• Krátkometrážní

Transformers (2007)

kulervoucí akční podívaná !!!

Zahulíme, uvidíme (2004)

i honba za hamburgerem může skončit u jízdy na gepardovi.. moc zábavný film ! :)

Kruh (2002)

rozhodně jeden z nejlepších hororů !

2001: Vesmírná odysea (1968)

nadčasové dílo, které bylo aktuální před 40 lety, je aktuální dnes a troufám si říct, že bude aktuální i za dalších 40 let.. právě v tom je jeho genialita a ani spousta nudných a zbytečně natahovaných scén či nejasná závěrečná dvacetiminutovka, která mě naprosto minula pointou, to nezmění.. přesto ale musím konstatovat, že nebýt výborné části s HALem (souboj člověka s umělou inteligencí), nebyly by to ani ty slabší 4*

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nicholson nezáří o nic míň než v Shining a Forman je Pan režisér.. jeden z nejsilnějších a nejemociálnějších filmů vůbec !

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

excelentní kombinace životních mouder a pravd, specifického a místy roztomile dětinského humoru, skvěle napsaných a charismatických hlavních postav (za všechny bych jmenoval například Údržbáře) a výborného hudebního doprovodu.. dokonce i 9. série, které jsem se na základě ohlasů docela bál a říkal si, že je po tak bravurním zakončení 8. série zbytečná, se mi nakonec celkem líbila.. je škoda, že ji tak násilně utnuli.. no abych to shrnul - prostě se mi po téhle povedené bandě doktůrků bude stýskat..... :)

Zakázaná zóna (2010)

i přes mírné zklamání smekám před režisérem, protože tohle natočit za pouhých 15 000* dolarů..... to je zkrátka něco :) vzhledem k nízkému rozpočtu je pak logické, že film staví především na atmosféře (a nikoli na efektech).. ani ta ale bohužel není taková, aby diváka přikovala do sedadla - spíš naopak.. přesto ale jde o slibný počin a já jsem moc zvědav, co nám pan Gareth Edwards naservíruje příště :)) ... *dneska (27.3.2013) jsem se zrovna náhodou dočetl, že film nestál 15 000 dolarů, ale 500 000.. jen aby bylo jasno :)

Sociální síť (2010)

jako vždy u Finchera řemeslně dokonalé.. režisér z tohohle námětu vytřískal, co se dalo, a ačkoli nemám co vytknout, tak přesto musím konstatovat, že k 5* něco málo chybí.. jinak je zajímavé, že se opět potvrzuje, že k tomu, aby se člověk stal úspěšným, je krom dobrého nápadu (ukradeného?), jistých schopností a štěstí také potřeba být tak trochu svině.. silné 4*

Majestic (2001)

Frank Darabont prostě neumí natočit špatný film a Jim Carrey skutečně není jen hercem komediálních rolí.. film i přes opravdu dost dlouhou stopáž a poklidné tempo relativně svižně plyne a než se divák naděje, je tu dojemné finále, které sice působí poněkud nereálně, ale mně to v tomhle snímku ani trochu nevadilo.. 4* :)

Mary a Max (2009)

dojemný příběh o zvláštním přátelství dvou zcela odlišných (a přesto si velmi podobných) podivínů, které dělí jednak věkový rozdíl a jednak půlka zeměkoule.. snímek se na jednu stranu tváří roztomile a místy i komediálně, na druhou se ale utápí ve své vlastní depresivnosti, která mi tu moc nesedla.. takže 3*