„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jedna z nejlepších komedií, které se kdy urodili v rukou Svěráka a Smoljaka, i když fakt je, že každý film, který v jejich rukou vznikl, pokaždé stál za to. Nasmál jsem se, bavil se, pokaždé když jsem tento film viděl, a nic na tom nemění ten fakt, že když se na to podívám znova, opět se budu bavit a opět stejně jako dřív. Není, co bych tomuhle filmu vytkl. Když se stará garda vrací do školy, je to trochu nadsázka, ale s tím Svěrák se Smojlakem nemá nejmenší problém, a proto také nechali vzniknout parádním hláškám, kterým se pokaždé zasměju s radostí, a které často slýchávám kdekoliv a kdykoliv. Tento film u nás prostě zlidověl a tak to taky zůstane. Minimálně u mě rozhodně.

Kdopak to mluví (1989)

Taková normální klasická rodinná komedie, o které se v té době hodně mluvilo, protože to byl jeden z prvních amerických filmů, co sem oficiálně přišlel. Měl jsem ho nicméně rád, koukal jsem na něj často, ale že by se to pro mě stalo jakýmsi kultem od mala, to se taky říct nedá. Travolta a Alley ale hráli pěkně a příjemně to mezi nimi tenkrát jiskřilo.

Kdopak to mluví 2 (1990)

Nepřišlo mi na dvojce kvalitně nic horšího než na předchozím díle. Komedie to stále vcelku ušla, ale je fakt, že jsem jí ze všech tří viděl nejspíš nejméně.