Batman začíná (2005)

Tak tento film je bomba. Christopher Nolan se ujal Batmana a vznikl do té doby nejlepší film o Batmanovi. Režisér Batmana vzal realisticky a drsně a vyplatilo se to. Atmosféra je velice uvěřitelná herecké výkony hodně dobré scénář prakticky nemá chyby a akce o té radši nemluvím. Na tento film bych se mohl dívat pořád a neomrzí.

Spider-Man 3 (2007)

Bohužel tento film není zas až tak dobrý jako ty dva předchozí a hlavní chyba je že se Raimi snažil do filmu nacpat 3 záporáky. Začátek je vlažný až trapný a velmi zdlouhavý ale od vzniku Sandmana to začíná mít šmrnc. Jenomže Spidey v černém není moc sympatický a jeho přechod na temnou stranu je docela divný. Ale jakmile se černé zbaví, začíná to, co máme u spider-mana rádi. U epického finále jsem i uronil slzu. Jinak akce je pořád skvělá herci také akorát záporáci nemají bohužel moc prostoru. Hezký komiks, který však pokulhává za svými dvěma bratříčky.

Spider-Man 2 (2004)

Nečekal jsem, že dvojka bude stejně dobrá jako jednička ale spletl jsem se je lepší. Vše co fungovalo v jedničce funguje i zde záporák v podání Alfréda Moliny je možná lepší než Goblin z jedničky, problémy Petra jsou velice věrohodné a akce a scénář nemá chybu. Tento film se neomrzí.

Spider-Man (2002)

Jeden z prvních komiksových filmů má vtip má šmrnc a vlastně díky spider-manovi vznikla moderní komiksová scéna. Obsazení herců je výborné chemie mezi nimi funguje dokonale scénář je také zcela bez chyb atmosféra je výborná a akce nemá chybu. Dokonalý komiksový film.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Starý film, který patří do zlatého fondu české kinematografie mě prakticky vůbec nezaujal jelikož příběh je docela trapný jednání postav nelogické a scénář také za moc nestojí. Na druhou stranu herecké výkony mladých pánů herců jsou vyrovnané a pár vtipů je docela dobrých. Pro mě docela šedý průměr.

Slavnosti sněženek (1983)

Tomuto filmu jsem se docela vyhýbal, jelikož to není téma, které by mě zajímalo, ale nedávno jsem se na něj pod nátlakem kouknul a musím uznat, že to špatný film není ale patří mezi slabší českou tvorbu i když pár hlášek se stalo nesmrtelnými viz. „To zas bude v alejích nablito“ která se používá dodnes. Jinak je to příjemný film s hodně známými tvářemi hezkou atmosférou a krásným prostředím. Bohužel příběh je trošku slabší, ale jinak je to další český klenot.

Kuky se vrací (2010)

Hezká pohádka pro děti o plyšové hračce se tváří mile a inteligentně bohužel výsledný film je značně rozporuplný. Efekty všech lesních tvorů jsou nádherné, ale lidský svět nudí a scénář taky pokulhává, ale jinak jsem se vrátil do dětství, takže to pro mě byl docela milý zážitek. Již však tento film vidět nechci.

Iron Man 2 (2010)

Bohužel je to slabší než jednička ale pořád je to velmi dobrý komiksový film. Škoda u tohoto filmu hlavně je to že se spíš než na příběh dal důraz na akci což si myslím že byla chyba. A však Iron man 2 je pořád v nadprůměru, protože tony je pořád sympatický arogantní génius hlavní záporák taky ujde a akční scény jsou paráda. Scénář je docela dobře napsaný a skrývá v sobě už několik pomrknutí na Avangers. Doufám, že se aspoň ve 3 objeví Mandarín.

Počátek (2010)

Čekal jsem že mě Nolan nezklame ale to co jsem dostal, předčilo mé očekávání. Nolan prostě nedokáže natočit špatný film ba naopak. Scénář je vybroušen do poslední chybičky takže nenabízí žádnou logickou facku hercům nejde taky nic vytknout a o digitálních efektech ani nemluvím. Jeden z nejlepších filmů svého žánru všech dob.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Čekal jsem tu samou nudu, která mě potkala u trojky ale čtyřka je pro mě docela příjemným překvapením. Ano pořád to ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního a druhého Shreka ale je to docela zábavný film pro celou rodinu který má docela zajímavou zápletku a rychlý spád. Ale i tak jsem rád že Shrek prozatím už skončil.