Stehlík (2019)

Solidní průměrný film, na který mám neutrální názor. Možná by šel udělat o poznání lépe, protože mnohdy jsem měla pocit, že se v ději tak nějak ztrácím, měla jsem pocit, jako kdybych něco důležitého přeskočila, i když jsem to ve skutečnosti neudělala, mnohdy jsem měla pocit, že se postavy chovají divně a podobně. Film je poněkud dlouhý (149 minut) a často mě děj nudil a musela jsem se hodně snažit, abych udržela pozornost až do konce. Na druhou stranu film dobře vykresluje psychiku třináctiletého chlapce potom, co mu zemře matka po výbuchu v muzeu, kde byl s ní, a dává si její smrt za vinu. Tři hvězdy. 55%

610 metrů nad zemí (2022)

Napadlo by vás potom, co váš přítel/kamarád při zdolávání hory sletí dolů a zemře, vylézt na stožár vysoký 600 metrů, který je starý a při každém vašem kroku se trochu zatřese? Asi ne, ale představitelky dvou hlavních rolí ano. Jedna z nich Hunter pronese řeč, že život je příliš krátký na to, aby to nezkusili. OK, ale proč si ho rovnou zkrátit úplně? I tak byl film skvělý díky obrovským výškám, kdy vám leze celou dobu mráz po zádech, už jenom z těch závratných výšek. Když se Hunter ještě rozhodne, že je super nápad se zavěsit za jednu ruku za stožár a viset tak ve výšce 600 metrů nad zemí, měla jsem co dělat, abych se na to vydržela dívat. Můj zážitek ještě povýšila práce s kamerou, kdy jsem to mohla vidět z mnoha úhlů. Upřímně, když Becky vylezla ještě nahoru po tyči, aby nabila drona a takhle tam zůstala nějakou dobu a během toho jí nad hlavou létali supi a ona se celá třásla a zuby nehty se držela tyče ve výšce více než 600 metrů.... Měla jsem dost a to jsem jenom seděla doma na zadku. Nakonec mě film překvapil, vzhledem k tomu, že jsem od něj měla nulová očekávání, kvůli chování Hunter a Becky hned na začátku. 70%

Joker (2019)

Tři roky, tak dlouho uběhlo od vydání filmu a já ho zhlédla až dnes, i když jsem ho plánovala zhlédnout už velmi dlouho. Joker psychologické krimi drama, které je geniálně zpracované. Skvělý herecký výkon představitele hlavní postavy Arthura neboli Jokera, který se dokonale vžil do své role psychicky nemocného vraha. Vžil se do každého jeho pohybu, do každého jeho výrazu i do toho jeho smíchu, který je způsobený neurologickou poruchou a Arthur ho nemůže ovlivnit. Zároveň je tu skvělá hudba, která snímku dodává tu správnou atmosféru. Lepší psychologické drama jsem asi nikdy neviděl, psychika Arthura, která se dostává na větší a na větší dno, obzvláště potom, co musí vysadit léky, je tady přímo geniálně vyobrazená velmi realisticky. 95%

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Seriál s nevyužitým potenciálem, který ze zajímavého námětu udělal cosi průměrného, možná mírně nadprůměrného a místy dost nudného.  Než jsem se pořádně vžila do děje a začalo mě to bavit trvalo mi to 5 epizod první série. Následně svoji recenzi rozdělím na ty tři série. První série Nevyužila potenciál, který měla, ale nebyla zas tak hrozná. Taková mírně nadprůměrná série, u které mi trvalo trochu déle, než jsem se do toho dostala, ale nakonec mě to začalo i bavit. 65% Druhá série Se mi zdála o něco lepší než ta první, hlavně díky hereckým výkonům Kinsey. Přesto mě tady štvalo, že se tu mnozí dospělí chovali jako puberťáci a Lockovi se chovali dost nelogicky, často by tam určitě šlo najít mnohem lepší řešení než to, co našli. 70% Třetí série Ovšem, co z toho udělala třetí série, který byla úplně zbytečná a v pohodě bych se bez ní obešla, mi půjde těžko slovy popsat. Postavy se tu chovají velmi nelogicky, děj je nudný, melou tady pátý přes devátý, tak že to postrádá rozum. Ještě že tady byl malý Bóďa, jehož představitel na svůj věk odvedl výborný herecký výkon, i když se taky choval velmi nelogicky, když cestoval v čase a zasáhl do děje a řekl Gabovi, že prohraje. Taky mě tady dost štve chování Tylera, který už už chce odejít z domu a pak zase zůstat a pak už chce zase odejít a tak pořád dokola. 50%   Nemluvě o tom, že tu vznikla nějaká tradice, že v každé sérii je v posledním dílu souboj zakončen tak v polovině a druhá polovina je o žvástech mezi postavami, emocích a objímání, což tam samozřejmě patří, ale nepotřebujeme z toho mít 25 minut. Takže celkově z toho mám pocit, že jsem nebyla dostatečně spokojená a dávám tomu tři hvězdy. 60%

