Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy (2019)

Teda Australani, tady jste mi dali co proto. Já měl co dělat, abych z filmu nechytil epilepsii. Je to tak jaksi avantgardně brutální a ujetý. Má to světlý chvilky - asi do doby, dokud ve filmu hraje Russell Crowe. Podle scénáře asi pochopil, že tohle bude ujetina jak hovado a tak vycouval ve správnou chvíli. No a má to i slabý chvilky - hlavně ten závěr, to byl úlet jak hovado. Ale co závěr, ono to mělo ujetý scény napříč celým filmem. Na druhou stranu musím uznat, že to má něco do sebe. Australani serou na současný hollywoodský móresy, serou na to jestli ve filmu je někdo transgender nebo kdovíco. Ve filmu jsou hlavně lidi a ještě vypadají poměrně hnusně. Na dobu 19. století asi odpovídající sebranka. Navíc nevím, co má v hlavě George MacKay, ale tipuju, že po natočení tohoto filmu si na půl rok musel dát fóra, protože se nejspíš léčil v blázinci. Neskutečnej výkon.

Big Ben - Velký filmový sen (2008) (epizoda)

Z těch novějších dílů jeden z těch podařenějších případů. Ben tu hraje hlavní roli v nově natáčeném filmu v Bad Tölzu, ze kterého se vyklube porno. Co víc dodat, že? :-)

Darkland (2017)

Herecky mi to nic moc neříkalo a ten výběr arabsky vypadajících a reálně znějících herců mi tady taky moc nesedl. Navíc námět je poměrně nuda a to i přesto, že to není nic nového pod Sluncem. Na skandinávské poměry zatracený průměr.

Big Ben - Sport zabíjí (2004) (epizoda)

Je fajn zase po nějaké době vidět Benovu matku. V posledních dílech ji totiž dali nějak volno a nějak na ní pozapomněli. Tady se zase zaplete do případu, tentokrát talentované bobistky, která má až podezřele podobné příjmení jako stará Berghammerová a tak na tom, samozřejmě z podnikatelského hlediska, začne tak trošku vydělávat. Jenže co dělat, když nadějná bobistka den na to skape a případu se hned ujímá Ben. Navíc tady pro změnu chyběla Sabrina a strážník Fajfr, což je taky často znát. Pan tajemník to ale dorovnával a já si hned vzpomněl, když jsem ho tenkrát viděl v podvlíkačkách během nějaké sexuální seance v dílech předešlých. Pohodový díl.

Malá smrt (2014)

Zde skvělý nápad překonal standardní filmový koncept. Vypráví příběh pár rodin, kde u jednoho se vždy promítne nějaká sexuální úchylka. Film se s tím pak nepáře a poměrně jednoznačně divákovi posílá nekompromisní sexistické dialogy, které ale v kombinaci s nápady parádně baví. To, že nápad přebíjí klasický filmový koncept je vlastně jedno. Právě díky nápadu se totiž dostaneme k předposlední scéně, která je top mezi dramatickými nápady. Tam jsem se nařechtal jako blázen. Pokud ještě někdo nikdy neviděl, jak tlumočnice do znakové řeči hluchoněmému po Skypu převádí právě probíhající telefonát s děvkou po telefonu, tak se toho nebojte. Nasmějete se neskutečně. Ta pointa je prakticky geniální. No a závěr, ten to všechno dokonal a opět celý námět otočil naruby a já po hodině a půl byl vyflusanej jak čerstvě po maratonu. Zvláštní, neotřelé a zatraceně originální drama, plus sem tam komedie k tomu. Opět skvělý výběr od Aussie & Kiwi Film Fest.

Zabiják proti své vůli (2019)

Aussie & Kiwi Film Fest si pro mě na úvod vybral zatraceně dobrou jednohubku. Navíc Daniel Radcliffe a Samara Weaving je přesně ta dvojka, kterou si u podobně laděného filmu představím. Ti si snad ani jiné kousky nevybírají, než explicitní úlety. Snad jenom k dokonalosti zbývalo, kdyby jim tady životního mudrce hrál Nicolas Cage. Parádní akční násilnickej náhul..

Smysl života (2020)

Krásně a lidsky odvyprávěný příběh dvou rodin. Jedna se pokouší o dítě - marně. Druhá pro změnu má děti dvě a neví, co s nimi. Ta myšlenka je jasná a myslím si, že má hodně co říct mnohým z nás. Lavinia Wilson a Elyas M'Barek ten životem zkoušený pár odehráli skvostně. Chovali se k sobě hrozně pěkně, upřímně. Bohužel to všechno pěkné ukrývalo jedno tajemství, které jim hryzalo svědomí hluboce a intenzivně. Na Rakousko velice pěkný kousek.

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Mrzí mě, že tvůrci se drželi myšlenky a udělali z filmu muzikál. Jinak by to totiž byla totálně příjemná rodinná záležitost. Forest Whitaker vs. Keegan-MIchael Key je skvělou volbou. Plus i námět spolu s interiéry a exteriéry je vysloveně pěkný. Zde můžete počítat s naprosto pohodovou fantasy rodinnou událostí. Jen ty hudební čísla je potřeba nevnímat.

Život před sebou (2020)

Myslel jsem si, že se bude jednat o nádherné a upřímné rozloučení Sophie Loren s filmovým průmyslem, u kterého jsem, vzhledem i k tradičnímu námětu, očekával jasnou pětihvězdu. Pětihvězda to teda nakonec není, ale bylo to příjemné. Sophia Loren je božská za všech okolností.

Arkansas (2020)

Slabá, zatraceně slabá variace na bratry Coeny a aktuálně Netflixem poměrně omýlené příběhy z amerického středozápadu. Jediný plus je tu vážný Vince Vaughn, který jediný mě vysloveně zajímal od začátku do konce. A to i přesto, že všichni ostatní tu střídají emoce jak na běžícím páse. Jednou z toho udělají absurditu, po druhé jsou zbytečně vážní...a já abych si vybral, jak mám film vnímat.