Tatlı İntikam (2016) (seriál)

Dobrý začiatok, no nemastný neslaný koniec tej veľkej lásky medzi Sinanom a Pelin. Po mnohých hádkach a nedorozumeniach, sa nedá veriť v ich šťastné manželstvo. Najviac sa mi páčil vzťah Pelin s otcom, vzťah medzi kamarátkami a vzťah zamestnancov reštaurácie. Preto tie 3 *. No záporných by by bolo oveľa viac. Škoda, dobrá hudba, dobrí herci, pekné kostýmy, ale hádky, podrazy, klamstvá, nevyjasnené problémy a divný scenár. Ak by sa dalo, tak 2,5*.

Malá smrt (2014)

Už dávno som sa tak nezasmiala. Perfektný nápad spracovať sexuálne úchylky takto humorne aj vážne zároveň. Hm páčilo sa mi to.

Promiň, že ti říkám lásko (2014)

Bolo by to krásne a uveriteľné, keby hlavný hrdina mal naozaj 37 rokov, ale Daniele Liotti hoci má šmrnc, vyzeral na 45. A keby tá vraj vyspelá študentka nebola tak trápne dotieravá a detská. Navyše bola otrasne dabovaná. Vekový rozdiel by už v dnešnej dobe nemal nikomu prekážať. Skôr by som však uvítala 20 /40, než 17/37. Film na jedno pozretie a 2,5 *.

Geunyeoneun yeppeossda (2015) (seriál)

Môj prvý kórejský seriál a prekvapivo dobrý. Zároveň vôbec prvý seriál, ktorý som pozerala na základe recenzií a vysokého hodnotenia tu na ČSFD. Láska, priateľstvo, pracovné vzťahy, rodinné vzťahy, bolo tu všetko a bolo to veľmi milé. Absolútne najlepšia bola postava Kim Shin Hyuka v podaní Siwona. Pre mňa bol toto hlavný hrdina a vďaka nemu má seriál šťavu. Inak by som dala 3*.

Smrtihlav (1998)

Tento film som videla už niekoľkokrát, fascinuje ma jeho pochmúrna atmosféra, dej, scenéria. Napínavé od začiatku do konca. Rufus Sewel a Kiefer Sutherland - super.

Kanodžo wa kirei datta (2021) (seriál)

Dá sa to pozerať, taká milá oddychovka. Mala som síce pocit, že je to zo strednej školy, ale to preto že Japonci aj v tridsiatke vyzerajú ledva na 18. Páči sa mi japonská kultúra, ich skromnosť, úcta ktorú si prejavujú, v dôsledku čoho neboli v seriáli takmer žiadne intrigy a podrazy. Hlavné hrdinky boli kamarátky od začiatku až do konca. Pre mňa tak 2,5*, ale za ten chutný posledný diel 3*. Oceňujem , ako Sósuke ponechal priestor Ai, aby si splnila svoj sen, tvoriť detské knižky.

Kara Tahta (2022) (seriál)

Trochu mdlé aj v dramatických scénach. Priemerný príbeh, priemerná hudba. Furkanovi Andicovi úloha učiteľa Atlasa však veľmi sadla. Na jeho prístup k študentom a hodiny matematiky sa dobre pozeralo. Tiež sa veľmi dobre počúvali jeho rozprávky, ktoré si vymýšľal pre svoju slepú malú sestru Ayilin (aj vďaka jeho príjemnému hlasu). Ich vzťah bol krásny. Čo mi chýbalo? Absencia chémie medzi hlavnými postavami Atlasom a Irmak. Jedenkrát pozrieť úplne stačí.

Barvy Palerma (2022) (seriál)

Niečo medzi detektívku, romantikou a komédiou. Každý diel bol ucelený, takže veľmi nebolo na čo čakať. Koniec zostal otvorený a preto očakávam ešte jednu sériu. O pekné scény sa postarala Viola s Francescom. Napätia bolo pomenej, preto bol seriál pre mňa taká odpočinková kulisa. Veľmi sa mi však páčila atmosféra celej série, preto pridávam tretiu hviezdu.

Láska, rozum, pomsta (2021) (seriál)

Turecká verzia kórejského seriálu Cunning Single Lady, avšak 3x dlhšia, čo jej uberá na atraktívnosti. Vidíme tak kopu zbytočných, nezmyselných zápletiek, či dokonca celých epizód. Okrem našich hrdinov Ozana a Esry, sa mi páčili aj Elif s Ekom a Zeynep s Musom. Zápletky v tomto seriáli však môžete vidieť aj v ďalších romcomoch, ako Afili Ask, Láska na prenájom, atď..

Gül Masalı (2022) (seriál)

Dedičstvo s podmienkou, ktoré jeho majiteľke prinieslo  priateľov aj lásku. Príjemné prostredie vidieka, zábery na levanduľové a ružové polia, príjemná hudba, ale nič moc nečakajte. Je to tak ako hovorí názov Rozprávka ruží.