Star Trek: Of Gods and Men (2007)

Ako Trekkie to nerád píšem, ale za mňa osobne mimoriadne nezáživný a zbytočný Star Trek.

Světlo mého života (2019)

Priznávam, že o hviezdičku naviac dávam za žáner sci-fi, aj keď som na pochybách, nakoľko to sci-fi vlastne bolo. Pekná, hoci nie úplne originálna myšlienka, ale spracovanie ju dosť utĺklo. Čakanie na akciu, ktorá nikdy nepríde, by vlastne až tak moc nevadilo, ak by sa dialógy aspoň trochu snažili rozvíjať dej a posúvať ho dopredu. Ak by to bol pilot k nejakému seriálu, určite by som sa tešil, no takto som len trochu sklamaný.

Nikdo (2021)

Keď ťa v práci nudia excelovské tabuľky, cestuj domov MHD a občas niekomu rozbi držku. Následne urob rodine radosť a upeč jej lasagne, a keď chceš trochu nostalgie, navštív svojho starnúceho otca, ktorý sa nakoniec zmení na najväčšieho drsoňa vo filme. Absolútna bomba! Nič som nečakal, dostal som všetko. Akčňák, ktorý je dostatočne morbídny, akčný a zábavný a veľké plus za hlavného hrdinu, ktorý dokáže rany nielen rozdávať, ale aj prijímať.

Než si pro nás přijde (2007)

Síce som podľa doporučenia na tento film čakal niečo iné, ale aj tak to bol taký príjemný Freemanovský kúsok, ktorý zohreje na duši a na konci vženie slzičku do oka.

Dokonalost (2018)

Krása! A to nielen vďaka hlavným postavám, ale aj spracovaním, atmosférou a gradáciou. Ku koncu už dosť pritiahnuté za vlasy, ale ani trochu mi to nevadilo a z Allison Williams som mal dojem, že ani jej nie.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Nie celkom rozumiem tým veľmi negatívnym komentárom a hodnoteniam. Za mňa to aj bez Willa Smitha fungovalo perfektne a dalo sa skvele zabaviť. Nechýbala tomu akcia, spád, efekty ani humor. Predpokladám, že ak by boli pôvodní MiB natočení v tomto obsadení a v poslednom pokračovaní by sa objavili Smith & Lee-Jones, dostali by rovnakého sprda ako chudák Hemsworth a Thompsonová. Bohužiaľ, úplne neprávom.

Telefon (2020)

Zaujímalo by ma, koľko si účtuje operátor za hovory do minulosti, aneb všetko, čo ste chceli vedieť o cestovaní v čase, ale báli ste sa spýtať. Prekvapivo som sa ani na konci filmu v deji nestrácal, čo sa mi u takého Tenetu stalo už po 15 minútach. Musím povedať, že toto sa Kórejcom vydarilo a napätie vydržalo od začiatku až do konca. Možno trošku zbytočne krvavé a násilné, zas na druhej strane ma to nijako nerušilo. Vydarený kúsok!

Na křídlech vážky (2002)

Myslím, že mnoho tunajších hodnotení je zbytočne príkrych. Film mal svoje muchy, ale páčila sa mi pomalá zádumčivá atmosféra, podkresľovaná atmosférickou hudbou a postupným zamotávaním deja. Najskôr sa to tvárilo ako čistokrvná duchárina, aby to skončilo úplne ináč. Malo to svoje slabšie miesta, ale za mňa moc pekná myšlienka podaná nevtieravým spôsobom.

Euforie (2019) (seriál)

Jednu hviezdičku za hudobný doprovod a jednu za...vlastne ani neviem. Asi za to, že obdivujem snahu a schopnosť každého režiséra niečo natočiť, i keď to nie je dobré.  Eufória je zvláštny seriál. Tak trochu ako analýza výkalu. Viete, že to smrdí a viete, že v ňom nič podstatné neobjavíte, ale i tak sa v ňom budete rýpať. Ani jedna postava mi neprirástla k srdcu, všetci sú nesmierne povrchní, odpudiví a plní ľahostajnosti a negatívnych emócií. Čakáte, že sa dej bude nejako vyvíjať, ale on sa nevyvinie. Stále tie isté nesympatické sfetované tváre, stále len adorovanie toho najhoršieho, čo život americkej strednej triedy ponúka. Že je to celé dosť fekálne, mi až tak nevadí. Skôr mi vadí, že seriál a jeho postavy sú plytké ako africké pobrežie.

Obřad (2011)

Nebolo to zlé. Pomaly dávkované napätie, na horor možno až príliš pokojné, ale so zaujímavou myšlienkou a skvelým Hopkinsom. Nezbláznite sa pri ňom od strachu, pretože po celý čas tušíte, ako to asi bude pokračovať a príbeh sa ani nesnaží byť záhadný, alebo pred vami niečo skrývať. Skôr ako o strachu je to o psychológii a boji so zlom, vlastnou minulosťou a súkromnými nočnými morami.