Halloween zabíjí (2021)

U shasherů se moc nedá pídit po logice, ale to co předvádí Halloween Kills je naprostá šílenost a diletanství. Logika a návaznost scén šly úplně stranou, aby se z tohoto snímku udělal pouze můstek pro finální díl. Po vydařeném restartu to šlo úplně do háje.

Happy (2008)

ENHARA !!! Naprosto dokonalý film.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Mladičký mág nás opět pozval ke sledování jeho dobrodružství. Tentokrát už k šestému.Jelikož je kniha Princ dvojí krve spíše takovým přemostěním mezi 5. a 7. dílem, tak se čekalo, jak si s tím režisér David Yates poradí. Myslím si, že obstál. Doslova do filmu vyždímal celou knihu. Ve filmu se děje všechno možné a vlastě nic. Sledujeme proměnu hlavních hrdinů z dětí do dospělých lidí. Tudíž prožívají velké lásky a velká zklamání. Tomuto tématu se film věnuje možná více než by měl. Celý film se tak přehupuje na hranici dobrodružné fantasy a romantické fantasy. Ale to je asi jediná výtka. Jako celek působí tento snímek opravdu dobře. Vyzdvihnout musím také práci Nicolase Hoopera, jehož hudba pracuje s filmem možná nejlépe z celé série.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nemohu si pomoci. Vážně si myslím, že by se nic nestlo, kdyby se poslední díl této ságy na dvě části nerozdělil. Vše by se dalo vysvětlit jedním filmem. Na druhou stranu je třeba podotknout, že se tato první část režisérovi povedla. Škoda jen, že se ve filmu objevují nějaké nelogičnosti ve scénáři. V porovnání se šestým dílem si myslím, že tento film za ním trochu zaostává. V těchto filmech se prkticky nic moc zásadního neděje, přesto byl Princ dvojí krve natočen o malinko lépe. Ale zpátky k tomuto filmu. David Yates se pokusil o drama, v některých částech filmu to fungovalo velice dobře, ale jako celek nikoliv. Jinak velké plus dávám výpravě, povedla se. To samé ale nemůžu říci o kameře. Co se hudby týká, u mně Alexander Desplat obstál, i když podle mého názoru, předchozí dva filmy, které měl na starosti Nicholas Hooper, nepřekonal. Jsem zvědavý, jak si povede ve druhé části, na kterou se moc těším. Rozjezd se totiž opravdu jako celek povedl.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Svádí to napsat, že jde o nejlepší potterovský film, ale objektivně musím napsat, že to není pravda. Jelikož je to zakončení této slavné ságy, epičnost tam prostě musela být. Skutečně, některé scény na mě udělaly velký dojem, hlavně dobývání Bradavic. Ale co mě štvalo nejvíce je asi fakt, že film obsahoval někdy totálně stupidní scény a některé vtipné momenty odlehčovaly dramatickou situaci. Na můj vkus až moc. Konec filmu na mně působil rozpačitým dojmem. Už to postrádalo tempo. Jestli to bylo takhle v knize, tak je to veliká škoda. Další důkaz, že režisér Yates a scénárista Kloves jenom kopírují knihu. Chybí mi tam nějaký nápad, jak to udělat lépe. Konec je vážně nemastný neslaný. Já osobně bych nechal Harry Pottera zabít. Je to můj názor. Asi je jasné, že by z toho Rowlingová měla infarkt, kdyby jí to navrhli, ale zkusit se to mělo. Tento fakt ale u mého hodnocení nehraje roli. 75 %

Hledači ohně (2015)

Další pecka od Swanberga. A tentokrát s opravdu hvězdným obsazením. Prostě parádní sonda do duší dospělých, kteří se ještě dospělými necítí, anebo cítit nechtějí.

Hledá se Dory (2016)

Po prvním zhlédnutí to působí jako nastavená kaše s pár povedenými vtípky. 65%

Hledá se Yetti (2019)

Trochu slabší odvar od Laiky, ale i tak uspokojivé.

Hněv Titánů (2012)

Po prvním díle jsem čekal, že dvojka bude ještě větší propadák, ale není. I když ta zápletka a špatně napsaná postava Háda jsou velký průšvih, tak to docela šlape. Jsem hodnej a dávám 50%.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Název je trefný. O ničem jiným ten film bohužel není. Ale důstojné zakončení to je. 60%