Predátoři (2010)

Mierne castingovo nepodarená záležitosť kde Adrien Brody moc do svojej reole drsňáka nezapadá, Laurence Fishburne je na scéne menšiu dobu ako by som si prial. Ale inak podarene zrežírované a postavené na neistotu diváka. Potešia aj časté odkazy na predchádzajúci film s Arnodlom. Návrat predátorov sa konečne po nevydarenom AvP vydaril a nemôžem sa dočkať prípadného pokračovania. PS: absentujúca scéna z traileru kde na Brodycho mieri asi 15 predátorov vo filme vôbec nechýba, vlastne by bola proti logike celého deja.

Invictus: Neporažený (2009)

Precízna réžia Clinta Eastwooda, bravúrne výkony Matta Damona a Morgana Freemana a citlivá otázka apartheidu v Južnej Afrike. K tomu si ešte pripočítajme ragbyový tím, ktorý je najvacsim outsiderom nadchádzajúcich majstrovstiev sveta JAR a dostaneme politicky citlivý snímok bažiaci po Oscaroch. Až moc predvídateľné? Nevadí, Clint opäť nesklamal a zabodoval u mňa takmer na plnej čiare.

Tupíři (2010)

Hmm asi najlepšia "paródia" smrtelného dua Friedberg/Seltzer, čiže nájde sa tu pár svetlých momentou a dokonca som sa na nich aj zasmial. Ale to som asi len rodený odporca série Twilight...Scenár a réžia nulová, a o hereckých výkonoch sa tu hovoriť nedá...Ale vlastne ako obvykle...

Sherlock Holmes (2009)

Celkom slušná porcia zábavy pre nenáročných. Rober Downey ako šikovný a chytrý detektív nevyniká, ale podobá sa skôr pojašenému multimilionárovi z Iron Mana. Príbeh s miernou predvídateľnosťou a občasnými klišoidnými momentami, nevyniká hádam v ničom (finále na Tower Bridge, wtf). Obrovským plusom je obsadenie vždy osvedčeného a tzv "naistotu" Marka Stronga, ktorý hádam nič nepokazí. Ak bude hrať v pokračovaní záporáka uvažovaný Brad Pitt pôjdem do toho...Ale inak dám ruky preč.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Niektoré príbehy postrihať a poskracovať a bolo by to aj za plný počet. Hlavne prvý príbeh vynikajúci a dokáže parádne vtiahnuť, ale ostatné na neho nemajú, keď poôsobia ako keby len na efekt, ktorý má divákovy stuácie jednotlivých vrstiev spoločnosti. Brutálne ale reálne spracovanie je len plusom.

Dívka na přání (2009)

Divácky zabiják, obyčajný experiment Stevena Soderbergha, ktorý mal zostať radšej tak, a nikdy nemal byť natočený. Sasha Grey má peknú tvár, ostatne kvôli nej som si tento film pozrel...Ale unudil ma k smrti. Bez akéhokoľvek záujmu upútať diváka rozprávaný príbeh luxusnej šlapky a ešte k tommu aj so suchými dialógmi. Och počkať, toto ani neznie ako dobrý námet na celovečerný film. Ešte že má len 80 minút.

Zelená zóna (2010)

Matt Damon in...natoľko hyperdynamickej akcii že už s ňou Paul Greengrass pomaly začína nudiť :) . Príbeh na pozadí irackého konfliktu a o hľadaní nikdy nenájdených zbraní hromadného ničenia. Film ani nachvílu nenudí, ponecháva si strhujúce tempo od začiatku do konca. Ale porovnávať s Bournom sa rozhodne nedá. Matt Damon podáva svoj klasický výkon, ostatný mu tiež sekundujú tak ako najlepšie vedia. Len škoda že Jason Isaacs dostal svojho priestora pomenej.

Poldové (2010)

Kevin Smith zakopol. To sa môže stať každému, nech sa radšej vráti k točeniu k filmom podľa svojich scenárov. Cop Out má dvojicu, v ktorej sa Bruce Willis tvári drsne, pôsobí znudene a snaží sa hláškovať ale moc dobre mu to nejde. Opačným príkladom je pri ňom neskutočne nesympatický, zúfalo trápny a hysterický čenoch (žiadny rasizmus). Absolútne nevyvážená dvojka, ktorej sa snaží nahrávať mierne pribratý Seann William Scott - tie jeho opakovania viet po osobách neberiem radšej ako vtip. Jediné pozitívum filmu je v doberaní si akýchkoľvek akčných filmov, ktoré Kevinovi Smithovi idú stále dobre.

Pan Nikdo (2009)

Au. Absolútne preplácaný mix autorovej fantázie prevedený "ohurujúcim" spôsobom na filmové plátno. Načo je niekoľko alternatívných dejových línií, ktoré aj tak pôsobia ako zabiják času a sú natočené len na efekt, keď režisér si dáva záverom filmu obrovskú facku. Jediným pozitívom je Jared Leto, ktorý ma presvedčil že vie hrať. Ale inak sa podľa mojho názoru jedná o prehypovanú záležitosť. Jaco van Dormel si myslel že je génius a nechal sa svojimi myšlienkami uniesť. Niečo podobne spravil Richard Kelly a nevyplatilo sa mu to.

Leon (1994)

Parádne herecké výkony z oboch strán, či už Jean Reno, Gary Oldman alebo mladá Natalie Portman. Slušná gangsterka,ktorej zostal francúzsky nádych. Film obsahuje finále, ktorému netreba nič vytknúť - perfektne vygradované a pre niekoho možno aj trochu nečakané.