Marvels (2023)

Nejhorší z marvelovek jakou jsem viděl a doufám, že i poslední v této režii a práce scénáristky. Raději ani nechci chápat, jakou cestou se začíná vydávat studio Marvels. Ty dvě ** dávám kvůli celé sérii Avengers.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Rozhodně lepší jak druhý díl, ale ne lepší než ten první. Jelikož mám tuto celou sérii rád, jak celkovým zpracováním, tak i tím pohledem někam za .... . Tento film má zasloužené 3,5 ***

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Po delší době fantasy film, který opravdu bavil po celou dobu a nejsou zde nudné nic neříkající scény. Děj velmi pěkně ubíhá a stále se něco zábavného děje a příjemně to baví. Dávám 3,5 ****

Americký ninja (1985)

Jeden z prvních akčních filmů, který jsem viděl v roce 1985 na VHS a samozřejmě "předabovaný"  jedním  hlasem. A i po letech patří k mým oblíbeným filmům - zapracuje zde i ta nostalgie. Beru, že to není dokonalé a z dnešního pohledu ... takové fádní. Ale - souhlasím, že se jedná o B film a to s velkým B, protože celkově je to jednoduché a není třeba nad tím moc rozumovat. Jenže když to drze porovnám s podobnýma dílkama tohoto žánru, tak je to pořád pecka s dějem, dobrou hudbou a kamerou. Zasloužené 3*

Jan Žižka (2022)

Celkem povedený film zasazený do historie středověkých Českých zemí. Zajímavý příběh podbarvený příjemnou hudbou, pěkně realizované souboje a prostředí.  A Ben Foster mi jako hlavní postava opravdu sedí. Ale...jestli to měl být film o Janu Žižkovi, tedy odvyprávěný příběh části jeho života, tak scénář měl být zcela jiný. Jsou zde sice další historické postavy, ale jsou téměř nevýrazné a tak trochu směšné a to se nevyjadřuji raději ke vzniku husitského povstání, jak je zde podáváno. Chápu, že z tohoto období života Jana Žižky se skoro nic neví, ale napsat to takhle ve stylu Hollywoodských melodramat? Mám rád filmy z historie a nevadí mi rozhodně, že je nějaký film natočený se smyšleným dějem a je vsazen do nějakého období, kdy se udála nějaká zajímavá událost. Takže jinak zrežírované, jiný scénář a v případě Jana Žižky se určitě mnohem a mnohem více držet historie. 60%

Na západní frontě klid (2022)

Četl jsem předlohu, viděl i předchozí filmová díla a mohu jen říct, že tento film je celkem vše možné, ale rozhodně není Na západní frontě klid od E.M.Remarqua, tedy možná tak asi z 10 %. V postavách jsem měl docela zmatek, nikdo nebyl moc výrazný a vše se odehrávalo docela zmatečně. Takže tento film hodnotím jako celkem slušný prvoválečný příběh z pohledu německých vojáků a s ukázkou bezohlednosti velitelů, kteří vojáky berou jen jako čísla, což není zas nic nového pod sluncem.

Wonder Woman 1984 (2020)

Pro mne velké zklamání. Kde se asi schovala ta energie s WW1??? Vlastně chviličku té energie je zachována na začátku a potom se začíná ztrácet a najednou je fuč....takže je to celkem nudné, strašně zdlouhavé a hlavně o ničem a nikam. Je pravda, že se to snaží nějak dějově rozhýbat, ale bohužel zůstane jen u té počáteční snahy. Scénáristé a spol. včetně režie - ti potřebují "Wonder"

Black Adam (2022)

Tento film je vcelku povedený kousek. Jelikož jsem nečekal moc velký scénáristický výtvor - dle různých recenzí ještě před uvedením, tak jsem se do filmu v pohodě zadíval a děj krásně plynul. A velké plus v podání kouzelníka P. Brosnana. Závěrem mohu jen říct, že to stojí skutečně za shlédnutí, protože to má děj, který stále něco nabízí.

Osvícení (1980)

Nejsem zrovna typ diváka na horory a moc je nemusím, ale tohle dílko.....klobouk dolů. Ta atmosféra vás vtáhne tak dokonale, že si budete myslet, kdy se vedle vás objeví znenadání J.Nicholson s tím vše říkajícím úsměvem. Vše je navíc dokonale podtrženo hudbou, která vás nenechá v klidu. Skvělá režie, skvělá hudba, skvělý děj. Takovéto horory mohu.

Šíleně smutná princezna (1968)

Má oblíbená pohádka už od dětských let. V sobě nese něco jako moderní prvky, ale je vidět, že u režisérských otěží seděl člověk, který ví jak na to. Režie, scénář, hudba, herci, dialogy dávají této pohádce punc opravdové pohádky a zábavy. A vždy se moc rád podívám znovu a znovu....