Gran Torino (2008)

Přiznám se že jsem ze začátku pochyboval o kvalitě filmu. Připadal mi jako o veteránech, filmy, které se už moc nenosí.Jenže po pár minutách, už si toho protivného dědka prostě musíte oblíbit.Clint Eastwood předvedl bezvadný výkon.Myslel jsem že to bude lehce předvídatelný film, ale mýlil sem se. Začínající herci si vyšlápli pěkně do světa. Rozhodně je to klasika ze staré školy hodná dědovi jako je Clint. Jediné co bych film mohl vytknout, je někdy až moc komplikovaná kamera, vždy mi tam kousek záběru chyběl. I tak film působí velmi dobře a od začátku do konce je na co se koukat. Jako stylová tečka je Clintova pomsta. Smekám a děkuji.

Yes Man (2008)

Ani mi to nepřišlo vtipné,takový film mi přijde jako mrhaní časem.Jediný, co je zajimavý je nápad, říkat někomu stále ano, jen já musím tomuto filmu říci NE.Kdo se mi ale líbil byla Zooey Deschanel,ne kvuli hereckým výkonům,ale je prostě sladká.Kamera se moc nepředvedla a celkový dojem je podprůměrný.To byly doby kdy Jim Carrey hrál Muže na měsíci.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Víte když jsem film vyděl poprvé, moc mě to nevzalo. Dnes jsem ho viděl podruhé a hodně mě zaujal, duležitý mi nepřjde ani tak film jako to co chce zdělit. Ja jsem se bavil a určitě jsou to problémy současné doby. Zajímavé vidět známé herce v tomto prostředí.

Milk (2008)

Sean Penn se výborně vypořádal z rolí a Oscara si určitě zasloužil. Ze začátku se mi film zdál povedený a neškodilo ani trochu kontroverznosti. Jenže časem si najednou uvědomíte že je tam až moc politiky,film by byl možná zajímavější kdyby se vše netočilo kolem jedné čtvrti a pár výborných herců. Jako biografický film obstál, ale sázet na homosexuální téma a ožehavé pojetí mi přijde na dnešní dobu už okoukané. Občas sem měl pocit že film si chce vymoci svoje místo pouze provokací a soucitem. Po půlce filmu , nebýt Seana Penna by vymizelo všechno nadšení. Tečku a vylepšení reputace dodává atentát na Harvyho Milka a jeho pohřeb.

Karamazovi (2008)

Řekl bych na české poměry unikátní film, který přibližuje českou kinematografii té světové. Herci zde předvedli velmi věrohodný výkon. Prostředí staré továrny dodává démonický nádech, což není na škodu a podtrhuje celkovou atmosféru. Jenže omáčka okolo hry samotné už tak skvostná není. Když herci nehrají, odehrává se tam něco, co my nešlo do hlavy, chvílemi velmi trapné scény dost značně ubírají napětí i dojem z filmu a člověk občas ztrácí přehled. Film se na konci snaží citově vydírat a dělník mi tam přijde jako nevkusná tečka. Film založen hlavně na dobrých hereckých výkonech a působivé hudbě by mohl dosáhnout výše.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ze začátku vcelku nenápadně natočený film,ale jak plyne čas, tak se i stupňuje napětí a v člověku to vyvolává trochu stísněný pocit.To co zde předvádí dětští herci mě úplně fascinovalo,film mi přišel velmi pěkně natočený,kamera tomu dodává zajímavý nádech,trochu zklamání ale přinesli dospělí herci,někdy až trochu kýčovité projevy značně ubírají umělecký dojem.Hudbou podtržený závěr mě úplně upoutal.Jen škoda že je film založen tak trochu na citovém vydíraní,jako většina podobného tématu.Musím,ale říct že patří mezi nejlepší ve své kategorii.

U2 3D (2007) (koncert)

Když jsem šel do kina, jsem smíšené pocity.Jak asi může vypadat koncert ve 3D?Trochu mě uspokojovalo že U2 mám rád a tak by jsem alespoň slyšel jejich hudbu. Jenže už v první minutě sem věděl, že chybu jsem rozhodně neudělal. Tak intenzivní zážitek z kina sem si snad ještě neodnesl. 85 minut sem hltal každej singl od U2 z otevřenou pusou a nutkáním zažít skákat jako na koncertě.