Planeta pokladů (2002)

Naprosto úžasný příběh plný emocí, který měl dobře našlápnuto na pokračování, ale bohužel nesplnil očekávání, a to je velká škoda, protože by bylo skvělé kdyby tato jedna z posledních kreslených Disneyovek měla úspěch.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Dobře uctěná památka zesnulému herci Chedwicku Bosemanovi bohužel nezachránila tuto nesmyslnou slátaninu. Spousta neuzavřených dějových linek, podprůměrné CGI, příšerný scénář, podivné nelíbivé střihy, nezajímavé lokace, absurdně přetáhnutý čas nebo nesympatičtí herci, ani jedna z těchto věcí tomu také dvakrát nepomohla. Je smutné vidět tak nápaditý, ambiciózní a nadějný projekt takto selhat.

Divnosvět (2022)

Kdyby tam necpali LGBT, tak klidně přehlédnu to že je tam zase moc zohledňována rasová diversita, jinak zajímavý a záhadný animák.

Wednesday (2022) (seriál)

Nedokážu si představit že by tenhle seriál mohl vzniknout bez Tima Burtona, který je hlavním faktorem úspěchu tohoto seriálu. Trochu to táhne dolů vzhled některých postav, který se dost liší od toho co známe, také musím vyzdvihnout to že tenhle seriál vznikl pro starší publikum a už to není ten vtipně negativní příběh pro děti. Také chování některých postav dost vybočuje z toho co známe, hlavně u rodičů Addamsových. Na závěr řeknu jen že hype okolo tohoto díla je celkem přehnaný, ale jinak fajn seriál pro dospívající puberťáky.

Malý princ (2015)

Skvělá animovaná pohádka s občasnou kreslenou/stopmotion animací něco jako v Kung Fu Pandě. Knižní předlohu jsem nečetl, pouze jsem o ní slyšel při učení na povinnou maturitní četbu. Pohádka má hodně hluboký příběh, a je trochu dospelejší. Skvělá práce s kamerou a prostředím dodává na kouzelnosti. Čekal jsem průměrnou pohádku pro děti, ale dostal jsem dospělou, místy smutnou pohádku s hlubokým příběhem, kterou bych doporučil všem.

Andor (2022) (seriál)

Nejdříve jsem nedokázal dokoukat ani první díl, protože tam nebyli žádné známé postavy a skoro nic se nedělo, ale po měsíci kdy jsem tomu dal druhou šanci, nelituji ani minuty u tohoto seriálu. Všechny hlavní postavy, I když nemají žádné výjimečné super schopnosti, si mě naprosto získali, a to více, než támhle nějaký jedi. Jak jsem řekl, nemají žádné výjimečné super schopnosti, ale jejich lidské schopnosti by je hravě převýšily. Na všech postavách mi záleží stejně i když jsou na špatné straně, a to je dobře. Úžasný vizuál a zvuk, hlavně když v epizodě 6, když prolítaly TIE fightery, tak zněly skutečně děsivě a živě. Jediné co vytýkám je zdlouhavé intro, ale to je přehlédnutelná záležitost.

Black Adam (2022)

Suprová CGI řežba plná sympatických postav, některé z nich sice nedostanou moc prostoru, ale i tak je to podhodnocený film.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Boží dobrodružství, v podobě sci-fi Simpsonů, jediné co bych vytknul je repetetivnost v podobě - Ricka někdo napálí, ale on je ve skutečnosti 10 kroků napřed.

Velká oříšková loupež 2 (2017)

Klišovitá přesvícená a nesmyslná nuda. Občas padne nějaký kvalitní joke, jinak je to kravina pro nemyslící děcka.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Seriál obsahuje velké nekonzistence co se týče scénáře, ale naprosto si mě získal příběhem Revy, další 2 věci které se mi moc nelíbily, tak to že herečka malé Leiy je naprosto nesympatická a otravná, a také souboje se světelnými meči jsou pomalé a mají špatnou choreografii. Ale i přes spoustu chyb si mě seriál získal, a jako fanoušek prequelů tomuto seriálu musím dát těsných 70%.