Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Obyčajne by som dal asi 3*, ale kedže je to Indy , tak 1 hviezda +. V podstate mi ani nevadil ten číro Spielbergovský koniec, ale skôr celý obraz toho filmu, ktorý vyzeral akoby sa to všetko odohrávalo v obrovskom štúdiu, a oproti predošlým IJ toto bolo naozaj v niektorých momentoch trochu hardcore nereálne... Stratilo to také čaro skutočnosti, ktorým oplývali predošlé diely. Ale bavil som sa , smial som sa , bol som napätý, malo to presne to , čo dobrý dobrodružný film má mať.

Temný rytíř (2008)

Splnilo to všetko čo som čakal od filmu v IMDB top 5. O trochu lepšie ako jednotka, nabité akciou, drámou, vtipom, všetkým čo má v dobrom filme byť od začiatku do konca, 5 minút po záverečných titulkoch som ešte mal zimomriavky, to je ukozovateľ toho že film naozaj fungoval, a nebolo to len kvôli Jokerovi :P

Vzbuďte se, vojáci! (1994)

Som prekvapený že tento úžasný film tu hodnotilo len 108 ľudí, všetci čo ste ho nevideli robíte chybu, naozaj veľmi dobrá komedia, ktorá aj po x-tom pozretí nestráca nič zo svojho čara.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Tak podľa mna všetko v čom bol hellboy super, je tu 2x také super, pre mna obrovské prekvapenie. Malo to svyžné tempo, všade samý fórik, trochu viac romantiky a hlavne nehorázne úžasné špeciálne efekty.

Kung Fu Panda (2008)

U mňa jednoznačne najlepší animák od čias prvého Shreka !

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborný film s hlavne výborným scenárom, ktorý je hlavným nosným pilierom a skvelými hereckými výkonmi, ale ja stále ako súčasť filmu považujem jeho technickú stránku, a v tomto prípade takmer žiadna nebola. Možno to nieje opravnené, ale kvôli tomu nemôžem dať 5*, všetko ostatné bolo naozaj neobyčajné.

Mlčení jehňátek (1991)

Opať další veľký film, ktorý som asi nepochopil, podobne ako u Sedem, ale zdalo sa mi to trochu lepšie preto o 1 * viac, ale čakal som viac oveľa viac

Futurama (1999) (seriál)

Ja si neviem pomôcť, ale mne to až príliš pripomína Simpsonovcov, čo by nebolo zlé, tých milujem, ale napriek tomu som našiel priveľa častí pri ktorých som sa vôbec nezasmial, zatial dávam 4*, ešte to pozrem celé a nechám si to uležať a potom znovu ohodnotím.... Tak po prezretí ostanem prisnejší a nechám 4*, ale je to skôr 4,5, je to dobré, ale u mna to na 5 nemá.

Útěk do divočiny (2007)

Možno som nebol naladený na tú správnu nôtu, ale zdalo sa mi to príliš uťahané a nudné, veľmi sa mi páčili iba tie časti s Magic bussom, to ostatné ma nudilo aj napriek niektorým dobrým filozofickým monológom musím dať len 3 hviezdičky . V podstate sú to také lepšie 3 *, ale u mna to proste na 4 nemalo, možno aj pre pomerne dlhú stopáž, ale ako som písal na začiatku, možno som nebol správne naladený.