• Krátkometrážní

Firefly (2002) (seriál)

westernová a místy velmi vtipná sci-fi se skvělými charismatickými hlavními postavami (v čele s kapitánem Reynoldsem), jejíž jedinou pihou na kráse je to, že byla předčasně ukončena, a tudíž má pouhých 15 dílů :( já chci ještě!!!

Mechanik (2004)

pointa mě až tak nedostala, jelikož je díky podobnosti s jistým nejmenovaným snímkem (SPOILER) dost předvídatelná.. zato všechno ostatní mě naopak nejednou téměř srazilo do kolen - ať už skvělá ponurá atmosféra nebo výtečný vychrtlý Bale.. silnější 4*!

Gamer (2009)

dobrá myšlenka, ale nedotáhnuté provedení.. SOME LIVE TO PLAY, OTHERS PLAY TO LIVE

I Love You Phillip Morris (2009)

především komediální a hodně otevřený snímek o homosexualitě, o lásce a o jednom mazaném podfukáři.. oba hlavní představitelé předvedli skvělé herecké výkony - Ewan McGregor by mě klidně byl býval přesvědčil, že je gay.. 4*!

Rec 2 (2009)

nice! atmosférickou jedničku střídá akčnější dvojka a není to vůbec špatný tah.. jen ty blbosti okolo vymítání ďábla si mohli odpustit.. slabší 4*

Fantastický pan Lišák (2009)

originální animace i příběh, výtečný dabing George Clooneyho a spol., skvělá hudba, ... tohle mělo dostat Oscara za nejlepší animák ! (především za ten nápad a celkové zpracování) ..i když na 5 hvězd to není :)

Alenka v říši divů (2010)

zábavná, kýčovitá a osobitá jízda pana Burtona, který byl během některých natáčecích dnů asi pěkně v rauši..

Muži, co zírají na kozy (2009)

milé a krásně absurdní, ale od takového hvězdného obsazení jsem rozhodně očekával větší zábavu.. 3*

Všichni jsou v pohodě (2009)

moc příjemný, i když smutný film o rodině a o životě.. a nemůžu si pomoct, ale De Niro je tu snad ještě "roztomilejší" než ve Stardust :))

Pád do tmy 2 (2009)

vůbec ne špatné, ale..... prostě jsem se nebál.. prostředí jeskyně bylo sice opět tísnivé a atmosféra nebyla až tak špatná, ale něco tomu zkrátka chybělo - bylo tam na můj vkus moc světla (narozdíl od jedničky.. bůhví kolik stovek metrů pod zemí přece má být úplná tma ! - český název je ostatně Pád do tmy..) a mutanti dělali víceméně pouze křoví.. oproti prvnímu dílu zde nebyl prakticky žádný důvod mít z nich strach.. takže suma sumárum - oproti jedničce slabší, ovšem na poli současných hororů ucházející, a tedy průměr - 3*