• Pohádka

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Musím dát prostě plný počet hvězd protože mně ten pořad hrozně baví. Pan Dědek si na nic nehraje dokáže naslouchat, neskáče do řeči hostům stejně jako pan Šíp a když už hodí k hostům hlášku tak to má ten správný humor a pointu. Díky Bohu za takové lidi co dokáží pobavit a nebýt za každou cenu vtipní neb trapní.

Věčně tvá nevěrná (2018)

Je to taková docela příjemná oddechovka ale je hodně moc utahaná. Film nemá spád prostě tah na branku tomu chybí. Přitom herecké výkony hlavních hrdinů nejsou špatně ale když máte takový rozplizlý scénář tak ani režisér to nemůže nijak zachránit, škoda.

Schindlerův seznam (1993)

Některé filmy by se neměly nabízet pro televizi, streamovací společnosti či kina  jen tak a ještě k tomu když se jedná o jeden s nejlepších skoro až záměrně dokumentární snímek kterým si určitě pan Spielberg vystavěl zaslouženě napořád pomník obětem pro jak ještě díkybohu přeživší tak pro ty kteří zemřeli v téhle bolestně nesmyslné válce. Děkujeme za váš film a za připomenutí že hrůznosti se stávaly a stávat bohužel ještě budou pokud se lidi nenaučí pokoře, citu, lásce k lidskému životu.

Mamma Mia! (2008)

Co to vidí oči mé průměrné hodnocení fanoušků nějakých 63%, tak to musím trocha napravit ať se bručouni co film viděli a intelektuálové co nemaj úsměv ve tváři klidně začnou šklebit, nadávat nad mým hodnocením a komentem hyhy. Film jsem viděl několikrát a není to jen tím že ten je postaven hlavně na písničkách nesmrtelné legendární skupiny ale tolik povedených výkonů herců a hereček co písně i dokonce nazpívali jsem už dlouho neviděl. Todle musel být při natáčení tedy Prima Mejdan a je na tom filmu hoooodně znát když ho přenesli všichni tak hezky na filmové plátno s veškerou úctou ke skupině ABBA.

Trhák (1980)

Už od dětství jak jsem tuto barvitou nezapomenutelnou hudební sladkou komedii prvně viděl tak jsem se do ní hned zamiloval a to mi táhne už skoro na padesát. Myslím že už asi nikdo nepřijde u nás s něčím tak skvělým, trefným originálním jak hudbou, scénářem, režií a počínaje herci, takže jen špička naši tehdejší scény. Viděl jsem kultovní TRHÁK snad už 50x a doufám že ještě několikrát ho rád zkouknu s radostí zas. Film bych ještě připodobnil k takové všední věci jako Když zrovna před vámi začíná zrovinka vysvítat hřejivé slunce.

Lepší už to nebude (1997)

Moc krásný nezapomenutelný biják kde se vám ke konci Jack Nicholson jako Melvin otevře lidsky jako nikdo jiný a jak s duševně nemocného sobce se můžete stát člověkem se srdcem na dlani.

Dovolená s Andělem (1952)

Přátelé zapomeňme že tenhle film byl natočený za hlubokého socializmu a nenechme se odradit její budovatelsou ideou. Přeci není není nic špatného jestli v časech minulých či budoucích si pomáhat a být za to že jste dobrý v tom co děláte náležitě oceněn a že i když máte právo ve svém volnu si užívat, rekreovat tak udělat pro někoho ve svém volném čase něco dobrého to je přeci něco láskyplného fantastického a jde to napříč všemi ideologiemi. Takže rovných 100% spolu s pokračováním Anděl na horách.

Mery v očekávání (2010)

Budu asi poprvé tak hodně stručný a přitom stačí napsat jen pouhé dvě slova ven -  Nezapomenutelný Biják.

U-Turn (1997)

Bohužel se mi tenhle skvost nevešel do mé Top desítky a jen málokterý film se do vás zakousne a už vás nepustí když jste zrovna naladěni na stejné vlně, frekvenci. A ještě trochu o hudbě geniálního   Ennio Morriconeho takhle já sám jako muzikant si představuji dokonalé dílo a nějak v duchu si sním že když půjdu na druhý břeh tak uslyším stejnou melodií, harmonii která mně dovede tam kde zpočátku budu mít strach s neznámého a dál pak nekonečnou hřejivou lásku. Začínám věřit že Ennio byl napojen na BOHA a že mu dával skrze něj nějaké poselství aby jsme taky začali být věřící stejně jako samotný tvůrce Morricone.

Jak to skončí (2021)

To je prvně co píšu recenzi za pochodu a ještě jsem neviděl na konec filmu ale to mi stačí vykřiknout nad tímto snímkem ortel že todle zboží je prostě boží a budu ho chtít vidět znova protože si ten film když mi něco nějak unikne tak si ho přetáčím na danou scénku třeba příklad jak je Liza se svou kámoškou která se jí chlubí a říká že.... mám titul z reiki jo zrovna mi přišel..... prostě úžasná pohoda, sranda a zkusím se zas po pár letech zase zhulit protože po téhle jízdě mám zase chutě. Takže jasných pět hvězd a s chutí do toho přátelé vřele doporučuji.