Karaoke blues (2023)

olet taistelija, Aki. Taková něžná romance na jejímž pozadí probíhá šílená ruská agrese na Ukrajinu. Zimní vyúčtování elektřiny 2022/2023 je jeden z nejmilejších vtípků ve filmu. Beznaděj v tomto kontextu není vlastně tak velká a člověk musí být vděčný za svůj malý život.

Kos v ostružiní (2023)

Pokud se přenesete přes úvodní sex dvou zralých ostružin, budete se postupně dostávat do formy a poetiky tohoto kouzelného filmu. Kolik jenom lidí toto zažilvá a přesto dokáže film takové téma naplnit. 28.4.2024.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Kdyby toto měla být první půlka konce a závěr všech misí, bylo by to to nejlegendárnější zakončení. Dnes v noci si budu přát být na chvilku akčním endurářem, který skáče z vápencového zubu nad proklatě hlubokým údolím. To byla opulentní hostina v scénáristickém nebi a ne nějaký.obyčejný akční kousek. Cítil jsem se jako PAN DIVÁK pro kterého si někdo dal tu práci, udělat pořádný kus bijáku a neošidit fanoušky filmu. Každá koruna za ten zážitek stála.

Muž mnoha talentů Arnošt Goldflam (2023) (TV film)

Nehodnotím li dokument, ale zralou, sdílnou a pokornou osobnost A.G. nezbývá než s radostí udělit známku nejvyšší.

Nyad (2023)

Annette Bening, na tom člověk vidí, jak čas od Valmonta pokročil, Jodyman Foster je v nejděsivější lesbicke kondici, bál jsem se každé minuty, kdy ten šereda vyleze na plátno, Rhys Ifans se postaral o dovršení nudy. Bíla rasa je zvláštní druh. Nicméně, až bude v příštím coveru hrát Nyad transgender veganský Palestinec s úchylkou na jarmulku, bude svět zábavnější místo k životu.

Písně země (2023)

Přes velkolepé záběry ledovce někde v okolí Odedalenu, je bohužel banalita sdělení obou rodičů natolik frustrující, že tento kousek nikdy neměl bez přesahu (komentář dcery, kamera, která by opustila to klaustrofobní údolí), opustit domácí filmotéku. Nicméně, lístky byly ve slevě v Edisonu za 100, tak tolik netrpím.

První den mého života (2023)

Ti Italové umějí točit velké filmy, když se jim chce. Jinak, naplněný dětský sen, vidět truchlící rodinu po své smrti. com'è semplice. A most, to je prostě klasika.

Sestry z kouřové sauny (2023)

AI spíchla scénář podle osnovy pro vítěze Sundance. Nic nového, nic hezkého, nic vtipného. LESBY: ano UTLAČOVÁNÍ ŽEN: ANO ZNÁSILNĚNÍ: ANO NÁSILNICKÉ CHOVÁNÍ MUŽŮ: ANO MENSTRUACE: ANO EXOTICKÉ PROSTŘEDÍ PRO AMERICKÉHO DIVÁKA: ANO

Tetris (2023)

Jestli by toto byla cesta, jak znovu porazit Říši zla, tak bych do toho šel. V tomto vyladěném Moskviči vše fungovalo a bylo to velmi koukatelné. A zase jsem o jeden dílek Tetrisu chytřejší.

Umění jíst a milovat (2023)

Několikrát se mi vybavila atmosféra Konce starých časů, jenomže tady tomuto kousku kromě žabožroutského vyvařování, trochy té romantiky pro dámy 50+ od plotny a hrušky Julietty B. chyběl jakýkoliv jiný přesah. Duo Vančura-Menzl u mě vítězí. Dobrá rada, najezte se, abyste neměli ujmutí.