Těžká váha (2005)

Skutočné príbehy ma bavia a navyše keď tam hraje skvely herec tak prečo nie. Film zo zaujímavého prostredia boxu a atmosférov tých zlých rokov pre USA. Pri scéne keď išiel James žobrať mi ho bolo fakt ľúto a bolo to dojímavé ale scéna keď mu oznámili že ide zápasiť na ďalší deň a bez prípravy no klobúk dole. 90%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Pre mňa jeden z najlepších vojnových filmov spolu so Schindlerovym zoznamom. A čo majú spoločné, no predsa filmového kráľa Spielberga. Perfektný, skvelý, výborný film ..... Tom Hanks.....100 bodov. 100 %

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

No čo napísať, hádam len to že, tento snímok ukazuje že aj televízna produkcia by mohla získať oscara. 10 častí, každa okolo hodiny, ukazujú cestu výsadkárov z Roty E od normandie až po orlie hniezdo. Všetky časti sú skvelé, niektoré viac niektoré menej ale ako celok je to super vtiahnu Vás do deja a nepustia a tak to má predsa byť. Je to skutočný príbeh skutočných ľudí, ktorí sa snažili prežiť zasranú vojnu. 100% PS : Práve dnes mi prišla rovnomenná kniha ktorá je predlohou seriálu, samozrejme odporúčam.

Schindlerův seznam (1993)

Filmy s vojenskou tématikou sú pre mňa najlepšie, tento film neukazuje vojnu na bojisku ale vojnu ktorá bola v koncetračných táboroch. Toľko utrpenie koľko museli zniest ľudia je smutné, konečne nám to niekto skutočne ukázal a ten niekto bol Spielberg ako židovský režisér zachytil toto nepríjemne téma najlepšie ako len mohol. Samozrejme vynikajúci herci na čele s Ralphom Fiennesom, excelentá hudba a kamera je to, vďaka čomu ziskal tento snímok právom 7 Oscarov. Goetheho scény ako ranné odstreľovanie z balkóna a zlyhanie zbrane v najnevhodnejšiu chvílu (pre koho ako) nemajú chybu. 100%

Forrest Gump (1994)

Tento film patrí na samotný vrchol v mojom osobnom rebríčku. Výborne natočený, výborne zahratý Tomom Hanksom, ktorý právom získal oscara. Film je životná púť jedného "blbečka", ktorý robi to, kto mu čo povie. Dej je fascinujúci, najviac na mňa zaposobili stretnutia Foresta so známymi osobnosťami, tieto pasáže sú vizuálnou kvalitou samou o sebe ako by to bolo skutočné. Jedným slovom majstrovské dielo ! 100% PS : nezabudnem na jednu vetu "Utíkej Foreste" :D

Neúplatní (1987)

No tak toto mi už dlho chýbalo, vidieť toľko hviezd po kope to je záruka kvality. Výborná gangsterka v ktorej Vám nebude sedieť len jedno.... HUDBA.... ktorá akoby patrila do iného filmu. 90%

Insomnie (2002)

Ďalší z Nolanových výbornych filmov, samozrejme skvely Al Pacino ktorému sekunduje tiež výborny Robin Williams + Hilary Swank herečka s veľkým talentom. Skvele natočené skvele zahraté, čo dodať ! 88%

Zjizvená tvář (1983)

Slová ako perfektné, vynikajúce, majstrovské na to nestačia to treba jednoducho vidieť a zažiť celé to dobrodružstvo Tonyho Montanu. Najlepší film Al Pacina s tým jeho pekelným hlasom. 91%

Pád Třetí říše (2004)

Tlieskam Brunovi Ganzovi ako zahral Adolfa. Nikto nevie ako to vtedy naozaj bolo, čo sa odohrávalo v Berlíne, ale tento film to približuje pre mňa veľmi reálne. 90%

Napoleon (2002) (seriál)

Štvordielny pohľad do života cisára ktorý si podmanil skoro celú Európu a jeho ríša sa rozrástala až do Ázie. Veľkolepý filmový produkt ktorý má vysokú kvalitu a charizmatického Christiana Claviera ďalšie herecké hviezdy. 85%