby, co se Rasputin rozhodne přitančit s jednou z nejlepších scén filmu jde zábava jen a jen nahoru, ale na vrchol se nedostane (nebo možná ještě noční bitva v zákopech - to byla vizuální lahůdka.) Závěr vcelku důstojný, ale kromě skvěle vizuálně natočené akce si z tohoto filmu nebudu pamatovat zhola nic.

Vřískot (1996)

První scény filmu vytvoří krásnou atmosféru, která se poté táhne celým filmem, a i když na konci už trošku dochází dech, v pravý čas je vše rychle ukončeno. Vtipně si dělá legraci z hororových klišé a to, že každých 10 minut máte nového adepta na vraha, je třešnička na dortu. Tenhle film je povinnost vidět.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

75 % Gump je filmeček, který pohladí po duši. Je to krásně natočené běhání pejska ze strany na stranu a sem tam doplněné o nějaké setkání se známými herci. Ke konci filmu mě začaly vytáčet přidané efekty slunečního jasu (těch už bylo fakt až moc,) ale jinak můžu s klidem říct, že si ho párkrát určitě pustím znovu, což se u českých filmů moc často nestává.

Emily in Paris - Season 2 (2021) (série)

80% Příjemná oddechovka, u které čas utíká a vlastně vás vcelku zajímá jak to bude dál. Některé věci jsou vyloženě předvídatelné, ale to vůbec nevadí. Oceňuji délku epizod - necelé půlhodinové díly jsou něco, co si sakra kvituju.