Počátek (2010)

Mistrovské dílo. Jeden ze tří nejoriginálnějších filmů určitě. Člověka vtáhne a nepustí. Rozhodně není tak tupý jako Avatar. Je to Počátek a jsem zvědavý co předvede Nolan v roce 2012. Hudba a zvukové efekty 11/10. Film 95%. Mírně mi vadila Marion Cotillard.

Prokletý ostrov (2010)

Zajímavý snímek. Záruka kvality pod jménem Scorsese. DiCaprio pravdu zraje jako víno, je ve své roli výborný. Konec příběhu nesedne každému, nicméně nečekal jsem ho, tvůrci tohoto filmu divákům tak zamotají hlavu, že konec vyrazí dech. 80% - 20% dolů hlavně kvůli konce, který nesedne každému a může působit hodně "klíšovitě".

Sociální síť (2010)

Bavilo mě to od začátku až do konce. Skvělý snímek o neuvěřitelném fenoménu.

Souboj Titánů (2010)

Výborná akce, výborné efekty, výborná hudba, šílené tempo. Jen to mohlo být o něco delší... Celkově se mi Clash of the Titans velmi líbil. Výraznější chybu nemá, srovnávat s předchůdcem nebudu. 85%

Avatar (2009)

Jsem fanda sci-fi, líbí se mi Cameronovy filmy, ale Avatar mě vubec neoslovil. Všichni mluvili v superlativech. Osobně mě bavila jen poslední třičtvrtěhodina. Chcu napsat, že film byl kvalitní, efekty byly dobré. Jsem blazen? Ne. Efekty ve statických scénách a při detailech nejsou dobré. V dynamickýc scénách to je už jiné kafe. 3D efekty taky pěkné, ale přehnaný humbuk kolem filmu a braní ho jako jden z nejlepších filmů historie to neee. To prosím ne. Přeberte si to každý jak chcete, já dávám slabých 40% ( *** )

District 9 (2009)

Výborné sci-fi. Originální. Dost podobný vývoj děje je v Avataru ne? Náhoda? Ne. Ostuda. Zajímavý a originální s výbornýma efektama, tohle jsou přívlastky District 9. 90%.

Star Trek (2009)

J. J. Abrams dokázal natočit výborný film Star Treks výbornými efekty, výbornými hereckými výkony a výborným dějem, který předčil veškeré ostatní Star Treky. Osobně jsem do této chvíle Star Trek moc rád neměl, ale toto mě změnilo. Vtipné momenty jsou výborně zasazené do filmu a mají logiku :-) Za mě 5* a jsem přesvědčen o tom, že J.J. Abrams natočí zanedlouho novou triologii Star Wars, která bude minimálně tak dobrá jako Star Trek. Je jediný kdo toto dokáže a jak víme z Lost Star Wars je jeho srdeční záležitost.

Terminator Salvation (2009)

No osobně jsem překvapen tím "průměrným" hodnocením... Je to něco jiného než T1 a T2, ale taky jsme v jiné době a točil to někdo jiný... Osobně se mi to líbilo, sice to není takový trhák jako před rokem The Dark Knight, ale vyloženě mě to nezklamalo. Musím konstatovat že Sam Worthington dostal větší prostor pro svou roli než Christan Bale... Povedlo se, není to mega trhák a mega film ovšem můj obdiv si získal. 80%

2012 (2009)

hvězda za efekty a hvězda za ruskou holku

Cesta na Měsíc 3D (2008)

Můj první 3D film. Hlavní zápor je délka filmu. Ovšem ani zápletka není nějak excelentní, zpracování mohlo být podle mě taky lepší. Děti to bavit muselo, ale já, když to srovnám s takovou Ice Age... 2 hvězdy mluví za vše