Aladin (1992)

Jeden z prvních filmů co jsem viděla v kině (děkuji maminko a tatínku) a ani po devatenácti letech pro mě neztratil ani kapku ze svého kouzla.

Aligátor (1980)

Obrovskou zbraní tohohle filmu je nenucený humor, díky němuž se dá překousnout sebevětší kravina... A bavila jsem se stejně dobře jako když jsem film v deseti viděla poprvé, akorát jsem se už tolik nebála :)

Apocalypto (2006)

Hrdinský příběh Jaguáří tlapy, obalený natolik úchvatným výpravnem, maskami a kostýmy, že mu dokážu odpustit tu trochu klišovitosti v druhé polovině filmu. Viděla jsem ho pětkrát a asi nikdy mě nepřestane fascinovat.

A-Team: Poslední mise (2010)

Výborné akční dílko s neotřepaným humorem a supersympatickými charaktery, které jsem si zamilovala do jednoho. V té akci jsem se, pravda, moc neorientovala a vůbec byla místy dost přitažená za vlasy, ale mě to vlastně vůbec nevadilo. Nadšených 80%.

Avatar (2009)

Takový příběh už tu byl stokrát, ale takový film je zatím jenom jeden. Jeho technická dokonalost, precizní propracovanost fiktivního světa a schopnost emočně zasáhnout diváka spolehlivě převálcuje jakékoliv klišé (a že ho tam je požehnaně) a bude málo lidí, kteří z kina nevycházeli s vykulenýma očima

Barbar Conan (2011)

Režisér poskládal všechny hollywoodské zhovadilosti od dějových klišé přes nudné hrdiny až po melodramatickou hudbu a nakonec to svěřil šílenému střihači s proklatě ostrými nůžkami. Jedna hvězda a ani nevím za co.

Beware the Gonzo (2010)

Nenadchne, neurazí. Klasická teenagerovská komedie, na kterou se dívat není zase až tak ponižující.

Bezcenný syn (2007)

originální, promyšlené, svěží, vtipné a ujeté přesně podle mého gusta, bavila jsem se skvěle

Big Lebowski (1998)

Řadím se spíše k té povrchnější konzumní populaci a tudíž jsem žádné další rozměry a skryté výpovědi v druhých plánech nepostřehla. Neorientuju se ani ve starých detektivkách, takže neocením ani narážky na ně. Byla to pro mě prostě jen celkem vtipná taškařice, u které jsem místy i usínala.