Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Moje srdce fantasy hráča zaplesalo a plesá, pleše, pleská.. (voľačo z toho) doteraz! Každý, kto vyrastal na hrách ako Dračí doupě, Talisman: Dobrodružství meče a magie alebo Magic: The Gathering musí plesať so mnou. A pokiaľ ti tieto názvy hier nič nehovoria, bude to tým, že to nie sú videjohry, ale hry, pri ktorých ak sme ich cheli hrať, museli sme sa stretnúť OSOBNE. Boli to proste hry s použitím papiera a nie kremíka. Inak povedané: SPOLOČENSKÉ HRY. Husté, čo? No a takto som si pri tom predstavoval ako decko film s partiou nesúrodého mixu postáv a charakterov a nie ako LOTR: tu je každý tak trochu babrák, postavy sa vyvíjajú a menia a postupujú a nie ako v LOTR, kde je každý prakticky od začiatku už "hotový" a väčšinou "king of d hil". Farebné, hravé, zábavné.. Skvelé prostredia, jasne oddelené, nápadité. OK OK, plná dračia prdel "múch", ale koho to sere? Film výborne odsýpa a je to po dlhých rokoch prvýkrát, čo som pri sledovaní zabudol na svet okolo a po skončení som si želal, aby film pokračoval ďalej. Bravo.

Rakka (2017)

Prečo TOTO nie je celovečerák?? A čo sú to tu za debilné "komentáre", že "zase mimoni" alebo "točí furt to isté"? Spielbergovi snáď niekto vyčítal, že točí furt blokbastery? Ale k veci: VÝBORNÁ postapo atmosféra perfektne podfarbujúca narativ Riplijovej. Beznádej ľudstva a jeho odhodlanie bojovať až do neodvratného konca. Načrtnuté dejové línie, otvorený koniec, zúbožená Zem.. JA CHCEM KURVA CELOVEČERÁK!!

Invalida (2023)

Ja som o tomto filme nevedel ani hovno. Nič zvláštne, som nedoštudocaný retard, no mávam občas to, čomu alkoholici hovoria "svetlá chvíľka ". Iba tu raz jedného dňa mi v  klasický deň v robote pri páse cinkla SMS. Inu, nestáva sa to často, bo mne nemá kto písať, teda okrem banky a exekútora, ale oboch som už ten týždeň poslal do pi..esku a tak som si povedal "čo už? Nasrať!". A vypýtal som si svoju jedinú hajzelprestávku, ktorú som tej SMS obetoval. Máme popiči odbory a altruistické vedenie a tak sa po vzájomnej dohode predáka s manažmentom veľkodušne rozhodli, že nám tú 12-hodinovú blahodárnu šichtu nebudú kaziť a prerušovať nám jej kontinuitu zbytočnými prestávkami! Chvála im za to, bo takto sa nemusím zamýšľať už ani nad tým,  koľko som už tých prestávok vlastne mal? No ale k veci: v SMS bola info od.. ale to nebudem asi radšej rozmazávať, od koho. Bolo v nej:"szuper fylm! Pozry si Ynvaľid!". A keďže ma autor tej SMS doteraz sklamal iba v piatich prípadoch zo 6, rozhodol som sa mu opäť veriť. Film bol nakoniec naozaj "szuper". A vlastne len to som chcel.

Gentlemani (2019)

Moj komentar je nudny, suchoparny a pride absolutne nezaujimavy kazdemu grafomanovi (ci ako sa vola ten, co rad cita dlhe patosy?), pretoze obsahuje iba jedno slovo: DOKONALOST!

Ve jménu našeho Pána (2019) (seriál)

Ha! A máš to! Kto? No ty! Ty, kto si myslíš, že za svatou oponou je všetko na porádku. Tento "dokument" zo života kazateľov jasne ukazuje, že v sakristii to po omši pekne žije (a nie len tam). A keď sa o tom aj natočí skryté videjko, trapnosti typu "nepokradneš" či "nezabiješ" idú bokom. V mene pána, samozrejme..

Tajný život pana Ávily (2013) (seriál)

Keď máte s niekým problém na SR, žalujete ho. Keď majú s niekým problém Mexikánci, "vyriešia" ho. Za týmto účelom navštívia miestni podnik, ktorý sa špecializuje na riešenia inak neriešiteĺných problémov. Je to zároveň aj vysvetlenie, prečo sa Mexičanom stáva toĺko "nehôd". No a jedným z týchto riešiteĺov je aj pán Ávila, poisťovací agent, ktorého náhle povýšenie na riaditeĺa pohrebného ústavu neznamená iba krajšiu kanceláriu, vyšší plat a oddaného asistenta. Ale tiež manželku prekvapenú kariérnym twistom svojho manžela, hafo nových (ne)priateĺov a večerné správy plné pracovných úspechov señora Ávili a jeho (nie vždy) oddaného tímu a nových kolegov.. Seriál je temný, ponurý, často chladný. Ako svet, v ktorom sa odohráva. Rešpektuj pravidlá, nerob chyby a prežiješ v ňom. Ale urob chybu a prežiješ iba ak všetci ostatní zomrú. A ak si navyše Señor, je chyba každého Tvojho zamestnanca aj Tvojou osobnou chybou, ktorú je potrebné vyriešiť. Ak nie, staneš sa sám chybou na vyriešenie. Výborný prierez organizovaným zločinom siahajúcim tak vysoko, ako je to prakticky len možné. Seriál graduje s každou sériou a prerod účtovníka Ávili v Pána pánov je ako fascinujúci, tak bolestivý..

Podezření (2000)

5 obvykle dávam iba filmom, ktoré si po dopozeraní môžem ihneď pustiť znova a vychutnám si ich rovnako, ako po prvýkrát. Keď ale ide o dielka, kde je pointa tým hlavným ťahúňom, nedávam za 5, lebo.. no logicky už ma prekvapko nečaká. Ale tu urobím výnimku, nakoľko a) film je tu podhodnotený a b) ako fanúšik "roomoviek" som bol z filmu nadšený! Herecký koncert v dvoch miestnostiach. Mňamka..

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

(Pozor! Ťažko potláčam nadšenie, tak budem trochu infantilný). No HOTOVO! Dožil som sa toho, aby mal niekto za morom gule natočiť osemdesiatkovú kečupiádu! Navyše Ashov suchý humor a hlášky by sami o sebe rozbili každého démona, ale uznávam, že motorovkou namiesto ruky a upilovanou dvojhlavňovou brokovnicou to ide predsa len máličko farebnejšie. No a ten jeho team "duchobijcov".. No poteš.. Hlavne zrak, aspoň čo sa Kelly týka. Toto má veľkú šancu presekať sa do mojej topky.

Doma na porádku (2012) (seriál)

Namiesto komentára iba odporúčanie: šup na jútub a kuk na to. Link nebudem dávať, vygúgliť to snáď nebude problém..

Méďa 2 (2015)

No čo dodať? Pecka. V podstate podobná volovina, ako prvý diel, ale dospelejšia. A na počudovanie to funguje výborne. Záver na Komikkone nemá chybu. Dvaja úchylní "partizáni" v maskách šikanujúci nerdov a gíkov a inú háveď ma rozbili. Zábavnými momentami je film nabitý a v mojich týraných očiach prekonáva aj veľmi solídnu jednotku. Čo dokazuje dve veci: Že sa dá s trochou snahy natočiť výborné pokračovanie a že všetkým u prdele, či to niekto chcel alebo nie.