Telefonní budka (2002)

neuvěřitelná jízda... celý rozhovor jsem hltala s vykulenýma očima a našponovaná k prasknutí. Colin Farrell mě utvrdil v tom, že není jen supercharismatický krasavec, ale i výborný charakterový herec, stejně jako všichni jeho herečtí kolegové, kteří mu zdárně sekundovali. Jeden z nezapomenutelných hereckých zážitků.

Temný rytíř (2008)

Těžko se hledají superlativy, které kolem tohohle filmu ještě nepadly, tak jen to, že je to film, který zbořil všechny mé představy o tom, že hollywood už dneska umí jen divákovi podlézat lacinými klišé a digitálními efekty mu vytírat zrak. Dovolil totiž vzniknout filmu, jehož děj je naprosto nepředvídatelný, temný jako noc a přesto divácky a komerčně veleúspěšný. Pro mě je tohle malý filmový zázrak.

Temný rytíř povstal (2012)

Ve srovnání s temným rytířem slušný krok zpátky, hlavně z hlediska atmosféry, charismatu postav a toho idiotského patriocismu, co se v posledním díle objevil. Ale ono se špatně překonává něco, co je téměř dokonalé.

Ten Inch Hero (2007)

Od teď vím, že na každého znás někde čeká ta pravá láska, a je uplně jedno jak vypadáme, jak jsme na tom s inteligencí, jak moc jsme ušlápnutí, nebo jakou tragédii jsme v minulosti prožili. Svět je krásny ... s teebou

Ten kluk (2007)

Citlivý a ohromně lidský příběh s výborně napsanými a zahranými charaktery postav...křehoučký Jack v podání Andyho Garfielda mě celý film neuvěřitelně dojímal. Snímek nechává vcelku velký prostor divákově fantazii, což mě na jednu stranu rozčiluje, na druhou to oceňuju, jelikož jsem se na konci necítila o nic okradená.

Terminator Salvation (2009)

Ať si kdo chce co chce říká, já mam pro terminárory a postapokalyptická sci-fi slabost a i na tohle se mi moc příjemně koukalo. Bale byl sice na můj vkus přespříliš superdrsný, Worthington trochu moc superklaďas a závěrečná scéna neuvěřitelně trapně patetická, ale chutnalo mi to stejně jako popcorn, který jsem u filmu přežvykovala.

Texaský kat (2011)

Špatně vybudovaný příběh, plný bezúčelných momentů, které nikam nevedou, do ničeho nevrcholí a i samotná pointa, jestli tam vůbec něco takového je, vyšumí do prázdna. Přesto to mělo příjemně mrazivou, výbornou hudbou podkreslenou atmosféru.

The Ledge (2011)

Co jsem si nejvíc užívala, byly dialogy a to nejen ty, ve kterých se konfrontoval ateistický pohled na svět s téměř fanatickou vírou v Boha, postrádající špetku zdravého nadhledu, ale bavily mě i ty "banálnější" rozhovory, nenucené vtipkování a opatrné sbližování se dvou zdánlivě naprosto odlišných lidí, kteří byli zahraní nadmíru sugestivně a sympaticky. Zároveň je příjemné, že si film téměř nepomáhá klišovitými berličkami a není to ani žádná emocionální ždímačka, a přesto jsem i tu slzu zamáčkla.

The Veteran (2011)

Velmi pomalu odvyprávěné (což mi nevadilo) a na můj vkus příliš chladné. Osobně mám ráda filmy s trochu hlubším ponorem do osobností svých hrdinů, jejich pohnutek i vztahů. Tenhle film kolem mě dneska prošel, a zítra si už nebudu pamatovat o čem byl. Navíc zde je naprosto zřetelné, že Tobyho obličej není dělaný pro vážné role a měl by se radši držet černých komedií.

The Wild Hunt (2009)

Žádného LARPu jsem se aktivně nikdy nezúčastnila, ale jako fanynka fantasy a RPG počítačových her dokážu pochopit nadšení a hluboký ponor hlavních hrdinů do svých rolí i jejich neochotu vracet se do všednosti šedivé reality. Snímek je patřičně zdramatizovaný, ale jelikož se lidská společnost nezřídka chová jako smečka zdivočelé zvěře, nepřipadá mi tak úplně mimo. Navíc jsem na AFF v Trenčíně viděla autora scénáře a představitele jedné z hlavních rolí Marka Antonyho Krupu na živo, a byl to chlapík velmi sympatický a nadšený pro svou věc.