25 let neviny (2020)

Wow, tak takhle skvěle zahraný film jsem už dlouho neviděla. Piotr Trojan tady podal výborné herecké výkony, když skvěle odehrál roli Tomka Komedy, člověka co byl neprávem odsouzen na 25 let do vězení za vraždu, kterou nespáchal. Můžete se dokonale do něho vcítit, když je v tom vězení a moc dobře ví, že je nevinný, ale nikdo kromě jeho vlastní rodiny mu to nevěří. A z chování polské policie, která ho s pistolí v puse donutí k přiznání, a lhostejnosti soudu, který ho odsoudí, přesto že mu tolik lidí potrdilo alibi, pěkně mrazí. A když se spoluvězni dozví, kdo je jejich nový spoluvězeň, který měl znásilnit a zavraždit dítě, tak mu to dají pořádně sežrat. Prožitky z vězení jsou tedy velmi intenzivní. Nejhorší na tom je snad fakt, že je to celé podle skutečnosti... Tohle si pět hvězd zaslouží. 95%

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Za mě je tato série rozhodně lepší než třetí série. Upřímně celkově mě, až na osmou epizodu, v které se toho moc nedělo, mile překvapila. Mezi třetí a čtvrtou sérií uběhly tři roky, ale v seriálu pouze půl roku, takže postavy zestárly a vypadají spíše na vysokoškoláky než na středoškoláky. Samotná závěrečná epizoda, která má 150 minut byla skvělá, skrz na skrz nacpána různými efekty a akční více než dost, skoro pořád se něco dělo a ani mi ve výsledku nepřišlo, že je tak dlouhá. Jenom smrt Eddieho mi přišla, že je to tak trošku fraška, protože to v podstatě byla sebevražda a moc jsem nepochopila její účel. 85%

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

150 minut, přesně tak dlouho trvá tato epizoda, což jí činí druhou nejdelší epizodou seriálů vůbec. Počítačových efektů je tu více než dost a skoro pořád se tu něco děje. Jednu hvězdu dávám dolů za toho Eddiho, který v podstatě spáchal sebevraždu. A jeho smrt byla naprosto zbytečná, ale tak už to u nových postav ve Stranger Things bývá, seznámíme se s novými postavami, abychom se s nimi pak zase rozloučili.

Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda)

Čekala jsem měsíc na tento díl kvůli rozdělení dílů a musím říct, že mě trochu zklamal. Čekala jsem od této epizody, která se jmenuje Papa, že trochu více rozebere jeho život předtím, proč udělal věci, co udělal, než ho prostě zabije. Oproti předešlým dílům se mi zdá i slabší. Mám pocit, že její velká část je o ničem, prostě postavy se chystají na boj a vedou mezi sebou dialogy, ale žádná větší akce nebo tak něco... Doufám, že mi to vynahradí alespoň poslední epizoda, která má 150 minut a nebude to jenom ztráta času.

Ježíš je normální! (2008) odpad!

Dokument, který byl nakonec ještě větší shit, než jsem původně čekala. Opravdu "unikátní" záběry přímo z křesťanského společenství, které probíhá tak, že se lidé v při chválách třesou, valí po zemi a skáčou.... Pak kazatel řekne lidem, co jsou nějak nemocní, aby šli do předu, že se za ně pomodlí a uzdraví je, a během toho se ti lidé svalí na zem a zůstanou tam ležet ještě několik minut. Jedna z nich se z jeviště odplazí po čtyřech jak pes. Sorry jako, ale to opravdu nevypadá, že je to nahrané že? Obzvláště pak i dětská skupinka, kdy paní řekne dětem, že nebudou při chválách chodit na záchod nebo pít, protože Ježíš to taky nedělal, když byl na kříži. Malý Vašek se uprostřed chval začne válet po zemi a brečet a nakonec se k němu přidá spoustu dalších a nakonec leží nehybně na zemi i sama instruktorka... Až se z té země zvednou, tak malý Vašek začne ostatním říkat svůj příběh, co zažil, během toho co se válel na zemi jako dokonale naučenou básničku. Říkal, že viděl nějaký záblesk světla a na konci toho světla stál Ježíš. Opravdu dojemné, ale slova co říkal, byla prostě moc složitá na tak šestiletého chlapce. A pak závěrečné titulky doprovázené opravdu úžasnou hudbou - smíchem. Prostě nemůžu tomu dát nic jiného než odpad...

