Steve Jobs (2015)

Docela mě to zklamalo. S filmem jOBS asi na stejné úrovni. Představoval jsem si to ucelenější. V podstatě film začíná, když už je firma rozjetá a končí někde v polovině. Celý film se řeší jen konflikty, charakteristika postav je mělká a Jobs je zde vykreslován jen negativně. Herecké výkony jsou dobré, ale je velmi zřetelné, že film útočil na Oscary a to je škoda, protože měl potenciál na lepší podívanou. Vizuální stránka filmu je výborná a tu jsem si vychutnal. To bylo ale asi tao jediné, za co stojí se na to podívat.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Ani druhá série nezklamala. Začátek trochu nepřehledný a mírně nudný, až jsem si říkal, že je škoda, že natočili druhou řadu, ale pak se to rozjelo a atmosféra jen houstla, vztahy mezi postavama vylézaly na povrch a očekávalo se co bude dál. Poslední díly to dovršily. Ve své komplexnosti je to další vynikající série, i když první sérii to nedohnalo. Celé je to však opět s výbornou atmosférou, hudbou, a kamerou. Zkrátka další peace of art.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

J. J. Abrams zde dokázal, že je opravdu poctivým režisérem a nebojí se tak velkého sousta jako je navázat na své předchůdce pokračováním jedné z největších ság všech dob. Samozřejmě laťku vizuální stránky posouvá ještě dál, což je zapříčiněno celkovým přirozeným pokrokem ve filmovém průmyslu, ale děj a charakteristika postav není pozadu. Mnoho lidí nadává na velkou podobnost k minulým dílům, ale já to tak ani nevnímal. Zlo se vždy bude snažit dosáhnout moci stejnými triky a na zničení planet není nic působivějšího než Hvězda smrti, která je v tomto díle opravdu gigantická. Chyby svých předků často opakujeme, ale dobro vítězí. Aspoň to si z tohoto dílu beru já. Zároveň tento film vnímám spíš jako úvodní k další trilogii a tudíž mám od dalších dílů ještě větší očekávání. Co mě zklamalo, bylo několik opravdu hodně předvídatelných scén, které se daly udělat jinak. Ale jako pravý fanoušek SW nad tím můžu mávnout rukou a nechat se přikrýt nostalgií.

Pýcha národa (2009)

Jak je vidět, mnoho uživatelů čsfd netuší proč tento film vznikl. Asi si neumí přečíst ani ten text v sekci "obsah". To je škoda, protože snad jen kvůli tomu to má tak špatné hodnocení. Pokud se má tento film posuzovat zvlášť, tak opravdu není moc ohromující, ale podíváme-li se na to ze širšího pohledu, pak film splnil účel a pro mě je to skvělá práce, kterou Eli R. s bráchou zmákli a tím se tak mohli podílet na Panchartech, což je daleko větší dílo.

Marťan (2015)

Pokud se má tento film srovnávat například s Interstellarem, či Gravity, tedy filmy, které v posledních dvou letech ve vesmírné tématice vedly, tak se dá Marťan považovat za podprůměrný. Pokud ho však hodnotíme samostatně, tak mě zaujal samotný příběh i zpracování. Sice tam je několik nelogických, či přehnaných scén, hlavní hrdina přežije vše, jak už je to u americké produkce zvykem, ale zážitek z toho mám. Hudba, vizuál i efekty byly dobré. Jen herecké výkony snad trochu pokulhávaly. 70%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Zajímavě pojatá pohádka a zpracovaná pro dospělé. Nicméně většina efektů je laciných a podle mého špatně udělaných či nedotažených, protože prostě bijí do očí svou neestetičností a až moc počítačovým a green screenovým vizuálem. Rovněž i kulisy mi přišly často hloupé a až divadelní a na první pohled bily do očí - kameny, stromy, celkově půda v lese atd. Vizuální stránka mě tedy na tomto filmu zklamala nejvíce. Naopak mě mile překvapily některé okamžiky, které diváka překvapí (náhlé úmrtí některých postav apod.). Také byl dobrý krok vysvětlit pozadí celého příběhu, vztahu hlavních hrdinů k rodičům a co se vlastně stalo. Celkově se však film musí brát s nadsázkou (předpokládám, že i s tímto záměrem byl točen) a v tom případě je to dobrá popcornovka. 50%

Kung Fury (2015)

Kraťas, na který se nedá jen tak zapomenout. Má to výborný vizuál a zvukové efekty, je to plné skvělého béčkového až céčkového kýče, což byl záměr, a spousta vtipných scén. Jestli bude celovečerák, budu jedině rád.

Ex Machina (2014)

SPOILER ALERT!!! Tento film, který na první pohled lehce připomíná Jurský park, mě zaujal hned po několika stránkách. O vizuálním zpracování se ani nemusíme bavit, ale to, co filmu dává správný šmrnc, je lehce mysteriózní děj a záhadná charakteristika postav, kdy ani divák nemá jasno, jak to tedy všechno je. Vizionářský génius a zbohatlík typu Tony Stark či Elon Musk, mi už od začátku přišel mírně psychopatický a moje původní domněnka byla ta, že Nathan Caleba uvězní, nebo zabije, protože chtěl dopomoct jeho robotu utéct. Překvapil mě tedy celý zvrat filmu, který jsem dodíval trochu rozčarovaně, ale s lehkým časovým odstupem si říkám, že to jinak ani skončit nemohlo a rámcová myšlenka celého filmu, která se objevuje už v samotném názvu, jasně dává najevo, jak to dopadne, když stroj „přeroste“ člověka. Nejvíce se mi však líbila scéna, kdy si hlavní hrdina myslel, že je také robot a začal projevovat svůj zmatek a nejistotu realitou, což zmate i diváka. Líbí se mi, že to nemá happy end. A jako většinou, i u tohoto filmu se mi vyplatilo nedívat se na trailery ani obsah filmu, takže jsem měl nulová očekávání a myslím, že o to víc jsem si to užil.

Vzhůru do oblak (2009)

Je zde pěkně vykreslen zmatek seniorů v dnešní postmoderní době a v podstatě i to, že to jsou naprosto normální lidé a jejich vrtochy, zvyky, nešvary či přemýšlení jsou naprosto opodstatněné a mají své důvody a je naprosto jasné, že jsou ze všeho zmateni (GPS, reklamy na různé SDkarty apod., megalomanské budovy ve čtvrti, kde byl vždy klid atd. atd.). Celkový film je sice pro nejmladší generace, ale pobaví se u něj i dospělý divák, pokud odhlídne od nelogických scén apod. Je to hezky rámováno chytlavou hudbou, která v uchu hraje ještě zbytek dne a člověk má z filmu pocit nostalgie a takové lidskosti, jak je vlastně normální žít, prožít, a zemřít. Příběh jako celek mi přijde však slabší a ne tolik chytlavý, jako jednotlivé prvky filmu, které jsem již zmínil. Proto je to pro mě spíš nadprůměrně průměrným filmem 65%