Dívka (2009)

Představte si genderově zrcadleného Harryho Pottera na prázdninách, taková nějaká je Dívenka. A Hermiona je Kryštof Hádek...

Divoká noc (2005)

Teenage komedie, kterou máte přečtenou po pár minutách, totálně schematicá, totálně otravná. Díky bohu za každé odhalené ňadro nebo polosvlečenou dívku, protože nic zajímavějšího zde zaručeně nevidíte (a ňadra (ne)odhalí ani Lacey Chabert z Protivných sprostých holek - reps. jsou mimo záběr...). Kdyby se mrtvola, kterou v márnici ukradnou nejmenovala John Doe tak je to snad odpad!

Divoši (2012)

Velice hloupy a o dost mene, ale prece jen docela zabavny Stone. Jeho dalsi dekada je vizualne navratem do zfetovanych devadesatek a pribehove neco mezi cervenou pornoknihovnou a prekombinovanou detektivkou. Kdybych nad Stonem uz davno nezlomil hul, citil bych se znechucen. Btw herecky je to o Del Torovi, vsichni ostatni jsou krovi

Dluh (2010)

Zamrzí takové ty filmové náhody, jako že všechno se sejde do jedné chvíle a tak je divák napínán jak na skřipci. Psychoanalytické komentáře: Matty (začal jsi studovat filmovědu, kamaráde?)

DOA: Na život a na smrt (2006)

Špatný parchant Vybíjené a Charlieho andílků trpící přehnanou starostí o přístupnost, nulovým příběhem a nudnou akcí. Těch pár koz v bikinách to nezachrání.

Dobrý voják Švejk (1956)

Švejk je pro Hrušínského prostě moc buranská postava. Ne že by ji zahrál špatně, ale nesedne mi tam. Toho by mohl hrát možná Liška, Macháček a podobní koko... Ale ne Trojan (kruci proč máme teď tak málo dobrých herců)..

Dogville (2003)

Vyborny film... Absence jakekoliv vypravy neubrala tomuto filmu nic na pusobivosti. Mesto se nadherne meni z privetiveho prostredi do koncentraku, z dobrotivych lidi se stavaji ryzi svine. Tady teprve vynika herectvi N.Kidman... Zaver filmu = pata hvezdicka-takhle by podle meho gusta mohl koncit kazdy film, nebo alespon vetsina mexickych serialu (vcera kdyz jsem psal ten komentar tak jsem byl snad uplne mimo... takovejch stylistickejch chyb nemivam ani ve slohovce,upravuji)

Dokonalý trik (2006)

pokud jste neviděli tak nečtěte: Nolanovi se skvěle podařilo vybalancovat postavy tak, že nevíte kterému iluzionistovi fandit víc i když Hugh Jackman mi přeci jen připadal o něco málo větší sympaťák, než schizofrenní démon Bale (dejte mu někdo zápornou roli, je na to jako stvořený!!!). Co mně vyloženě nevyhovovalo byl způsob polopatického vyprávění kdy jsem téměř přesně věděl co se stane v příštích deseti minutách. Věc, která mě pak definitvně odradila bylo, když mi ve filmu sám vypraveč začal vysvětlovat čeho všeho jsem si mohl všimnout pomocí retrospektiv - FUJ! K tomu jsou přeci opakované projekce! Tříhvězdičkové hodnocení budiž pohlavkem pro Nolana(y) scénáristy, aby pitomoučkým divákům už příště tolik nelezli do zadku a nechali je taky trochu přemýšlet!