• Thriller

Kraj (2020)

Černý humor jak má být. Trošku šmrcnutý šedesátkami a tam porovnání skvělé herečky Jadwigy Jankowské Cieślak že i v malé roličce nezapadne. Pobavila jsem se a určitě to pro mne není ztracený čas. Poslední povídka má bonus ve skvělé kameře.

Oběť (2019) (seriál)

Toto skvěle obsazené drama lze po shlédnutí jen těžko rozdýchat. Hrozná událost na kterou nelze zapomenout a každý ji zpracovává jinak. Psychologická sonda do zraněných duší. Pokus napravit a vrátit do společnosti za cenu obav z recidivy. Kdo je tu ten který nejvíc trpí?

Sestra (2020) (seriál)

Britské tajemno mne potěšilo. Výkony hlavních představitelů super. Bob luxusně zahraný úchylný psychopat. S potěším kvituji minimum duchařiny. Nepotřebuji aby mi přes obrazovku létal Poltergeist. Závěr série dobře dotažený.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

K opětovnému shlédnutí mne inspirovalo Polsko se svým zvráceným potratovým zákonem. Film je natočen drsně a vypovídá o diskriminaci žen za totality v některých zemích. Nepochopím proč se naši severní sousedé vydali cestou vracející se do minulého století. Film mne dokonale vtáhl do děje a do doby kdy se odehrává. Řekli bychom absurdní, jenže je bohužel pravdivý. Z pana "rádobydoktora" je mi špatně ještě teď.

Známí neznámí (2021)

Toto jsem musela vidět už jen kvůli srovnání s originálem a německou verzí. Potěšil mne výběr herců. Konverzačka u jednoho stolu mne vůbec nenudila. Jak se začnou otevírat skříně a sypat se z nich kostlivci je zle. Hra na pravdu v podání mých oblíbených herců má pro mne jen jedno mínus a to zvuk.

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál)

Po obrazovce teče romantika ve velkém. Čekala jsem červenou knihovnu a jako bonus jsem dostala příběh o přátelství, zajímavou retrospektivu a herecké výkony. Když toto vydržel koukat do konce i můj muž, (podezřívám že kvůli krásné Katherine Heigl) troufám si hodnotit lépe než jsem zamýšlela po prvních dílech. Pro někoho odpad, pro mne příjemná oddychovka. Nemám  potřebu unyle vzdychat nad ztraceným mládím a vyhlížet prince když ten můj papučový král je vedle mne. To jen abych naznačila některým recenzentům že i když nesnáším válečné filmy nenapíšu odpad jen proto že mne nebaví. No, a potom si pustím stejně něco bližšího mému vkusu.

Pětinásobná pomsta (2021) (seriál)

Dala jsem to celé ale trošku jsem trpěla. Ještě že místy vtipné.

Pitomý Vánoce (2022) (seriál)

Vánoční atmosféra z Benátek, Love Story jak má být. Má to spád, hezkou hudbu, sympatické herce - prostě obzvláště pro ty co se rádi dojmou super.

Doručení do Vánoc (2022)

Hezký romantický film s nápaditou zápletkou. V tom předvánočním kolotoči příjemné pokoukání. A Poláci mají podobné zvyky jako my takže na mne nehulákal Satan Claus.

Vánoce vzhůru nohama (2022)

Romantická oddychová komedie na způsob Pretty Woman mne pobavila. Graca s hulvátským chováním  sice byla pro mne příliš ordinérní v některých situacích ale co naplat, mentalita naprosto odlišná neznamená že film zaslouží spláchnout. Natočeno s humorem a dobrou kamerou.

Časové pásmo bylo změněno