Ahsoka (2023) (seriál)

Na Ahsoku jsem se samozřejmě jako pravý Star Wars ultra fanda franta těšil, ikdyž mě zpočátku moc nelákal, ale na seriál jsem se pochopitelně podíval. Je to jiný, je to netradiční Star Wars, který jsme ještě neviděli a to díky svojí atmosféře a celkově lokacím. Ze začátku jsem cítil malinký nezájem o seriál, což se asi od 4. nebo 5. epizody přeměnil v upřímnou radost a hype. Sice teda Anakin v pátý epce byl spíše takový fanservis pro views, ale mimo to že ta epizoda je celkově divná a random, mi přišli scény s ním prostě fakt cool a asi jim to fakt vyšlo. Pak už jim to ale moc nevyšlo u C-3PO, který je tam fakt totálně random. K postavám: Ray Stevenson vypadá badass ikdyž si mě moc nezískal. Bílovlasá borka byla hot jako prase a to mi stačilo. Grand Admiral Thrawn a jeho armáda mě totálně sundali. Naposledy něco tak cool bylo u Mandaloriana s Moffem Gideonem. Sabine je v pohodě a Ezra vpoho. Hudbička a CGI jako je u Star Wars zvykem taky pecka. No hele pohodka, mají hodně možností pro druhou sérku a ani bych se nebránil. Jenom ještě na závěr celkem škoda toho konce, který sice skončil dobře pro možnou druhou sérii, avšak pro první hrozně, protože mi přišlo, že to mohli trochu lépe ukončit a ne takhle dementně a prázdně a urychleně skončit. Sice je cool, že toho Thrawna rovnou nezabili a nechali udělat i trochu netradiční zakončení, ale že by zakončili i něco jiného, než jenom Thrawna, kterej po tom co zdrhne si všichni daj ruce na hlavu, řeknou kúúrva a začnou titulky. Nemám z toho seriálu ve finále dobrý pocit a radost. 7/10

Přízraky v Benátkách (2023)

Hele. Atmosféra je suprová, zajímává vás to ale je to prostě zvláštní film. Skoro celej film se nachází ve stejných prostorech, který jsou tmavý jak kunda a z celýho filmu pak máte divný vzpomínky a útržky. Ano, jsou hezky osvícený svíčkama a dekoracema ale to je vše. Pak hlavní zápletka, kterou jsem ze začátku strašně nechápal a doufal, že se to změní jinak se unudim k smrti. Naštěstí ano, z duchařinek se posuneme k vraždám, což je to na co jsem čekal a dostal to co jsem očekával, takže s tím jsem spokojen. Herci taky ujdou ale mohli by bejt lepší (až na Riccarda Scamarcia na toho jsem koukal pořád). No a vzhledem k tomu, že je to taky tak trošku horor, tak tu nesmí chybět pár těch jumpscárů, který na vás vybafnou úplně na random akorát k posrání ale to je taky věc, která se mi úplně nelíbila. Znovu bych si to už asi nepustil. 6/10

Gran Turismo (2023)

Nápad na film hodně dobrý. Hlavně skvělý pro gamery a lůseři za počítačem, kteří v něco takového doufají, ačkoliv dále mohou snít a koukat na tenhle film. Film bych malinko přirovnal k Ford v Ferrari, ikdyž samozřejmě kvalitou se nepodobají a to hlavně proto, že je to prostě... film. Celou dobu víte, že koukáte prostě na film a že to není nic víc. Hlavně je to proto, že film podporuje hodně klišé nebo předvídaných momentů. Na film už jsem tím pádem asi od poloviny koukal s mrtvou náladou, protože jsem věděl co se stane, jak se to stane a jak to skončí. Škoda tohohle, protože to filmu škodí nejvíce, ale aspoň se na to dá koukat a vztah mezi hlavní postavou a Davidem Harbourem je taky super. 7/10

Blue Beetle (2023)

Tenhle film je jednoduše to samé, co jsme viděli za posledních 20 let. Je to jen další klasický superhrdinský film, který je jenom jinak přebarven a zároveň udělán ještě hůř než svoje předchůdce. Například Spider-Man z roku 2002 je prostě to samé, jenom lepší. Blue Beetle je jenom další zbytečný hovno, který vzniklo pro mě z nepochopitelných důvodů. Maximálně jenom proto, aby udělali to samé, co Marvel s Ms. Marvel, jenom pro Mexiko-Američany. Dále vývoj tu není žádný. Doslova mu ten skarab někdo jen dá a hnedka je z něj superhrdina, kterej umí bojovat a porazit všechny nepřátelé, kteří mají daleko delší výcvik a zkušenosti. Nechápu tento film, ještě že to má teď pod kontrolou James Gunn, který tento film ani nezakomponuje do svých budoucích projektů. 4/10

