• Krátkometrážní

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

povedený seriál ! máme svobodnou vůli, anebo je vše dopředu dáno a svůj osud nemůžeme změnit? jen škoda toho otevřeného konce - tvůrci očividně plánovali pokračování, které ale nakonec nevzniklo, a tak nám nezbývá, než se smířit s tím, že se odpovědi na některé nezodpovězené otázky zřejmě nedozvíme.. a to je moc velká škoda - ještě alespoň jedna série by tomuhle seriálu rozhodně slušela.. na druhou stranu se ale nemůžu ubránit dojmu, že děj byl po celou dobu zbytečně natahovaný - celá série by šla podle mě namačkat do deseti dílů.. přesto zasloužené 4* :)

Benga v záloze (2010)

moc slibný rozjezd, který je zakončen velkolepým odchodem Samuela L. Jacksona a Dwayna Johnsona ze scény :)) (a to je moc velká škoda - zrovna na tyhle dva jsem se totiž těšil nejvíc).. od té chvíle film balancuje na hraně vtipnosti, absurdity a trapnosti a ačkoli těch vtipných momentů bylo vcelku dost, tak jsem se ve výsledku prostě nebavil.. Poldové od Kevina Smithe mi sedli o hodně víc ;)

Habermannův mlýn (2010)

Vyšší princip 21. století aneb Juraj Herz mi tímhle snímkem dokázal něco, čemu jsem už před nějakým časem přestal téměř úplně věřit - ano, i ve dnešní době u nás může vzniknout film, po jehož zhlédnutí zůstanu jen nevěřícně s otevřenou pusou koukat na závěrečné titulky.. a v tomhle případě jsem se v tu chvíli navíc na moment styděl za to, že jsem Čech..

Expendables: Postradatelní (2010)

čekal jsem parádní akční řežbu plnou hlášek a dostal jsem ji.. takže spokojenost :)

Asterix v Británii (1986)

zábavný a roztomilý Asterix, který si dělá legraci z britských tradicí :) "-řeknu ti, Caesare, už mě to vážně přivádí k šílenství.. ti Britové to každý den zabalí o pátý.. -a to tedy nebudou bojovat až do zítřka? -ó né, Caesare, mají volno až do pondělí.. -cože? -ano, oni tomu říkají weekend.."

Káva a cigarety III - Někde v Kalifornii (1995)

dva hudebníci, Iggy Pop a Tom Waits, se setkávají na kafi a ačkoli jak jeden, tak druhý tvrdí, že už nekouří, stejně si na základě myšlenky "Když člověk přestane kouřit, tak si klidně může jednu dát, protože už toho nechal." oba zapálí :)

Káva a cigarety II (1989)

vcelku slabé.. ale věděli jste, že Elvis měl zlé dvojče?

Káva a cigarety (1986)

jednoznačně nejlepší kraťas ze série Káva a cigarety a zároveň i nejlepší scéna z filmu Kafe a cigára s nezapomenutelně "vycukaným" Robertem Benignim, jehož výkon v této scénce umocňuje jeho srandovní angličtina :)

Kafe a cigára (2003)

bohužel šíleně nevyrovnané - některé rozhovory byly téměř geniální (třeba hned ten první), ty ostatní mi ale přišly jen jako taková výplň, která měla za úkol natáhnout stopáž aspoň na tu hodinu a půl.. na druhou stranu mě potěšilo obsazení Iggyho Popa a Billa "motherfucking" Murraye, ale celkově jsem od tohoto filmu prostě tak nějak čekal víc, než jen klábosení a pokuřování nad šálkem kávy.. "Víš, krása toho, že jsem skončil, je v tom, že si teď klidně jednu můžu dát, protože jsem toho nechal."

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

vcelku zábavný pořad s vtipnou porotou i moderátory, který suverénně ukazuje záda své novácké obdobě.. když o něj zavadím, rád se podívám :)