Bojovník (2015)

Boxerský šampión Billy príde o ženu a začne padať po spirale sebadestrukcie, príde o kariéru a odoberu mu dcéru. Kým nedostane príležitosť dostať sa znova na vrchol. Film nemá čím prekvapit, na ten vrchol sa samozrejme dostane. Jake je vo svojej úlohe rozorvaneho boxera presvedčivý aj finálny súboj je napinavo natočený. Žiadne iné ambície film nemá.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Film je o svojráznej rodine a ich pošramotených vzťahoch. Ale ta čudná poetika a rádoby vtipné postavičky si ku mne vôbec nenašli cestu, nepochopila som to a preto je film za mňa kolosálna blbosť.

Sedm psychopatů (2012)

Čierna komédia o ničom, s dialógmi o ničom. Jedine co na bavilo bol Woodyho gangster, čo chcel späť svojho psa, ale ten bol iba na okraj. Hlavný hrdina sa snaží napísať scenár o psychopatoch ale ironicky scenár filmu je to, čo pokrivkáva. Postavy sú otravné, čakala som kedy ich zabijú.

Hvězdná brána - Nemesis (2000) (epizoda)

Vtedy ešte nikto nevedel aká hrozba replikatori sú a čo sa z nich vyvinie. Aj ja som si myslela, že sak len požierajú kovy. Páči sa mi keď vytáčajú bránu ručne, mám pocit, že by som to zvládla aj ja.

Equalizer 2 (2018)

Oproti jednicke je dej menej intenzívny, menej priamočiary a menej prehľadný. Robert pracujúci ako taxikár koná občasné dobro tým, že ubližuje ľuďom, ktorí ubližujú ľuďom. Potom zabijú jeho kolegyňu a on sa vydá po pomste, prečo ju zabili a o co išlo mi ušlo. Finále v hurikane je originálne,  ale film ako celok vyznieva slabšie ako prvý diel.

Hvězdná brána - Svornost (2002) (epizoda)

O komplikovaných vzťahoch medzi spojencami-ludmi, tokrami a jaffami. Najlepšia scéna je O'Neill s guľometom a ten Ashrak sa na konci ľahko nechal chytiť. Napriek všetkému lepšie a napinavejsie ako Predator.

Hvězdná brána - Nebezpečná hra (2004) (epizoda)

Výborná epizóda o virtuálnej realite, interaktívnej hre, ktorá slúži ako výcvikový program. Tealc v nej uviazne potom čo nedokáže vyhrať (lebo hra sa stáva obtiaznejsou) a odmieta sa vzdať a ide mu o život. Je to akčné a nepredvidatelné. Hrozne by som chcela vidieť ako by hra vyzerala keby zapojili O'Neilla s jeho "taktickými skúsenosťami".

Equalizer (2014)

Hlavny hrdina Robert pri ochrane prostitútky nasere rusku mafiu, respektíve oni naserú jeho a začne robiť poriadky v miestnej komunite. Oproti iným revenge filmom sa nedozvieme kto Robert vlastne je-či je bývalý policajt, vojak alebo hitman. Film je veľmi intenzívny a brutalny-nenapadlo ma ako sa dá záhradníckymi potrebami tak drsne zabiť ľudí. Finálna konfrontácia aj so zvolenou hudbou je výborná. Až sa mi zdalo, že ruskí zabijaci sú proti Robertovi uplne neschopní. Denzelovi som to všetko verila.

Jumanji: Další level (2019)

Od minula je posun v tom, že sú zamenené postavy a Hart a Rock hrajú starých dedov, na tom je postavený poväčšine humor. Film má slušný level zabavnosti, napriek debilnému scenáru. Kôň je krásny a Rock by mohol hrať aj lepšie. Ďalší diel už prosím netočte.

Kate a Leopold (2001)

Leopold je ten typ muža, do ktorého sa musi zaľúbiť každá žena, ale jeho chémia z Kate nie je nič moc a osudovú lásku som im na konci neverila. Vo filme nie je ani moc humoru ako sa Leopold vysporiadava s moderným svetom. Ja by som film skrátila o dvadsať minút a bol by ideálny, lebo miestami je zbytočné natahovany. Ale to ako film vyrieši, ze hlavní predstavitelia ostanú spolu sa mi páčilo.