• Thriller

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Za bílými ploty, pod květy vistárií vykoukl príma seriál mapující přátelství, lidské osudy a přetvářku typickou pro rodiny skrývající se za pozlátkem. Je tu slušná sbírka psychopatů. Ráda jsem se k tomuto seriálu vrátila. Nejoblíbenější postavou je pro mne Susan, takový magnet na průšvihy se málokdy vidí.

Big Ben (1996) (seriál)

Roky mne provází Ben s jeho úžasnou maminkou. Pro mne je to oddechovka. Humor bavoráků je mi bližší než mnohé ztřeštěné komedie USA. Kriminálky kde nelétají vzduchem mozky a střeva ale zasměju se postavičkám je pro mne příjemně strávený čas.

The Lie (2018)

Ani horor, ani mystery. Psychologické drama, ovšem překvapivě dobré. V zájmu opičí lásky k pubertální dceři jsou rodiče schopni čehokoliv. Jsem ráda že tento model výchovy už dorazil i k nám. :(

Michael (2011)

Zrůdy jsou pro okolí takřka normální. Nikdy nevíme jestli náš soused nebo kamarád není takovýto zvrhlík. Silný příběh s úsporně dokonalým herectvím dvou hlavních představitelů. Takovýto film nám sáhne hluboko do citlivých duší, obzvláště jsme-li rodiče.

Ten den přijde (2016)

Tento film ve mně zanechal pocit skvěle natočeného díla a zároveň mi stydlo srdce při představě jak dokážou dospěláci dětem ubližovat. Chlapci své role zahráli skvěle. Je to již dlouho co jsem film viděla a opět se mi připomenul po shlédnutí sondy do polského společenského dramatu Klér.

Tělo (2012)

Agatha Christie to zrovna není ale solidní zápletka, překvapení jsem si vychutnala. Herci se mi líbili, i řadoví policisté zaujali svými výkony. Mám ráda španělské kriminálky a vůbec mi v nich neschází hollywoodské střílečky a honičky.

Rudý kapitán (2016)

Před pár lety přešel tento film mimo mne. Jaké překvapení pro mne bylo že film vydávaný za polský je nabit hereckými osobnostmi. Od Macieje Stuhra jsem výkon očekávala ale Suchoš, Kaiser, milovaný pan Chudík.....moc jsem si to užila. Skvělá kamera a odsýpající děj paráda. Takové ty nedostatky v honičkách a skocích z okna lze přehlédnout.  Hlavní hrdina si trošku střihnul Bruce Willise.  A kdo nevěří že to tak bývalo ať zůstane u knižní verze.

Bigbug (2022)

Podařená scifi komedie. Že by v ní bylo i trochu pravdy?

Domácí péče (2015)

Taková obyčejná ženská plná empatie místo aby byla odměněna za svou obětavost si svůj úděl musí nést. Krásný film, Bolek Polívka v tomto filmu a v Zapomenutém světle není jen za komika. Alena Mihulová obětovala rodině kariéru ale nevadí, to co natočila ji ukazuje jako skvělou herečku. Opravdu mne dojala a mohla jsem si říkat že je to jen film, kapesníky jsem potřebovala. A mimochodem brečel i můj "tvrďas".

Polityka (2019)

Satira která polechtá bránici ale zatne drápek do představ že by mohla existovat morálka v politice.  Polsko to má těžší v tom že je promořeno katolickou bigotností.  Napadá mne že u nás jsme asi tak všichni spokojeni s politickým děním že takovéto projekty nevznikají. A že by tedy bylo o čem točit!