• Pohádka

Král rybář (1991)

Ten film byl moje taková menší záhada, vždycky jsem už skoro od premiéry o něm slyšel ale nikdy jsem ho bohužel neviděl. Upozornil mě na něj můj dobrý kamarád že to prostě musím vidět a já to dycky odkládal. Zajimavé jak mi bylo nejhůře když ho zrovna dávali náhodně na cinemaxu nějaké 4 roky nazpět tak mi ten Král rybář moc psychicky pomohl, taková osobní terapie. Chci ještě napsat že ho dávali se skvělým českým dabingem Robina Williamse v podání Viktora Preisse a toho je prostě radost poslouchat a né jen jeho neb další, paní Medveckou, Valérii Zawadskou atd. Takže tenhle biják se vším všudy je už navždy můj osobní klenot.

Toomorrow (1970)

Poprvé co jsem todle  sci-fi  náhodně viděl kdysi na youtube s mizerným zvukem jak s kanálu tak prvně mně zaujala především fantastická hudba 60ek a krásně roztomilá Olivia Newton-John no pozdějc jsem se dočet že ta skupina vlastně nebyla fikce a že skutečně existovala což mně příjemně překvapilo. Škoda že ten film ač mám na originál dvd je v tak mizerné podobě, prý režisér bohužel pro nás fans nedal souhlas s jeho oficiálním vydáním a tak to dopadlo špatně s kvalitou hlavně obrazovou no aspon perfektní je cd  O.S.T. soundtrack k tomu filmu na kterým si dali mistři zvuku opravdu záležet.

Ed Wood (1994)

Miluju filmy Tima Burtona pro jejich fantazii, zvláštnosti, černý humor a nadsázku nad tím našim někdy až obyčejným šedivým životem. Radost pro mně vidět skoro jeho dvorního herce Johnny Deppa v jeho další skvělé černobílé roli kterou by snad nikdo nezahrál s humorem tak dobře a s úctou k Ed Woodovi, režisérovi těchto prý filmovým braků hy. Moc se mi líbí vedlejší skvělé role hlavně Martina Landau jako Belu Lugošiho prostě nezapomenutelné. Možná je to tím že těm tvůrcům jako Ed Wood a jeho týmu lidiček který by film snad dělali možná i zadarmo jen proto aby prostě vznikly i s tím nadšením pro to snad udělat téměř cokoli a to mně ohromuje a jsem rád že je to ve filmu s citem a humorem který se tvůrcům té doby nevysmívá a to mám strašně rád já R. Mystik.

Válka Roseových (1989)

Ach auvajs tak ten film docela bolí černočerná komédie a né jen že jsem si prožil po dvaceti letech soužití rozvod docela na úrovni no jen já jsem si spíše musel sypat popel na hlavu aby jsme to měli co nejdříve za sebou a své ženě mohl udělat radost huh. A dost o mně a popojedem k filmu který jak jsem po letech nově zhlédl udělal zase obrovský dojem. Herecké výkony jsou pro hlavní hvězdy snad na oskara a Kathleen Turner by si ho za svou roli Barbary bez výtek zasloužila. Vlastně až tedkom to beru že to není tak úsměvné jako na počátku kdy jsem film viděl před x léty a všechno bylo růžové. PS jedna na konci nezapomenutelná scéna kdy na oba manželé spadl ten lustr a Oliver jí ještě před smrtí dává něžně svou ruku že ji vlastně pořád miluje a ta ho bez milosti odstrčí to mi zůstane v moji kebuli snad navždy hyhy.

John Wick (2014)

Mám rád filmy o pomstě stejně jako sérii filmů Death Wish, Přáním Smrti  s Charlesem Bronsonem. Tomudle snímku nechybí snad vůbec nic, úžasný střih a dokázal bych si to předstvavit jak režisér si tenhle film jak to dělal sám Steven Spielberg nakreslil jako komiks i s bublinama. Pro mně radost sledovat kdy zlo dostane na hubu a já můžu s hlavním hrdinou v duchu postřílet veškeré šmejdy. Takže jasných pět todle se mi fuckt nikdy neokouká.

Bláznivá dovolená (1983)

Líbí se mi přátelé jak někteří z nás haní Americké filmy že jsou jalové, plytké a bez nápadů. Tohle si myslím že není tento případ téhle skvělé tetralogie s hlavním hrdinou smolařem Clarkem a jeho fajn rodinkou. Dalo by se říct že patří do mé top desítky nejlepších komedií které opravdu nestárnou a jsou pořád vynikající. Chtěl jsem ještě poznamenat hlavní roli Chevy Chase který je hodně podobný ztřeštěností a výrazem na naši legendu zabavných originálních scének už bohužel zesnulého Jiřího Wimmera at už solo nebo s Karkem Černochem, no řek bych skoro že jsou si s tou mimikou v obličeji jako bratři nesmírně podobni.

Někdo to rád horké (1959)

Opravdová klasika všech klasik a díkybohu že je černobílý tady se to náramně hodí. Ten film znám už od dětství no a možná v té době jak mi bylo nějakých 12 jsem se do Marilyn vážně zamiloval. Hlášky z filmu nebudu citovat je to pro milovníky filmu zbytečné. Chci zmínit  Jacka Lemmona - Daphne tady  opravdu exceluje a převálcoval svou figurou myslím rolí hyhy úplně všecky před kamerou i Tonyho Curtise - Josefínu který mi připadá že Jackovi spíš tady dobře sekunduje, o Normě Jean- Sugar už jsem se zmínil to je zbytečný prostě skvělá, okouzlující, čarovná. V originále jsem film bohužel zatím  neviděl ale myslím že naše české herecké špičky a předně  Vladimír Brabec, Eduard Cupák a Blanka Bohdanová tomu filmu určitě dabingem ostudu neudělali ba právě naopak.

Gran Torino (2008)

Film o americkém patriotovi je hlavně o smíření, nemoci, stáří, samotě a o tom jak je těžké si najít zas cestu k obyčejným lidem a přátelství i když mohou být jiné kultůry a rasy. Nečekal jsem od filmu nic, náhodně ho viděl v televizi a byl jsem doslova k televizi přikován a to přeci asi tvůrce chtěl což se mu povedlo. Nebudu rozebírat rasismus atd. o tom jen ten film díky bohu není má jiný smysl a pointu.

Pretty Woman (1990)

Dalo by se říct pohádka pro dospělé a opravdu tomu tak je prostě skvělé a dokonalé scény. Proč tlachat o tom jestli je film moc sladký neb plytký atd. stačí že má v sobě něco WOW a to stačí. Že princ na bílém koni je byznysmen a princezna prostituka koho by to v hlavě napadlo že a náramně to vyšlo hy. Dal bych rovné čtyři ale že to byl skoro nejoblíbenější film od mého zesnulého anděla mé mámy Vilušky tak přidávám za ni tu hvězdičku navíc.

Hříšný tanec (1987)

Úžasný pohodový romantický film s nádhernými oldies písničkama a docela pravdivým příběhem že není vše zlato co se třpytí no nedivím se že film hlavně u něžného pohlaví absolutně vyhrál vlastně i u mně hyhy. Skvělá práce hlavně Patricka Swayzeho a Jennifer Grey tady byla opravdu před plastikou nosu které prý pozdějc hodně litovala opravdu CUTE.