Zámek a klíč - Pět minut (2022) (epizoda)

Tahle epizoda byla doslova jedno velké WTF, čekala jsem na jak velké dno až dokáže třetí série padnout a asi jsem ho našla, zatím je třetí série jedna velká kolosální kravina. Postavy se chovají dost nelogicky, hlavně Bóďa. Jedna hvězda za ten alespoň trochu zajímavý konec.

Zámek a klíč - Drama až do konce (2021) (epizoda)

Tahle epizoda byla rozdělena na dvě části. Ta první, v které se toho dělo hodně, byla skvělá, souboj Kinsey s Fintou byla ta nejlepší část z toho všeho, ale všechno zkazila druhá emočně velmi vytížená polovina. Ano emoce tam rozhodně patří, obzvláště když je po boji, ale nepotřebuji pozorovat 25 minut brečící a smějící se postavy. Třetí série bude podle mě zbytečná, bohatě by stačily dvě série.

Spáči (1996)

Silný příběh o čtyřech chlapcích, kteří byli zneužíváni v nápravném zařízení. Zpracován byl skvěle, také jsou tu skvělé herecké výkony, ale pátou hvězdu nedám, protože přesto, že je to opravdu velmi silný příběh, mně připadal místy až moc dlouhý a natažený. 80%

Sandman (2022) (seriál)

Za mě bomba. Komiksovou předlohu jsem sice nečetla, takže nemůžu posoudit jak moc se děj odchýlil od komiksu, nebo neodchýlil. Mě tedy celý seriál nadchnul již od první epizody, díky skvělým hereckým výkonům některých postav, úžasné architektuře pekla a snění a propracovaným postavám. Co se týče toho, že se tu často vyskytují LGBT+ postavy, tak to mi nevadí. A nechápu, že někdo odsoudí celý seriál jen na základě toho. A když někdo bere výskyt LGBT+ postav bere jako diskriminaci heterosexuální většiny. Mně osobně nevadí, že se v seriálu takové postavy vyskytly. A to se týká také výskytu postav s jinou kůží než bílou, nejsem žádný rasista a pochopitelně mi to nevadí, a když někdo odsoudí nějaký seriál na základě tohoto a dá tomu odpad, tak by radši neměl hodnotit. Osobně se těším na druhou sérii a až vyjde, tak se na ni určitě podívám. 90%

Sandman - Naděje v pekle (2022) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda, která mě skvěle držela v ději od prvních minut. Peklo vypadá fakt hustě a reálně, jeho architektura je skvělá, tady nemám co vytknout.

Sirotek: První oběť (2022)

Prequel známého hororu Orphan je tady. Pro jistotu jsem to zhlédla dvakrát, abych si to v hlavě více urovnala. V hlavní roli je stále ta samá herečka jako před třinácti lety, která už prostě nevypadá stejně jako v roce 2009, i když se to snažili zakrýt jak mohli, stejně v mnoha scénách vypadá v obličeji mnohem starší, a už nevypadá jako ta Ester z roku 2009. Je to sice nostalgie vidět ji zase na obrazovce, ale podívanou nám kazí dost věcí. Navíc je tu demotivující fakt, že pokud jste viděli původní Orphan, tak předem víte, jak to celé skončí, protože mnoho věcí již bylo řečeno předtím. Scéna na konci filmu, kdy Esther prochází hořícím domem mi připadá trochu přitažená za vlasy. I tak má film pár momentů, které vás překvapí, je tu nějaký nečekaný zvrat v ději, který byste asi nečekali. Trochu zbytečný prequel, vůči kterému jsem byla skeptická, protože pokračování po třinácti letech se stejnou herečkou v hlavní roli mi připadalo zvláštní, ale nakonec jsem nebyla zas tak moc zklamaná. Je tam ale samozřejmě pokles dolů vůči minulé Orphan, ale ten byl celkem očekávaný. 60%