Město 44 (2014)

Musím říct, že pan Komasa svou práci umí dělat dobře a hlavně dost zajímavě, protože válečný film s art prvky jsem viděl snad jen u Tarantina, který má ale své filmy vždy s nadsázkou. Toto je však naprosto vážné a drsné drama, které je prokládáno velmi dobrými vizuálními i zvukovými efekty. Velmi mě zde překvapil soundtrack, ve kterém je zahrnut např. dubstep, operní styl apod. Také se ve filmu vyskytuje až hororová chvilka v kanále, kde hlavní hrdinka prožívá jakousi psychózu, což mě zajímavě vyděsilo (:-D), protože bych řekl, že se to do toho filmu nehodí, ale nějakým způsobem (nevím jakým) to tam přeci jen sedělo. Ty samé pocity jsem prožíval při scéně, kdy se poprvé políbí Józef Pawłowski a Zofia Wichłacz a kolem nich lítají kulky a jejich trajektorie je jaksi nelogická. Bral jsem to jako součást představ hlavního hrdiny. Celkově je tedy film působivý a příběh poutavý. 70%

71 (2014)

Bez podrobnějších informací o konfilktu The Troubles je to trochu zmatený film. Předpokládám, že primární cílovou skupinou jsou tedy hlavně Britové a Irové, kteří o tom ví více. Nicméně atmosféra filmu je poutavá a místy napínavá. Rovněž i charakteristika hlavních postav a zvraty, které v průběhu filmu nastávají. Jen je škoda, že na dvě role "lídrů" vybrali vizuálně podobné herce, kteří v přehlednosti dělali mírný guláš. Myslím, že po druhém shlédnutí se eliminují i tyhle problémy.

Sherlock (2010) (seriál)

Je to velmi dobře zpracovaný seriál, který však mnohdy působí nelogicky a křečovitě, i když se to téměř vždy snaží zamaskovat famózností a dnes často používanými styly vyprávění, které nutí diváka ke sledování dalších dílů. Herecké výkony Martina i Bena byly nadprůměrné. Pokud to ale porovnám s jinými dobrými seriály, tak je tento trochu pozadu... takže mezi třemi a čtyřmi hvězdami - 70%

Vsauce (2010) (pořad)

Tenhle chlápek za mě boduje snad v každém díle. Je pravda, že některé jsou slabší, ale jeho způsob předávání složitých informací v takové jednoduchosti, aby je pochopil každý průměrný divák, je prostě jedinečný. Umí vyhmátnout přesně ty zajímavosti, které upoutají divákovu pozornost a tím si samozřejmě získává i sledovanost a prosperitu, která mu pomáhá v cestování po světě a být "vědečtější" a objektivnější. And as always...

Fantastický pan Lišák (2009)

Výprava i zpracování geniální. Do toho mnoho humorných scén a hlášek a v kombinaci s charakteristickými vlastnostmi jednotlivých postav a odlehčeným příběhem to je nadprůměrný zážitek.

John Wick (2014)

Až na to, že hlavní zápletka je postavena na tom, že druhého největšího drsňáka na světě (prvním je Chuck Norris) rozzuří to, že mu zabili psa (samozřejmě má to emotivní podtext, ale i tak je to lehce vtipné), a kvůli tomu vymlátí půlku New Yorku, tak je to celkem dobrá odreagovačka, s výborně zpracovanýma akčníma scénama. Rozhodně jsem se nenudil a to jsem zažil u takhle "nadsázkového" akčňáku snad jen u Taken (2008). 70%

Grandhotel Budapešť (2014)

Úžasná výprava s prvky grotesky, dramatu, komedie, thrilleru, němého filmu a nevím čeho všeho ještě. Anderson u mě opět zabodoval a posadil tak tento film mezi mé oblíbené. Kamera samozřejmě středokompoziční, kulisy umělecké, a celý příběh je zarámován do čtení knížky, ve které vypráví vysloužilý portýr svůj příběh. Zkrátka piece of art! 90%

Iron Sky (2012)

Hrozná blbost, která mě ale dokázala rozesmát svou blbostí, takže 3* Jinak ta počítačová animace byla strašná. Netuším, jestli to byl záměr, který měl přidat k úsměvu, nebo jen nepovedené hrátky s CGI animací... každopádně hloupý film k pohledání. Na druhý díl, kde jezdí Hitler na dinosaurovi, se rozhodně kouknu :-D

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Pro mě je to ikona dobrodružných filmů, nicméně pár nelogických situací mě vyloženě štvalo.

Birdman (2014)

3* kvůli zpracování... obsah nijak nezaujal a nepochopil jsem Oscara za nejlepší film.