Kate a Leopold (2001)

Leopold je ten typ muža, do ktorého sa musi zaľúbiť každá žena, ale jeho chémia z Kate nie je nič moc a osudovú lásku som im na konci neverila. Vo filme nie je ani moc humoru ako sa Leopold vysporiadava s moderným svetom. Ja by som film skrátila o dvadsať minút a bol by ideálny, lebo miestami je zbytočné natahovany. Ale to ako film vyrieši, ze hlavní predstavitelia ostanú spolu sa mi páčilo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ako origin movie veľmi uponáhľané a zjednodušené. Celý dej sa dá zhrnúť do jedného slova: pomsta. To by až tak nevadilo, akcia šlape, wolverine je zviera ale nechápem Viktorovu motivaciu vrazdit. Dozvieme sa o pôvode Wolverinovho mena aj ako získal kostru z adamantia. Najvydarenejsia scéna je úvodný zostrih, prierez dejinami vojen.

Hvězdná brána - Kouřová clona (2003) (epizoda)

Jack zabil Kinseyho, ale keď zistia že imitacne zariadenia boli ukradnuté, vyjde najavo, že všetko je inak. Sg1 vyšetruje, Carterova spolupracuje s NID. V skutočnosti by nebolo také ľahké usvedcit tajnú organizáciu.

Rakeťák (2022)

Film vykrada Stratení vo vesmíre. Postavy sú dobré napísané a film by fungoval aj keby nebol kreslený. Buzz je veľký sympaťák, humor obstarávajú vedľajšie postavy (vtip so sendvicom bol celkom v pohode a mačička Sox na seba strháva pozornost). Vadila mi trochu predvidatelnost ak som správne pochopila tak z tej planety Buzz nakoniec nedostal?

Hvězdná brána - Rudé nebe (2001) (epizoda)

SG1 napacha neúmyselne škody na slnku cudzej planety. Je to veľký problem a Asgardi nemôžu pomôcť. Carterova zas čaruje. Páčila sa mi fyzikálna stránka toho problému a vyriešenie. Chápem, že veria v svojich bohov, ale prečo by neodišli? A pekný červený filter.

Cena za něžnost (1983)

Plnokrvná drama o živote odohravajuca sa v rozpätí viacerých rokov. V centre diania je matka s dcérou,  ktore riešia bežné veci-vztahy a rodinu. Mne film prišiel príjemný a pohodovy a Jack je samozrejme kráľ. Smutný koniec je tiež ako zo života.

Táta na plný úvazek (2004)

Neškodný film o slobodnom otcovi, ktorý sa snaží o výchovu svojej dcéry a znovu získať prácu snov, možno sa medzitým aj zamilovať. Žiaden veľký humor sa nekoná ani moralizovanie o rodinných hodnotách. Nevýrazný film v každom smere.

Vzpomínky (2006)

Film výborne odsypa a hlavný hrdina musí zabrániť teroristickému útoku pomocou technológie cestovania časom, ktoré dáva celkom zmysel. Najlepšou časťou filmu je stredná, kedy sa s technológiou oboznamujeme a sledovanie zločinca zároveň v minulosti a prítomnosti. Koniec som nepochopila, ako to ze zomrel aj žil?

Hercules (2014)

Fantasy, ktoré neurazí. Paradoxne viac ako Hercules je zaujímavejšia jeho vtipná a hlaskujuca družina. Bitky sú ok, nie sú krvavé. Výborne je ako Hercules sám dekonštruuje vlastný mýtus. Rockovi tie fúzy moc nepristanú.

Policajtka (2001)

Taká čudná romanca bez chuti. Hlavní hrdinovia riešia rodinné traumy. Väčšina ľudí si pri filme dobre pospí.