Hamlet (1990)

Zpracování slavné Shakespearovy tragédie z roku 1990, které je skvěle ztvárněno hlavně díky výbornému výkonu herce Hamleta, Mela Gibsona, avšak také díky hereckému výkonu Ophelie, dívky, která zešílí po smrti svého otce. Vytknout snad mohu jen to, že herec Hamleta měl v době, kdy film vyšel 34 let a hrál v něm mladíka a nevypadal o moc mladší od své matky, která byla pouze o 9 let starší než on. Celkově mám z filmu dobrý pocit, zaslouží si to 85%.

Děsivé dědictví (2018)

Děsivé dědictví je psychologický horor s trochu plíživějším úvodem, kdy jsou tak dvě třetiny filmu pomalejší a plné vyostřených emocí. Ale stojí to za to, protože závěr je dostatečně děsivý a stál rozhodně za to, podívat se na ten film. Celkově mám dobrý pocit, zaslouží si to 80%.

Resurrection (2014) (seriál)

Pozor text obsahuje spoilery! Takový průměrný seriál, který má své nedostatky a současně i klady. Ze začátku zaujme diváka prvním dílem, kdy se rodiče znovu setkají se svým synem Jacobem, navrátilcem, který zemřel před 32 lety. Vypadá úplně stejně jako běžný člověk a nezestárnul ani o den. Do jejich města se potom začnou vracet další lidé jako on. Mezi nimi i Jacobova babička, z které se vyvine slušný záporák. Celý seriál má ale slabší momenty, které zůstaly až do konce nevysvětleny. Objevilo se tu zároveň i hodně náboženských keců, které v druhé polovině druhé série vyvrcholily až v náboženský fanatismus, který se stal téměř nesnesitelným a objevoval se snad v každé epizodě čím dál tím více. Děj byl ještě k tomu zbytečně moc natažen na celkem 22 epizod, ale přitom by se vše dalo stihnout mnohem rychleji. Můj celkový dojem je pouze 55%.

Mlčení jehňátek (1991)

Mistrovské hororové a thillerové dílo, které nemá chyby. Skvělý herecký výkon Jodie Foster, která hrála roli mladé agentky FBI Clarice Starling, a samozřejmě také Anthonyho Hopkinse, který ztvárnil roli masového vraha a současně psychiatra Hannibala. Film mě skvěle vtáhl do děje již od prvních okamžiků a stejně skvěle mě v něm udržel až do konce. Není divu, že tento film získal Oscara. Zaslouží si to 95%.

Znovuzrozeni (2012) (seriál)

Pozor text obsahuje spoilery! Znovuzrozeni je mysteriózní hororový seriál, který vypráví příběh o mrtvých lidech, z nichž mnozí se vrátili po letech od své smrti a snaží se žít svůj minulý život tak, jak ho žili předtím, často ignorující fakt, že jsou mrtví. První série mě navnadila opravdu dobře, díky udržování napětí mezi jednotlivými díly a díky malému tajemnému chlapci Victorovi. Zároveň mě  donutila si položit spoustu otázek, na které jsem nedostala odpovědi, tak jsem doufala, že odpovědi dostanu v druhé sérii. Ta byla ale zklamáním. V prvních epizodách děj začal být až moc natahaný a místy mě doslova nudil. Dále v dalších epizodách mě donutil si položit další otázky, ale na téměř žádné jsem nedostala odpověď, které se mi nedostalo ani na ty nejdůležitější jako například: Odkud se vzal ten tajemný chlapec Victor? Kdo jsou jeho rodiče a co se jim stalo? Co se stalo se Simonem a Adele? Obzvláště potom konci, který byl celkem na hlavu si to nezaslouží více než 65%.