Vůně ženy (1992)

Opět herecký koncert velkého Ala, avšak v poněkud jiné poloze - roli slepého zapšklého veterána, ve kterém se s příchodem opatrovníka O'Donnella vzbudí nová chuť do života. Velmi něžný a hezký film, který dokáže spravit náladu... a nezapomenutelné 'tango' a slepá jízda ferrarri... doporučuju!

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Nevím, jak to ten Pacino dělá, ale téměř v každém filmu hraje přímo excelentně. A mimo jiné má kvalitní český dabing:o) Stárnoucí, nemocný, ne tolik úspěšný 'drsný chlapík', který 'zaučuje' zelenáče Deppa, si stále myslí, že je všechno v pořádku, ale později začne něco tušit. A nespraví to ani jachta. A nebo jo?

Ďáblův advokát (1997)

Nečekaně skvělý Al Pacino v závěsu s Keanu Reevesem rozjíždí 'ďábelskou partii' ve velmi napínavém filmu, který - ač se jedná o klasické téma - je hozen do moderního hávu a je originálně zpracovaný. A ten pěknej ohnivej konec=)

Připoutejte se, prosím! (1980)

Naprostá klasika žánru, a troufám si tvrdit, že jedna z nejlepších. Originální a opravdu vtipné scény (i když na to asi musí mít člověk ten správný smysl pro humor, že...) a už tehdy úchylný Lloyd Bridges ("...a to jsem chtěl dneska přestat chlastat...") a Kareem jako 'basketbalující' pilot, to byly devizy tohoto filmu. Pro ty, co neviděli, povinnost!

Žhavé výstřely (1991)

V té době jistě sranda, ale při nedávné repríze jsem se už tolik nebavil. Nevím, jestli to bylo výjimečně strašným dabingem nebo tím, že už to prostě není to, co bývalo. Přesto fórky s rozšířenými zorničkami nebo s pokuřovaním helia stále pobaví. Ale z nostalgie 3 hvězdy.

Saw: Hra o přežití (2004)

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Tak tohle bylo poněkud drsné kafe. Slyšel jsem mnoho referencí o tom, jak je film skvělý a drsný, alá Sedm, ale záměrně jsem si nečetl obsah, protože jsem si film chtěl opravdu užít. A udělal jsem dobře. Takže zaprvé, kamera: fakticky krutá, perfektně a moderně střižená, s 3D prvky, a hezky detailní. Za druhé, výkony: výborně zahraný psychologický rozklad osobností přecházející do šílenství, heslo 'nikdy nikomu nevěř' se postupně mění na 'musíme si věřit, jinak se z toho prostě nedostaneme'. Zatřetí: jestli je tohle Wanova prvotina, tak klobouk dolů, už se těším na 'druhotinu'. Prostě film, který drásá nervy, a rozhodně mě u něj celkem mrazilo. Nemá cenu prozrazovat něco z děje, ale něco možná ano: zejména ke konci velmi, velmi překvapivý... Už jsem předpokládal klasické jú.es.ej klišé, ale ono to bylo vcelku originální. Jo a mimochodem - tu kovovou helmu s náhubkem bych opravdu na sobě mít nechtěl a asi bych to nepřál ani největšímu nepříteli =) Milovníkům úchylných filmů typu Sedm a spol. vřele doporučuju... Ale nečekejte, že to bude jako Sedm...

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Byl jsem zdarma pozván do kina na tento snímek. A jelikož jsem viděl poměrně zdařilý první díl, byl jsem zvědav, jak to de Niro s Hoffmanem a spol. rozjedou... a byl jsem celkem příjemně překvapen. Celkem vtipné dialogy, které sice trošku těžily z jedničky, ale přesto to docela šlo. Dobrá odpočínková komedie. Za peníze bych na to do kina asi nešel, ale víno + přítelkyně + tento film = ideální kombinace na večer... Díky Hoffmanovi, kterého opravdu můžu, čtyři hvězdy. Nebijte mě, prosím =)))

Leon (1994)

Skvost. Podle mě spolu s Brutální Nikitou Bessonův vrchol. Absolutně skvělý Jean Reno, psychopatický Gary Oldman a už tenkrát výborná Natalie Portman v roli osamocené Matildy. Výborná hudba, kamera, prostě všechno. Bessone, Bessone, kdybys netočil filmy typu Taxi...

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

George Lucas svým prvním resp. třetím dílem Hvězdných válek nastolil vysokou laťku všem, kteří chtěli přijít s nějakým 'skvělým' nápadem v oblasti sci-fi kinematografie. Téměř mystický příběh, na svou dobu skvělé technické zpracování, kvalitní scénář a přitom klasický souboj dobra a zla okořeněný laserovými meči a vesmírnými stíhačkami, je i teď - po téměř třiceti letech - velkým filmovým zážitkem. Epizody IV - VI se snažím vnímat jako jeden celek, a nemůžu si pomoci, ale IMHO jedna z nejlepších sérií vůbec. Co mě ale mrzí, je to, že Lucas absolutně - promiňte to slovo - zkurvil další díly, a to epizody I - II (III. epizodu jsem ještě neviděl). Suchý scénář, výkony podle mě nic moc, a přehršel triků... a hlavně nepřesvědčivý Anakin Skywalker...velmi nepřesvědčivý. Do toho infantilní Jar-Jar a mnoho dalších 'záplat', které se snaží zalepit díry ve filmu. Tři hvězdičky dávam, proto, že to prostě jsou Hvězdné války a také proto, že to není špatný film. Ale oproti 'oldschoolovým' Hvězdným válkám je to velká slabota. Ale kdoví - třeba třetí epizoda příjemně překvapí.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

George Lucas svým prvním dílem resp. čtvrtou epizodou Hvězdných válek nastolil vysokou laťku všem, kteří chtěli přijít s nějakým 'skvělým' nápadem v oblasti sci-fi kinematografie. Téměř mystický příběh, na svou dobu skvělé technické zpracování, kvalitní scénář a přitom klasický souboj dobra a zla okořeněný laserovými meči a vesmírnými stíhačkami, je i teď - po téměř třiceti letech - velkým filmovým zážitkem. Epizody IV - VI se snažím vnímat jako jeden celek, a nemůžu si pomoci, ale IMHO jedna z nejlepších sérií vůbec. Co mě ale mrzí, je to, že Lucas absolutně - promiňte to slovo - zkurvil další díly, a to epizody I - II (III. epizodu jsem ještě neviděl). Suchý scénář, výkony podle mě nic moc, a přehršel triků... a hlavně nepřesvědčivý Anakin Skywalker...velmi nepřesvědčivý. Do toho infantilní Jar-Jar a mnoho dalších 'záplat', které se snaží zalepit díry ve filmu. Ale kdoví - třeba třetí epizoda příjemně překvapí.