To Kapitola 2 (2019)

Zatímco první díl je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, druhý je divná a natažená sračka. Absolutně nechápu proč se rozhodli dát příběh až o 27 let později, když klidně mohli pokračovat v mládí. Bohužel to tu je využitý jen pro to, aby zavzpomínali, což je úplná sračka, když je první díl jen o dva roky starší. Ani ty herci se moc nepodobají dětem, ale to je maličkost. Další věc je délka filmu, která je tu úplně zbytečně a je tu jen pro to aby ukončili "velký finále". Do toho je to finále absolutně ujetý a větší sračku jsem neviděl fakt dlouho. 4/10

Spider-Man: Bez domova (2021)

Vzhledem k tomu, že se asi jedná o nejočekávanější film, který jsem kdy viděl a zároveň nezklamal, se jedná o jasnou pětihvězdu. Trailery jsem viděl asi 200x, jsem fanouškem Spider-Mana a ten fanservis je jasnej, ale toto vše hned neznamená, že je to nejlepší film. Film je úžasný i po kvalitní stránce. Líbilo se mi jak dopad na rodinu a přátelé, ale i na Peterovi chyby a uvědomění. Plus vztah mezi Peterem a Stephenem. No ale nebudu kecat, ty starý postavy to prostě extrémně zachraňují (aspoň pro mě) a vidět to na vlastní oči bylo fakt zázrak. 10/10

Vyproštění (2020)

Po řemeslný stránce je to opravdu perfektní. Ty One Shoty jsou až k neuvěření, CGI sice občas zaostává, ale na úplně nový film překvapující. Chris Hemsworth dokazuje, že i mimo Thora je pořádnej akční hrdina. Akce taky není nejlepší jakou jsem viděl, ikdyž není nejhorší a občas se i dokonce podobá například Johnu Wickovi. Lokace a atmosféra se mi taky moc nelíbila a délka, která je tedy jenom 2 hodiny, se táhne taky celkem pomalu. 7/10

Špión (2015)

Pár joků bylo dobrých, pár zas ne. Ty 3 hvězdy jsou opravdu slabé, protože ikdyž se filmu povedlo mě občas rozesmát nebo mě zaujmout, je tam celkem hodně klišé, nesmyslů nebo zkratek. Například, když tu někdo na někoho míří pistolí a blíží se k zmačknutí spoušti, najednou odněkud vystřelí na poslední moment toho danýho s pistolí. To je za mě věc co by snad vymyslelo i děcko. Dále pak herci, kteří mi tu příjdou vyloženě random. Jude Law je tu jen na začátku a na konci filmu. Asi tvůrcům došli nápady na tu postavu a co s ní dál. Bohužel jí potom absolutně nesmyslně vrátí na konci filmu, kde by vlastně ani nemusela být. Dále Jason Statham, který při svém prvním momentě ve filmu vypadá seriozně, zatímco na konci je z něho jenom další komediální krypl. Mimo to je tu Statham za mě absolutně zbytečnej. Díky posteru filmu jsem očekával nějakou skvělou jízdu mezi Stathamem, Lawem a na pozadí Melissou, která by tam například byla jako ten zábavnější prvek na tom filmu, ale bohužel jsem dostal totálně random film s random postavama a random příběhem. 5/10

M3GAN (2022)

Za mě tohle nebyl horor. Za mě to bylo spíše v celku napínavá a malinko i akční blbůstka. Kdybych odignoroval ten dementní taneček, digitální finále nebo i celkem otravný a nesympatický postavy, by vlastně film šel jednoduše na 4 hvězdy a možná i víš. Ale až na to publikum, který to má, to bylo vlastně celkem v pohodě. 6/10

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Navzdory hodnocení, kterého jsem se opravdu obával, jsem byl vlastně hodně mile překvapen. Akční scény jsou perfektní. Do toho hudba, která sice není nejlepší, ale scénám to dodalo energii a to já žeru. Plus to vizuálně vypadá taky skvěle. Harley Quinn je bezva a Margot Robbie hot jako prase jako vždy. Ostatní postavy vlastně takovej mid, až na tu policajtku, která je spíš hroznej podprůmer. Vlastně i to děcko si mě moc nezískalo. Na filmu mě ale celkem vadila zápletka a záporák. Ewan McGregor je sice skvělej ale záporák prostě nudnej. Naštěstí ten film celkem rychle uteče takže pohodka. 7/10