Barbar Conan (2011)

Najväčšie tohtoročné sklamanie po každej stránke.

Princ a pruďas (2011)

Úplne jednoznačných 5* v rámci žánru, a pre mna zatiaľ film roka.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Najlepší diel trilógie. Dokonalý vizuál, hudba, kostýmy, efekty, herci, atmosfera. Najlepší fantasy film všetkých čias.

Insidious (2010)

Určite jeden z najlepších hororov posledných rokov. Hlavné plusy boli hustá atmosféra a ľakačky, ktoré fungovali na 200 %, škoda toho nižšieho rozpočtu, čo sa prejavilo hlavne na scenári a efektoch ale aj tak zovretý žalúdok zaručene :)

Světová invaze (2011)

Som obrovský fanúšik ačkných scifi kravín, ale toto som nemohol stráviť. Nuda, nuda a ešte raz nuda, príšerná kamera, logika žiadna, a toľko tupých klišé, ktoré mi za iných okolností nevadia, ale tu ma zožierali zaživa, nedopozeral som to, lebo ma to po hodine utrpenia prestalo baviť.

Hon na čarodějnice (2011)

Úplne bezproblémov 4*. Nebyť toho záverečného súboja cage vs devil, možno by som rozmýšľal aj o 5*. Jednoduchá rýchlovka s krásnou výpravou, efektami, heroickou hudbou, coolovými hláškami. Plynule, bez prestávok, s humorom, s epickosťou naplnené akčné fantasy ako má byť, bez zbytočného filozofovania a z dostatočne drsným Pearlmanom. Absolútna spokojnosť.

Ničitel Conan (1984)

Je to rozprávočka pre deti, s ešte horšími hercami ako v jednotke. Ale stále je tam výborná hudba a výprava. Percento epickosti kleslo ako aj brutalita. Určite o triedu slabšie ako Barbarian. Pravdou ale je, že som sa pritom bavil, skôr iným spôsobom ako by som chcel ,ale aj tak úsmev z pier mi počas filmu nezišiel.

Satan přichází (2006)

Remake ako to už býva nesiahajúci svojmu predchodcovi ani po členky.

127 hodin (2010)

Boli tam určité pasáže, ktoré boli trochu nudné. V podstate sa iba čakalo, kedy už začne rezať. Ale chápem, museli to nejako natiahnuť na celovečerný film. Finále bolo ale dokonalé, taký dobrý pocit som na konci filmu už dávno nemal.