Přátelé (1994) (seriál)

Najlepší sitcom všetkých čias, žiadny iný z jeho konkurentov si neudržal taký vysoký štandard počas toľkých sérií.

Králova řeč (2010)

Nudný film o suchých britoch, oplývajúci skvelými hercami a bezchybným scenárom. Film, ktorý mi nevedel navodiť ani tú najmenšiu emóciu. Pomerne jasný favorit na zbieranie ocenení minimálne v hereckých kategóriach, ale tiež film, ktorý asi naplno ocenia len akademici. Určite nič pre mladých ľudí, ktorý radšej považujú filmy za spôsob zábavy než ako vyššie umenie.

Boj o oheň (1981)

Perlmanov výkon ma tu najviac dostal. A určite sa celkovo jedná o výborný film, dobrá atmosféra, kostými a masky, na môj vkus ale priveľa sexu. Najlepšia scéna, i ked asi aj najnereálnejšia - mamuty.

A-Team: Poslední mise (2010)

Úplna bezmozgová odreagovačka plná akcie a vtipu. Vpodstate každá stránka filmu bola OK, len trochu mi vadil Rampage, ktorý častokrát herecky prehrával, ale nebolo to až také podstatné, aby mi to pokazilo dojem z filmu. Horšie to už bolo s niektorými akčnými scénami, ktoré boli väčšinou až príliš nereálne, viem je to komédia, ale treba sa aj tu vtesnať do nejakých hraníc. Keď to zhrniem - nenáročná zábava, na ktorú sa rýchlo zabúda.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dlhé a nudné. Hlavný problém je v tom, že Kubrick chce ukázať aký je dobrý a preto všetky scény z vesmíru, planéty, vesmírne lode sú zbytočne dlhé. Viem si predstaviť, že v dobe vzniku to muselo byť úžasné, pretože to je naozaj technicky dokonale natočené, ale pre dnešného diváka nieje to nič nové. Už ani nehovorím o tom, že som to vôbec nepochopil :)

Zelená zóna (2010)

Nemôžem si pomôcť, ale GZ mi príde veľmi zbytočné. Už tu bolo veľa filmov s podobnou politicko-vojenskou tématikou a GZ má tú smulu, že vyšlo ako posledné a už ma to dalej nezaujíma. Treba uznať dynamiku a celkovo kvalitnú formálnu stránku, ale ako celok to bolo studené, veľakrát som sa pristihol ako sa pritom nudím.

Město (2010)

Priemerné krimi. Pre mna najhorší článok bol herecký výkon B. Afflecka. Škoda, myslel som si, že ten chlap pôjde hore, po úžasnom Gone baby gone, ale tu klesol do temnej priemernosti.

Jméno růže (1986)

Temné, mrazivé, špinavé, smradľavé a hnusné. Herci vyzerajú akoby naozaj boli zo stredoveku. Tichý dej, všetko sa tu deje mysticky, tajomno. Pravdivé zobrazenie cirkvy v stredoveku. Viac ako samotný dej ma skôr zaujala forma a obraz tohto filmu.

Černá labuť (2010)

Pre mňa úplne nesympatické prostredie baletiek už od začiatku filmu mi nedovolilo naplno sa vžiť do filmu. Práve preto dávam 4*. Ale treba uznať, že Aronofsky je pán umelec režisér, ktorý presne vie čo chce. Veľmi pomalé stupňovanie deja fungovalo dokonale, až do zdrvujúceho finále. Určite film, o ktorom ešte budeme dlho počuť.

Red (2010)

Neskutočná nuda, ani na druhýkrát som to nebol schopný dopozerať do konca. Vôbec som si nevytvoril žiadny vzťah k postavám, nikto s nich mi nebol sympatický, akcia bola celkom slušná, ale to bolo asi tak všetko. Čo je pre mňa určite veľké prekvapenie, keď mali pokope takých hercov.