• Telenovela

Poste restante (2009) (seriál)

Lehká oddechová rodinná zábava se skvělým obsazením, úchvatná Libuše Šafránková v roli neuvěřitelné "osiny v zadku", mladý pošťák, nadržený Nárožný a typické vesnické babky-drbny pošťačky v čele se Simonou Babčákovou a stále skvěle vypadající Medveckou zaručují pěkný zážitek pro páteční večery. Konečně něco, na co se de koukat v klidu a pozapomenout na všechno okolo. Určitě jeden z těch podařenějších projektů ČT a samozřejmě nesmím zapomenout na Marka Ebena, o kterém jsem se přesvědčil, že doopravdy nikdy nezklame! Už se těším na další díl! :-)

2012 (2009)

Až na typicky americký závěr kdy se ústřední dvojice zachrání v úplně poslední vteřině (což už je fakt docela trapné) a opět na americky typickou situaci kdy se prezident USA obětuje pro (svou) zem a zemře "hrdinskou" smrtí je tento film skvělý. Rozpohybovaná kamera, u které to působí jako kdyby se to dělo vedle v baráku a vy to můžete pozorovat z bezprostřední vzdálenost ---> no prostě skvělá kamera, herci hrají také nad očekávání dobře a děj (který je v tomto filmu doopravdy reálný --> všechno by se teoreticky mohlo stát) je pro Emmericha typický, ale stále nám přináší něco nového. Prostě tento film si zaslouží hodnocení 94 % (-3% za poslední vteřinu a -3% za amerického prezidenta). Pokud chcete zažít napětí a místy se i trochu pobavit, určitě na tento film zajděte. Stojí doopravdy za to. Jen mě zajímá co hodlá pan režisér zničit (jestli celý vesmír, nebo jenom Slunce... kdo ví ;-)

Bobule (2008)

Pohodový letní filmeček, co mě vždy zaručeně pobaví. Plus skvělá muzika Richarda Krajča a jasných *100%*

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Mrzí mě že ostatní lidé hodnotí tento film tak mírně. Musí se pochopit že jde o vůbec první 3d animovaný film vyrobený v Česku a to v 10 lidech. Nemůžete tedy čekat suprový nádherný film jako je Shrek nebo Madagaskar. Jen za tu snahu, nápad a práci to stojí za 1 hvězdu. Další hvězda je za místo. Český animák se koná v českém městě. Narozdíl od USA kde se dělají animáky jak na běžícím páse ale žádný jejich vlastenecký směr. A doba vlády Karla IV je výborná. Další hvězdička je za ne moc povedený příběh ale vcelku slušně zkomponovanou mišmašli. A ta poslední hvězda je za Mácu a Kozu. I když ne úplně skvělá animace ale dabing je prostě úžasný. Dávám tedy 75% a myslím si že když je to 1. ČR animák tak od teď to půjde jen nahoru.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Velmi pěkně zpracovaný druhý díl této sedmidílné ságy. Někdy místy trochu přehrávání mladých herců ale dá se to pochopit. Velmi mě těší že se točí cizí filmy i u nás. Ještě mě trochu zaráží až dětinský zjev lva Aslana a jeho příliš ne moc povedená animace. To samé i u jezevce. Jinak ale 80% a tím pádem ještě těsně 5 hvězd!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Ještě lepší pokračování jedničky. Musím dát 100% a kdyby šlo víc tak dám i víc. Super tučňáci i dobrý příběh. Exceloval zde též lemur a opice. POutavý příběh místy ovšem docela nudnější ale dá se to přežít. Doufám že ve trojce dostanou větší prostor tučnáci!!! 100%

Máj (2008) odpad!

Je tohle opravdu nutné?