Ledová smrt III (2010)

Zo všetkých dielov asi najslabší. To, čo robilo ostatné priemerným, ale zaújmavým slasherom je preč - poriadna chumelica, sneh, či náznak akejsi bezmocnosti a beznádeje v zasnežených nórskych horách.

Čistá duše (2001)

Po dlhej dobe film, ktorý ma dostal hádam všetkým - či už skvelou réžiou, hereckými výkonmi (Russell Crowe na vrchole), krásnou hudbou a scenárom. Jednoducho neuveriteľne ľudský film, ktorý chytí za srdce. Je ťažké byť géniom.

Ať vejde ten pravý (2010)

Škoda toho zbytočného naťahovania a veľmi pomalého tempa. Nebyť toho tak by sa jednalo o solídny atmosferický horor. Hlavní predstavitelia detí sa do svojich úloh vôbec ake vôbec nehodia a ako keby ani nevedeli kde sú a čo majú robiť.

Zelený sršeň (2011)

Bez poriadneho záporáka by takýto typ filmu nemal najmenšiu šancu. Ono ani toho záporáka ani moc nemá, ale skvelá dvojica to všetko zvládne a od začiatku srší jeden vtip za druhým. Najväčšia vada filmu je paradoxne "sexy" Cameron Diaz, ktorej umrnčanosť mi liezla na nervy už od jej prvého vystúpenia. Ako komiksová adaptácia ma to moc nebralo, ale ako paródia...tak to áno.

Miluj mě, prosím (2004)

Tak predvídateľné...hovoril som si. Prekombinovaná zápletka ktorá bravúrne funguje. Mix thrilleru a romantiky, ktorého spád som vôbec nečakal.

Hon na čarodějnice (2011)

Hah, tak tie úvodné bitky sú naozaj "veľkolepé". Aj som si hovoril zo začiatku, že to má celkom tú správnu atmosféru, no potom ma to prešlo. Cage valcuje naďalej v Bčkových vodách, tam pravdepodobne aj zostane...škoda ho.

Lovec trolů (2010)

Škandinávčania a ich národná úchylka - trollovia. Keby som bol nimi tak by som bol týmto dielom unesený na desať rokov dopredu. Z čoho najviac taží je jednoznačne krásne depresívna príroda Nórska a variabilita prostredia. Škoda že si tvorcovia moment prekvapenia nenechali až na druhú polovicu filmu, pretože pocit strachu z neznámeho - prvá pol hodina funguje na výbornú. Klobúk dole pred finálnym súbojom z trollom.

Plivu na váš hrob (2010)

Brutalita...oči na háčikoch, brokovnica v zadku a veľa iného...toď drsný príbeh o znásilnení a následnej pomste. (ne)Príjemné prekvapenie.

Primal (2010)

Uf to bolo...priblblé, brutálne ale prekvapivo celkom zábavné. Dialógy postáv sú "prepracované" na maximum taktiež jednotlivivé vzťahy medzi nimi, celkovo film zaváňa miernou stupiditou. :)