Rychle a zběsile 5 (2011)

Film dosť baví kvôli prehladnemu deju a slušnej akcii.  S motiváciou postáv je to horšie. Ušlo mi prečo Dom tak velmi riskuje a chce okradnúť najväčšieho mafiána v meste,  ako sa môžu policajti pripojiť k zlodejom a nehovorte mi, že pri naháňačke s trezorom nezomreli aj nevinní ľudia. Najlepšou scénou je súboj dvoch drsňákov. Skvelý film na konzumáciu, netreba moc rozmýšľať.

Centrální inteligence (2016)

Humor je postavený na nesúrodosti dvojice. Ukričaný Hart je otravný, ale Rock je sympatický aj keď hrá naivného trtka. Špiónska zápletka je dementná. Pár fórov vyšlo, ale nebavilo ma to, aspoň Bob si užil svoju chvíľu na stretávke.

Virtuozita (1995)

Je to rýchle, akčné a hlúpe. Za pozornosť stojí Russell, ktorý ako psychopatická umelá inteligencia bažiaca po pozornosti vyzerá výborne.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Paci sa mi kontrast medzi hlavnými hrdinami - on je radikálne racionálny a ona chaoticky intuitívna. Lásku som im verila. Zvrat ma prekvapil, film ťahá diváka za fusaklu. Slnečná atmosféra južného francúzska je krásna a najlepšia scéna je keď sám seba presviedča, že ju nemiluje.

Lepší už to nebude (1997)

Feel-good movie s tragikomickymi prvkami, ktorý má na moje prekvapenie veľmi nebavil, kvoli dost riedkemu deju. Večne nabručaný, osamelý spisovateľ s OCD sa vplyvom okolnosti stane lepším človekom, koná dobré skutky a nájde si priateľov. Melvin je skvelá postava, ale to je všetko zaujímavé na tomto filme.

Smím prosit? (2004)

Hlavny hrdina sa spontánne prihlási na tanečný kurz. Jediný konflikt, ktorý sa vo filme rieši je prečo o tom nepovedal svojej žene. Ako tanečný film to cele vyznieva jalovo-vasen k tancu sa na mňa nepriniesla a Jennifer hra nevyraznu a upjatu postavu. Oceňujem, že sa Richard Gere naučil realne tancovat. Páčilo sa mi ako si na kurze našiel nových priateľov a rodinu.

Rampage Ničitelé (2018)

Premisa je úplne primitívna-zmutovane obrie zvieratá ničia mesto a všetko čo im príde do cesty. Finálny súboj krokodíla s gorilou mi pripomínal iný film,  vlastne George je biely iba preto, aby nevyzeral ako King Kong. Rock sa tvári, ako keby hral vo vážnom filme, ale film je akčný a vôbec nestiha nudit. Tie monster bitky sú celkom v pohode.

Mezi námi děvčaty (2003)

Milá komedia o zámene osôb. Herečky hrajú svoje obrátené úlohy výborne, ale neutkvela mi v hlave jediná scéna. Cele sa to nesie na takej príjemnej vtipnej vlne a film zabaví aj inú kategóriu ako len tinedzerov.

Bez kalhot (2012)

Film natočený bez energie a bez šťavy. Hlavný hrdina zaúča na stripterske remeslo svojho kamaráta a sam sa snaží dat si dohromady život. Za pozornosť stoja striptérske čísla a to je to, čo som si odniesla z filmu-ze naživo by ma to aj celkom bavilo. Keď sa netancuje, film drhne a nudí.

Odvaha pod palbou (1996)

Vo filme sa riešia dve vojenske akcie. Jednej sa priamo zúčastnil hlavný hrdina a kvôli nešťastnému rozhodnutiu, ktoré spravil zomreli vojaci z vlastných radov. Druhú akciu vyšetruje a svedkovia na ňu majú rôzne názory. Na tom je vystavené napätie filmu-kazdy tvrdí niečo iné a co sa reálne stalo. Pointa nie je az taka úderná. Meg svedčí aj nezvykla poloha. Mam rešpekt ku všetkým vojakom, ktorí musia robiť ťažké rozhodnutia v zložitých situáciách.