Parchanti (2010)

Týmovka která mě velice překvapila sympatickými postavami skvělými nápady a strhujícím příběhem. Myslím si, že by si to tato parta mohla v klidu rozdat s A- týmem a možná i vyhrát. Scénář sice občas zakolísá ale pořád je to velmi dobré a příběh ani nenabízí žádné logické facky. Pro fanouška akčního filmu stojí za zhlédnutí.

Predátoři (2010)

Docel zklamání, jelikož jsem čekal více predátorů více akce a hlavně trošku více využité postavy. První půlhodinka je takřka dokonalá scénář šlape jako hodinky ale poté jako by mu, došel dech. Jediný kdo tu stojí za řeč je Adrian Brody, který hraje jako o život a potom akční scény nejsou vůbec k zahození. Bohužel mohlo to dopadnout o moc lépe.

A-Team: Poslední mise (2010)

Dobrá týmovka ve které jsou asi nejlepší výkony hlavních představitelů a napínavá atmosféra. Bohužel tento film má vcelku mizerný scénář a na to jak je to dobrý plán trošku strohý příběh. Na druhou stranu akční scény jsou vynikající a já bych neměl nic proti dvojce.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tento film je úplně jiný než společenstvo. Působí v něm síla prstenu mnohem více než v prvním díle děj je roztříštěný na několik rovin a nestihnete se s žádnou postavou scítit. Na druhé straně je to pořád to nejlepší z fantazy co bylo natočeno. To co my chybělo v prvním díle jsem, měl bohatě vynahrazeno v tomto a to epické bitvy. Bitva, u Helmová žlebu patří k největším bitvám moderní filmařské doby je neskutečné jak někdo toto, mohl natočit. Digitální postavy Entů a nazghůlů jsou dokonalé a vše ostatní je stejně dobré jako v jedničce. Není co řešit pokavaď se vám líbila jednička dvojka, bude též.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Před pár dny jsem viděl rozšířené společenstvo na bd a musím uznat, že tomuto filmu není takřka co vytknout. Peter Jackson navozuje atmosféra tak uvěřitelnou, že si myslíte, že toto se opravdu stalo. Nedokážu si představit, jak by film dopadl, kdyby měl jiného režiséra, protože je vidět že byl na vše puntičkář a neschválil to dokavaď se mu to nezdálo dokonalé. Jinak klady filmu nemá cenu popisovat, přesvědčte se sami.

Thor (2011)

Další komiksovka od marvelu která se velmi vyvedla. Po zhlédnutí prvních trailerů jsem měl dojem, že toto bude průser, ale velice mě to překvapilo. Film má nápady má styl a herecké obsazení je velice dobré zvláště hlavní hrdina vyniká, zvláštní efekty jsou uvěřitelné a atmosféra je uchvacující. Bohužel do pěti hvězdiček ještě něco scházelo protože ta stopáž kdy je Thor na zemi je víceméně nudná. Cameo Jeremyho Rennera potěší a už se začínám těšit na avengers.

Zakázaná zóna (2010)

Docela zklamání čekal jsem něco na způsob distriktu 9, ale dostal jsem docela nudný film o cestování a sbližování dvouch neznámých lidí. Digitální efekty monster mě docela zklamaly a finále nebylo také nic moc.

Čekej do tmy (1967)

Poutavý thriler o slepé ženě a partě zabijáků je na svoje stáří velice dobrý. To že je film černobílý dodává na atmosféře herci jsou brilantní, a myslím, že z tohoto filmu by se měli filmaři moderních někdy stupidních thrilerů učit. Určitě dobře strávené dvě hodiny.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Nudná oddechovka s blbým příběhem a několika stupidními herci. Scénářem se v tomto filmu asi nikdo nezaobíral jediný herec, co aspoň trochu baví je Sandler a o tématu příběhu ani nemluvím. Ale má to i kladné stránky děj docela rychle ubíhá občas se, člověk i zasměje a na konci si řekne že to, nebylo tak hrozné ale už to nikdy vidět nechce.Ps. To morče bych určitě nakopl.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Je to sice nejslabší díl trilogie, ale pořád je excelentní. Scénář je dokonale propracovaný a nenabízí žádné logické facky Doktor s Mártym jsou brilantní jako vždy soundtrack je opět výborný a o režii už snad radši ani nemluvím. Prostředí a oldies styl jsou stejně dobré jako v prvním díle a budoucnost je hodně ujetá. Co si více přát.